Fotogaléria (8)
Gólová radosť hokejistov HK Poprad počas zápasu 1. kola hokejovej Tipos extraligy HK Poprad a HKM Zvolen. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|20. sep 2024 o 20:19 (aktualizované 20. sep 2024 o 22:13)

V drese domácich sa blysol hetrikom kanadský útočník Orrin Centazzo.

Tipos extraliga - 1. kolo

HK Poprad - HKM Zvolen 7:2 (1:1, 5:0, 1:1)

Góly: 1. Centazzo (Calof, Ligas), 24. Nauš (Šotek, Suchý), 28. Centazzo, 34. Turan (Calof, Brejčák), 36. Urbánek (Giľák, Turan), 37. Coskey (Šiška, Török), 53. Centazzo (Coskey, Bourque) – 8. Olson (Kukuča, Halbert), 59. Mišiak (Senčák)

Rozhodovali: Štefik, Novák – Tomáš, Stanzel, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 2529

Poprad: Vay – Turan, Bourque, Ligas, Kotvan, Fereta, Brejčák, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Coskey, Šiška, Török – Šotek, Suchý, Nauš – Giľák, Urbánek, Žitný – Murín

Zvolen: Kantor (34. Boľo) – Halbert, Bindulis, Oligny, Hudec, Robertson, Beňo, Sládok – Kudrna, Sheehy, Hecl – Marcinek, Jendek, Zuzin – Kukuča, Olson, Bondra – Macek, Senčák, Mišiak

POPRAD. Hokejisti Popradu deklasovali v úvodnom kole nového ročníka Tipos extraligy Zvolen 7:2.

"Kamzíci" rozhodli o výsledku v druhej tretine, ktorú vyhrali presvedčivo 5:0. V drese domácich sa blysol hetrikom kanadský útočník Orrin Centazzo.

Fotogaléria zo zápasu Poprad - Zvolen (Tipos extraliga 2024/2025, 1. kolo)

Popradčania sa ujali vedenia už po minúte, keď Centazzovu prihrávku si vrazil do vlastnej brány Oligny.

Hostia odpovedali ešte v prvej polovici prvej časti, Kukuča našiel spoza brány Olsona, ktorý prekonal Vaya.

Druhé dejstvo bol v jasnej réžii "kamzíkov", strelili päť gólov.

Presadili sa Nauš, druhýkrát v stretnutí Centazzo, kapitán Turan, Urbánek a Coskey.

V 53. minúte Centazzo v presilovej hre skompletizoval hetrik.

Mišiak 64 sekúnd pred sirénou premiérovým gólom v extraligy upravil výsledok.

"Samozrejme, bolo to špecifické. Podľa mňa som céčko dostal preto, že som niektoré veci robil dobre. Snažím sa v tom pokračovať aj naďalej a nesnažím sa niečo vymýšľať.

S touto funkciou síce pribudnú aj iné povinnosti, ale nerozmýšľam nad tým počas duelu. Už v príprave som bol asistent.

Máme však v tíme veľa lídrov a navzájom si pomáhame. Som rád, že voľba prišla na mňa a budem sa snažiť viesť tím najlepšie, ako viem," uviedol Turan, ktorý je odchovancom klubu.

V 34. minúte zvýšil na 4:1 a krátko na to asistoval pri góle Jakuba Urbánka. "O tomto sa mi ani nesnívalo. Som rád, že to takto skončilo."

"Prvý zápas sezóny je dôležitý. Sme radi, že sme uspeli hneď v prvom stretnutí a ideme ďalej," zdôraznil Turan, na ktorého nadviazal asistent trénera Ján Šimko:

"Samozrejme, veľmi nás teší, že sme zvládli domáci zápas. Rovnako nás teší aj predvedená hra. Prvá tretina bola vyrovnaná. Pre nás bolo dôležité, že sme dobre korčuľovali.

V druhej tretine sa nám jednoduchými a správnymi riešeniami podarilo dostať do komfortného náskoku. Zároveň bolo dôležité udržať aj naďalej koncentráciu. Bolo veľa momentov, ktoré mohli priniesť zvrat.

Napríklad počas dlhej oslabovky 3:5, ktorú sme museli zvládnuť na začiatku tretej tretiny. Výsledok nepreceňujeme a chceme zostať koncentrovaní aj do ďalších zápasov."

