Sportnet, TASR|22. sep 2024 o 19:20

Slovanistom nevyšli vstupy do druhej a tretej tretiny.

Tipos extraliga - 2. kolo

Slovan Bratislava - Michalovce 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 27. Egle (Bakoš, Takáč), 34. Dudáš (Acolatse, Lukošik), 59. Murphy (Takáč) – 25. Meliško, 26. Rönni (Bodák), 32. Solenský (Fominykh), 45. Vašaš (Kabáč, Solenský)

Rozhodcovia: J. Konc ml., Novák - Durmis, Hercog

Vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 3414

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Shutov) – Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Maier, Sersen, Královič – Pecararo, Hoelscher, Murphy – Bakoš, Egle, Takáč – Puliš, Bjalončík, Šille – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg

HK DUKLA Ingema Michalovce: Junca (Glosár) – Drgoň, Meliško, Bodák, Slováček, Marcinko, Cibák, Pišoja – Daugavinš, Pu, Krastenbergs – Svitana, Johnson, Fominykh – Michnáč, Rönni, Gabriel – Kabáč, Solenský, Vašaš

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v 2. kole Tipos extraligy na domácom ľade s Michalovcami 3:4.

S týmto neobľúbeným súperom nezvládli už šiesty zápas v rade.

Domáci si v úvode zahrali dve presilovky, druhú skrátenú, no nevyužili ich. Diváci na gól čakali až do 25. minúty, no potom sa s nimi roztrhlo vrece a v priebehu deviatich minút ich padlo až päť.

Ako prví udreli hostia, ktorí sa po zásahoch Meliška a Rönniho v priebehu 26 sekúnd dostali do trháku.

Fotogaléria zo zápasu Slovan Bratislava - Michalovce (Tipos extraliga 2024/2025, 2. kolo)

Vzápätí však znížil po peknej kombinácii Egle a po ňom takmer vyrovnal Pecararo. Michalovčanom vrátil dvojgólové vedenie v 32. minúte z dorážky Solenský, ale opäť prišiel kontaktný zásah domácich.

Dudáš si našiel odrazený puk po strele Acolatseho a dostal ho do siete. Tréneri hostí si zobrali challenge na postavenie hráča v bránkovisku, ale neuspeli a tak hrali v oslabení.

Slovan presilovku nevyužil, naopak Michalovce v úvode tretej tretiny áno po šikovnom teči Vašaša a viedli 4:2.

V ďalšom priebehu si dvojgólový náskok strážili a až na jednu šancu Pecarara domácich k obratu nepustili.

"Belasým" svitla šanca 3:37 minúty pred koncom, keď išiel na trestnú Krastenbergs, po time oute odvolali Godlu a hrali 6 na 4.

