Martin Fehérváry.
Martin Fehérváry. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|12. máj 2022 o 06:20

Play off NHL pokračovalo tromi zápasmi prvého kola.

NEW YORK. New York Rangers zdolali na domácom ľade Pittsburgh Penguins 5:3 a odvrátili prvý mečbal súpera. Znížili stav série na 2:3.

Ešte v 35. minúte pritom prehrávali 0:2 po góloch Guentzela a Letanga. V rozpätí troch minút však otočili skóre. Na konci druhej dvadsaťminútovky bol stav 3:3.

Víťazný gól strelil Filip Chytil v 43. minúte. Záverečný pridal do prázdnej brány Lindgren.

"Nepáčilo sa nám, čo sa stalo v Pittsburghu," vravel Chytil o dvoch jasných porážkach na ľade súpera. "Nepredvádzali sme celú sezónu dobrý hokej preto, aby sme v play off hrali takto.

Mali sme kvalitný míting, po ktorom nasledoval kvalitný tréning. Dnes sme si verili, že to vyhráme a že sa vrátime do Pittsburghu."

Penguins utrpeli veľkú ranu. Zápas nedohral Sidney Crosby, ktorý odstúpil za stavu 2:0 v druhej tretine. Kapitán sa musí popasovať so zranením v hornej časti tela.

"Jazdci" sa výhrou postarali o to, že prvé kolo play off 2022 je len štvrtým v histórii súťaže, v ktorom až o siedmich sériách rozhodne minimálne šesť zápasov.

Comeback Panthers

Florida Panthers sú v sezóne 2021/22 známi tým, že otočili veľké množstvo zápasov. Rovnako to bolo aj v piatom stretnutí série proti Washingtonu.

Cats prehrávali v 24. minúte po dvoch góloch Oshieho a jednom góle Schultza už 0:3. Ešte do konca tretiny však zvládli vyrovnať a v treťom dejstve o ich víťazstve a vedení 3:2 v sérii rozhodli Verhaeghe a Giroux.

Carter Verhaeghe bodovo explodoval. Bol pri všetkých góloch "panterov" - strelil dva a na tri prihral.

"Skrátka sa mi teraz darí," zhodnotil šťastný útočník. "Platí to aj o tíme. Je to 3:2, máme dva pokusy na to, aby sme vyhrali zápas, takže to vyzerá dobre."

V drese porazených Capitals nastúpil slovenský zadák Martin Fehérváry. Odohral 22 minút a 57 sekúnd. Zaznamenal dve mínusky, osem bodyčekov a blok.

Nechýbalo veľa a dosiahol by slovenský rekord v počte hitov v jednom stretnutí. Ten držia Zdeno Chára z roku 2017 a Erik Černák z roku 2021 - obaja si v jednom dueli pripísali deväť bodyčekov.

Studenič prehral

Postúpiť v šiestom zápase série medzi Calgary a Dallasom budú mať Flames, ktorí na domácom ľade zdolali "hviezdy" 3:1.

O góly víťazov, ktoré prišli až v tretej časti hry, sa postarali Backlund, Mangiapane a Lewis. Za Dallas skóroval iba Jason Robertson.

Slovenský útočník Stars Marián Studenič odohral 8 minút a 26 sekúnd, zaznamenal strelu na bránu a dva bodyčeky.

NHL - play off - 1. kolo - 12. máj:

NY Rangers - Pittsburgh 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly: 36. Fox (Copp, Strome), 37. Lafreniere (Kakko, Trouba), 38. Trouba (Panarin, Miller), 43. Chytil (Lafreniere, Vatrano), 60. R. Lindgren – 11. Guentzel (Rust, Matheson), 28. Letang (Malkin, Zucker), 39. Guentzel (Malkin)

Brankári: Šesťorkin 29/32 - Domingue 29/33

Stav série 3:2 pre Pittsburgh.

Florida - Washington 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly: 27. Verhaeghe (Barkov, Giroux), 33. Hörnqvist (Verhaeghe), 35. Reinhart (Verhaeghe, Bennett), 44. Verhaeghe (Barkov), 56. Giroux (Verhaeghe, Forsling) – 8. Oshie (Carlson, Kuznecov), 23. Schultz (Eller, Ovečkin), 24. Oshie (Kuznecov, McMichael)

Brankári: Bobrovskij 30/33 - Samsonov 33/38

Stav série 3:2 pre Floridu.

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 22 minút a 57 sekúnd. Zaznamenal dve mínusky, osem bodyčekov a blok/

Calgary - Dallas 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 47. Backlund (Mangiapane, Coleman), 51. Mangiapane (Backlund, Zadorov), 60. Lewis (J. Gaudreau, E. Lindholm) – 34. J. Robertson (Ja. Benn, Lindell)

Brankári: Markström 20/21 - Oettinger 29/31

Stav série 3:2 pre Calgary.

/Marián Studenič (Dallas Stars) odohral 8 minút a 26 sekúnd, zaznamenal strelu na bránu a dva bodyčeky/

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry siahal na rekord, Rangers odvrátili prvý mečbal Pittsburghu