Zvolen cez leto výrazne posilnil káder, ale vstup do sezóny mu nevyšiel podľa predstáv. V 34. minúte nahradil Tomáš Boľo v bránke Pavla Kantora a úspešný debut nezažil na striedačke ani český kormidelník Štrba.

"Samozrejme, nie sme spokojný. Dúfame, že táto facka nás preberie a budeme predvádzať ďaleko iné výkony. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, držali sme sa plánu, ktorý sme si dohodli.

V druhej sme úplne prestali hrať, prehrali sme ju 0:5, čo rozhodlo o konečnom výsledku. V tretej aj keď sme sa snažili, nič sa vám neodrazí a nejde. Domáci boli na koni a zaslúžene vyhrali."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HK Poprad - HKM Zvolen dnes (Tipos extraliga, 1. kolo, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
20.09.2024 o 18:00
1. kolo
Poprad
7:2
(1:1, 5:0, 1:1)
59' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 1. Centazzo (Calof, Ligas), 24. Nauš (Šotek, Suchý), 28. Centazzo, 34. Turan (Calof, Brejčák), 36. Urbánek (Giľák, Turan), 37. Coskey (Šiška, Török), 53. Centazzo (Coskey, Bourque) – 8. Olson (Kukuča, Halbert), 59. Mišiak (Senčák). Rozhodca: Štefík, Novák – Tomáš, Stanzel.
Hráči Popradu vyhrávajú dnešný zápas jednozačne 7:2. Domáci boli lepším mužstvom a ich vysoké víťazstvo je toho dôkazom. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
58:56
goalZvolen dal gól! Hostia znižujú stav dnenšého zápasu, ALEX MIŠIAK zakončil pekne z pravého kruhu po prihrávke od Senčáka. Asistencie Dávid Senčák.
58:01
Začali posledné dve minúty tretej tretiny a aj celého zápasu.
54:10
Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením.
52:37
goalPoprad dal gól! Doáci pridávajú ďaľší gól v zápase! ORRIN CENTAZZO v presilovej hre namieril presne a prekonal Bola v bráne hostí. Asistencie Cole Coskey, Trenton Bourque.
52:07
Marek Hudec – 2 min., nedovolené bránenie.
50:10
Dnešný zápas vstúpil dpo poslednej desať minútovky.
49:10
Domáci hráči kontrolujú dianie na ľadovej ploche.
47:45
Calof sa dostal do úniku. Spätnou prihrávkou hľadal ešte Cracknella, ale ten vo veľkej šanci nedokázal poslať puk do brány.
46:02
Dávid Senčák – 2 min., podrazenie.
44:37
Domáci držia puk za vlastnou bránou a striedajú. S rozohrávkou sa nikam neponáhľajú.
43:55
Vay pokryl strelu Hecla lapačkou a prerušil hru.
42:17
Hostia majú veľký tlak. Domáci sa bránia statočne.
41:23
Sheeny pálil z pravého kruhu. Následne zakončoval aj Sládok, ale Vay obidva pokusy vyráža.
40:47
Trenton Bourque – 2 min., podrazenie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Hostia odohrali katastrofálnu druhú tretinu. Domáci im strelili päť gólov. Uvidíme čo nám ponúknne tretie dejstvo.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:21
Hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade,
Samuel Fereta – 2 min., držanie.
37:52
Hostia hrajú katastrofálnu druhú tretinu. Absolútne nič im nevychádza.
36:25
goalPoprad dal gól! Hostia sú totálne rozobratí. COLE COSKEY zakončoval švihom z pravej strany a Bolo opäť inkasuje. Domáci sú na koni. Asistencie Juraj Šiška, Tomáš Török.
35:14
goalPoprad dal gól! Koncert domáceho mužstva pokračuje aj ďalej. JAKUB URBÁNEK zakončil z prvej po prihrávke od Giľáka a Bolo dnes inkasuje po prvý krát. Asistencie Matej Giľák, Oliver Turan.
33:11
changeStriedanie v tíme HKM Zvolen:
z ihriska odchádza Kantor, prichádza Bolo.
33:11