Presilovka im nevyšla, ale tesne po nej pri hre 6 na 5 znížil Murphy. Vzápätí však išiel zbytočne na trestnú Bačik a Michalovce už záver zvládli.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce dnes (Tipos extraliga, 2. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
22.09.2024 o 17:00
2. kolo
HC Slovan
3:4
(0:0, 2:3, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Michalovce
Prehľad
Góly a asistencie: 27. Egle (Bakoš, Takáč), 34. Dudáš (Acolatse, Lukošik), 59. Murphy (Takáč) – 25. Meliško, 26. Rönni (Bodák), 32. Solenský (Fominykh), 45. Vašaš (Kabáč, Solenský). Rozhodca: J. Konc ml., Novák – Durmis, Hercog. Diváci: 3 414.
Slovan doma podľahol Michalovciam tesne 3:4.
Koniec zápasu.
59:59
importantV samom závere sa belasí už tešili z gólu, Michalovce mu ale senzačne dokázali zabrániť.
59:12
Skrumáž pred Juncom, ten ale hru prerušuje.
59:03
Slovan to zase skúša bez Godlu. Michalovce netrafili prázdnu bránu.
58:42
Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Bačik – 2 min., krosček.
58:30
goalSlovan Bratislava dal gól!
Michalovce už hrali v pätici, pár sekúnd nato sa belasým podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu. Po strele Takáča sa puk dostal na hokejku WADEA MURPHYHO, ktorý zblízka trafil odkrytú bránu hostí.
Asistencia: Samuel Takáč
58:17
Bakoš sa snažil dotlačiť puk do brány, ale prikryl ho Junca.
57:02
importantGodla je na striedačke, Slovan hrá 6 na 4.
Oddychový čas pre tím HC SLOVAN Bratislava.
57:02
Útok Slovana skončil na Juncovi.
56:23
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Krastenbergs – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
56:00
Kubkovo nahodenie skončilo na hráčovi.
55:30
Bakoš potiahol akciu cez pol ihriska prihral dozadu Pecararovi, ktorého strelu do stredu brány Junca likviduje.
54:51
Johnson so zakončením zblízka, Godla ešte dáva Slovanu šancu dnes bodovať.
54:31
Icing na strane Slovana.
53:12
importantPo Pecararovej strele z prvej si to pýtalo gól, ale Junca sa stihol presunúť.
52:40
Tvrdý príklep Acolatseho Junca chytil lapačkou.
52:21
Prudkú prihrávku pred bránu nik z belasých nedokázal tečovať.
51:21
Takáčovu strelu na vzdialenejšiu žŕdku Junca vyrazil vyrážačkou.
49:37
Svitana v ďalšom zakončení, jeho bekhend končí nad bránkou.
48:10
Lukošik dostal prihrávku zoči voči Juncovi, ale prestrelil jeho svätyňu.
47:48
Pravým betónom Godla vytesnil puk z hokejky Rönniho.
47:25
Prerušuje sa len minimum, hrá sa prevažne v strednom pásme.
46:03
Bačik to vzal na seba, no krížnou strelou minul priestor troch žrdí.
44:55
goalDukla Michalovce dala gól!
Dve sekundy pred návratom Puliša z trestnej lavice zvyšujú Michalovce na 4:2. Kabáčovu strieľanú prihrávku tečoval do siete FILIP VAŠAŠ.
Asistencie: Michal Kabáč, Samuel Solenský
44:37
Slovan sa dostal v oslabení pod veľký tlak, opäť strieľal Svitana a Godla vyráža na ochrannú sieť.
44:04
Svitana chcel prihrať cez bránkovisko, ale zasiahol Godla.
43:40
Svitana z vrcholu ľavého kruhu len tesne minul vzdialenejší horný roh brány.
42:57
Puliš – 2 min., hákovanie.
42:04
Godla ukryl puk v lapačke po strele Bodáka.
41:35
Egle sa chcel preštrikovať až do zakončenia, čo sa mu nepodarilo, no napokon prihral Sersenovi a po jeho strele Junca prerušil hru.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine padlo až päť gólov, Michalovce vyhrávajú 3:2.
Tretia tretina sa začne o 18:43.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:51
Rýchly brejk Michaloviec bol zastavený na ich útočnej modrej.
39:35
Slovan v závere tretiny poriadne zatlačil súpera, Lukošik vystrelil z ľavého kruhu, Junca puk udržal vo výstroji a nedovolil mu dorážať.
38:48
Traja proti dvom, Pecararo z pravého krídla príklepom opečiatkoval zadné plexisklo.
37:53
Ďalšia Acolatseho bomba končí vedľa brány.
37:29
Zakončenie Michaloviec z ľavej strany Godla hokejkou vyrazil.
36:26
Voľný Acolatse z osi klziska opečiatkoval plexisklo.
36:04
Maierova strela po ľade bola zblokovaná, Slovan drží puk v rohu v útočnom pásme.
34:58
Murphymu preskočil puk hokejku a vyváža ho Daugavinš, jeho spoluhráč dokonca aj zakončil v oslabení.
33:14
HL. – 2 min., zdržiavanie hry
importantGól je ale po chvíli uznaný, takže hostia budú hrať ešte aj v oslabení.
importantHosťujúca lavička si zobrala challenge a situácia bude skúmaná na videu. Skúma sa postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku a to, či Dudáš neznemožnil Juncovi plnohodnotne zasiahnuť.
33:14
Acolatse si urobil útočný výlet, pomerne ľahko sa dostal až do zakončenia, no stroskotal na Juncovi, ktorý nemal puk pod kontrolou, čo okamžite využil TOMÁŠ DUDÁŠ a dorazil ho za bránkovú čiaru.
Asistencie: Sena Acolatse, Adam Lukošik
31:26
Dôrazný SAMUEL SOLENSKÝ dostal veľa priestoru, zo strany sa natlačil do zakončenia, prvý puk skončil na Godlovi, no dorážka už za jeho chrbtom. Michalovce vedú nad Slovanom opäť o dva góly, tento raz 3:1.
Asistencia: Daniil Fominykh
30:26
Lukošik vyprášil Juncove betóny, Dudáš sa k dorážke nedostal.
29:23
Egle preniesol hru na Takáča, no ten bol pri mantineli odzbrojený, Dukla preniesla hru na druhú stranu, hrá sa hore-dole.
27:56
importantPecararo sa už už zbavoval Slováčka a išiel strieľať, no hosťujúci bek dokázal výborne zasiahnuť. Z druhej vlny pálil Acolatse, Michalovce všetko ustáli.
26:06
S gólmi sa roztrhlo vrece, Slovan strieľa kontaktný gól. Takáčova prihrávka prešla cez bránkovisko na druhú stranu na Bakoša, ten ešte prihral lepšie postavenému HARALDSOVI EGLEMU medzi kruhy a Egle už dokázal poslať puk za chrbát Juncu.
Asistencie: Martin Bakoš, Samuel Takáč
25:25
Dukla veľmi rýchlo odskakuje na rozdiel dvoch gólov. Bodák vystrelil z vrcholu kruhu a jeho pokus tečoval medzi Godlove betóny TOPI RÖNNI.
Asistencia: Martin Bodák
24:59
Maier – 2 min., hrubosť.

