Pánik sa tešil z ďalšej výhry, Edmonton deklasoval nováčika

Richard Pánik v drese New York Islanders.
Richard Pánik v drese New York Islanders. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. sep 2021 o 07:20

Čajkovič s Černákom sa do hry nedostali.

NEW YORK. Hokejisti New York Islanders zvíťazili v prípravnom zápase pred štartom nového ročníka NHL na ľade Philadelphie 3:2 po predĺžení.

V ich drese sa predstavil slovenský útočník Richard Pánik, nebodoval, zapísal si jednu strelu a dva hity a na ľade strávil vyše 16 minút.

Vo Wells Fargo Center si duel na tribúnach pozrelo 12.600 divákov.

Carolina zdolala Tampu Bay 3:1, v drese obhajcu Stanleyho pohára nehrali Slováci Erik Černák a Maxim Čajkovič.

V ďalších zápasoch Edmonton deklasoval nováčika zo Seattle 6:0, Los Angeles zvíťazilo v San Jose 4:3, NY Rangers zdolali Boston 3:2, Vegas Golden Knights zvíťazili nad Coloradom 4:3 a Columbus prehral s Buffalom 4:5 po nájazdoch.

NHL - prípravné zápasy - 29. september:

Carolina - Tampa Bay 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

/Erik Černák a Maxim čajkovič (obaja Tampa) do zápasu nezasiahli/

Philadelphia - NY Islanders 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

/Richard Pánik (Islanders) odohral 16:34 min, raz vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky/

NY Rangers - Boston 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Edmonton - Seattle 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Vegas - Colorado 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Columbus - Buffalo 4:5 sn (2:1, 2:0, 0:3 - 0:0, 0:1)

San Jose - Los Angeles 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)