Kabáč – 2 min., hrubosť.
24:59
Nádherný moment na strane Michaloviec, JAKUB MELIŠKO sa dostal k puku na kruhu, elegantne sa zbavil brániaceho hráča a puk poslal pomedzi Godlove betóny.
24:14
Slovan nerozohrával ideálne, no Daugavinšova strela nebola presná.
22:52
Rönni vystrelil z pravej strany, Godla kryje jeho pokus pri svojej ľavej žŕdke.
22:13
Sersenovu strelu z prvej od modrej skryl hosťujúci gólman v lapačke a prerušil hru.
21:41
importantSlovan útočí, zblízka Juncu neprekonal Hoelscher!
21:07
Pecararo vystrelil od modrej po ľade po vyhranom buly, Junca si dal pozor.
20:49
Murphy sa dostal k puku v streddnom pásme, bol sám proti trojici protihráčov, jeho strelu musel Junca likvidovať vyrážačkou.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine hrá Slovan s Michalovcami bez gólov.
Druhá tretina sa začne o 17:48.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:46
Krížny pas na Murphyho, ten dal pod seba Pecararovi, do jeho strely vložil hokejku brániaci hráč a puk končí na ochrannej sieti.
19:08
Michalovce zachytili rozohrávku Slovana a Pu sa dostal k ohrozeniu Godlu.
18:36
Kubkova strela od mantinelu trochu zaskočila Juncu, ale vyrazil ju.
17:45
Murphy viedol puk sám, no v útočnom pásme oň prišiel, na opačnej strane preveril pozornosť Godlu Michnáč.
16:55
Godla inkasoval strelu do masky, ale otriasol sa a pokračuje ďalej.
16:15
Krastenbergs uchmatol puk, k strele sa nedostal, prihráva na modrú.
14:37
Michnáč sa dostal blízko k bráne, ale jeho strela bola zblokovaná.
14:14
Belasí držia puk na hokejkách, hrajú prevažne v útočnom pásme, no v posledných minútach sa do šance nedostali.
12:42
Michalovce niekoľkokrát znepríjemnili Slovanistom rozohrávku, tým sa už ale podarilo preniesť hru do útočného pásma.
11:03
Odrazený puk sa dostal na hokejku Rönniho na os ihriska, ten zakončil bekhendom iba do Godlu.
10:09
Bačik korčuľoval za svojím nahodeným pukom, na zadnom mantineli ho ale nezískal.
09:24
importantBekhendom zblízka zakončoval Dudáš, Junca jeho pokus zneškodnil.
08:40
Strela Egleho vypadla Juncovi z lapačky, ale mimo nebezpečný priestor.
07:03
importantPecararo obišiel bránu a zakončoval do jej úplne odkrytej časti, no v skórovaní mu zabránila hokejka brániaceho hráča Michaloviec!
06:35
Slováček – 2 min., hákovanie.
06:33
Bačik vyhodil puk popri mantineli na Puliša, ten sa natlačil do zakončenia a bol faulovaný, sily na ľade sa vyrovnajú.
05:47
Golian – 2 min., podrazenie.
04:40
Daugavinš si kliesnil cestu a zakončil bekhendom do brániacich hráčov.
04:13
Michalovce zachytili prihrávku a oslobodzujú sa.
03:54
Acolatse pálil z prvej, Junca zráža puk betónmi k mantinelu.
03:31
Murphy rozohral na Pecarara, jeho pokus po ľade Junca chytil.
02:57
Po strele Pua bol Godla nútený prerušiť hru.
02:23
Svitana – 2 min., držanie.
02:16
Pecararo na Hoelschera, ten bol odzbrojený, no Slovan sa udržal na puku v útočnom pásme.
01:48
Nepríjemná strela od modrej letela tesne vedľa Godlovej brány.
00:30
Slovan v prvej šanci, Šilleho vychytal Junca.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Tréner: Peter Oremus

Tréner: Tomasz Valtonen

Rozhodca: J. Konc ml., Novák – Durmis, Hercog.
V 2. kole Tipos Extraligy hostí HC Slovan Bratislava mužstvo HK Dukla Ingema Michalovce. Stretnutie sa začína o 17:00.

Slovan úvodné kolo zvládol a zdolal Nové Zámky tesne 2:1. Gólovo sa presadili Šille a Acolatse.

Michalovce síce po góloch Gabriela a Solenského vyhrávali nad Košicami 2:0, no Košice zápas v tretej tretine vyrovnali a zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch.

Minulý rok sa tieto dva tímy stretli štyrikrát, všetky štyri duely vyhrali Michalovce, Slovan v nich získal jediný bod.

Michalovce po minulej sezóne komplet obmenili káder, z tímu odišlo 15 hokejistov, naopak prišlo až 17.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Čierna séria pokračuje. Slovan nezdolal Michalovce ani na šiesty pokus