goalPoprad dal gól! Hráči Popradu pridávajú ďaľší gól v zápase! OLIVER TURAN dostal prihrávku do brejku a peknou strelou prekonával Kantora. Asistencie Andrew Calof, Daniel Brejčák.
32:09
Hecl bol rýchejší ako puk. Píska sa ofsajd.
31:44
Následuje ďaľší rekamný brejk.
30:33
Halbert vyslal bombu od modrej čiary! Jeho strelu Vay dokázal vytesniť.
29:44
Naušove zakončenie bolo zrazené na zadný mantinel.
28:44
Následuje reklamný brejk.
27:14
goalPoprad dal gól! Domáci pridávajú rýchlo aj tretí gól v zápase! ORRIN CENTAZZO zakončil švihom z pravej strany a Kantor nemal nárok. Bez asistencie.
26:45
Domáci sú v plnom počte.
25:55
Hostia majú tlak. Helc pálil a následne aj Bondra, ale ani jeden pokus nebol úspešný.
24:45
Orrin Centazzo – 2 min., filmovanie pádu.
23:32
goalPoprad dal gól! Domáci idú opäť do vedenia v dnenšom zápasu! AUREL NAUŠ si prebral prihrávku na ľavej strane a strelou švihom pomedzi betóny prekonáva Kantora v bráne hostí. Asistencie Alex Šotek, Markus Suchý.
23:18
Sheeny zakončoval z pravej po prihrávke od Kudrnu, ale jeho pokus Vay vyrazil.
22:21
Hostia sa ubránili a sú aspoň v plnom opčte.
21:03
importantDomáci majú veľký tlak. Hostia sa bránia statočne v trojici!
20:21
Matej Macek – 2 min., hákovanie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine máme stav zápasu nerozhodný 1:1. Sledujeme rýchly a vyrovnaný zápas. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:23
Kyle Laine Olson – 2 min., hákovanie.
18:24
Kotvan zachytil prihrávku hostí a okmažite vysúval Coskeyho, ale ten nedokázal puk zachytiť.
17:22
Coskey zakončoval z pravého kruhu. Kantor schoval jeho pokus v lapačke.
16:31
Hecl narazil tvrdo na mantinel Calofa, ale vylučovať sa nebude.
15:42
Domáci zavreli súpera v pásme. Od modrej pálil najprv Kotvan a následne aj Ligas, ale ani jeden pokus nebol úspešný.
14:49
Kukuča pálil z ľavého kruhu. Vay vytiahol parádny zákrok lapačkou.
13:41
Píska sa icing domáceho mužstva.
12:49
Suchý dobre zakončil z pravej strany. Kantor jeho pokus vyrazil betónom.
11:36
Bondra sa tlačil pred bránu, ale domáca obrana bola pozorná.
10:26
Macek dostal puk pred bránu, ale zakončiť sa mu nepodarilo. Hra je po vyrovnaní hostí opatrnejšia.
09:11
07:39
goalZvolen dal gól! Hostia vyrovnávajú stav zápasu! Andrej Kukuča našiel krásnou prihrávkou KYLE LAINE OLSONA, ktorý presnou strelou nedal šancu Vayovi v bráne Popradu. Asistencie Andrej Kukuča, Benjamin Halbert.
06:38
Prechod oboch mužstiev do pásma je veľmi kostrbatý. Sledujeme veľa nepresnotí.
05:55
Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením.
04:17
Hostia sú aktívnejší. Bondra sa tlačil pred bránu. Turan ho telom odstavil.
03:12
Mišiak tečoval strelu Mazeka, ale Vay bol pripravený.
02:17
Hecl dostal prihrávku pred bránu a tvrdou strelou preveril pripravenosť domáceho brankára.
01:00
goalPoprad dal gól! Domáci idú rýchlo do vedenia v dnešnom zápase! ORRIN CENTAZZO bol dôrazný pred bránou a dokázal presnou strelou prekonať Kantora v bráne hostí. Asistencie Andrew Calof, Branislav Ligas.
00:46
Kotvan pálil od modrej čiary. Kantor jeho pokus vyrazil betónom.
00:01
Domáci hokejisti vybojovali úvodné buly zápasu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vay (Belányi) – Bourque, Turan, Kotvan, Ligas, Brejčák, Fereta, Murín, Sluka – Centazzo, Cracknell, Calof – Török, Šiška, Coskey – Nauš, Suchý, Šotek – Žitný, Urbánek, Giľák
Tréner: Todd Bjorkstrand

HKM Zvolen: Kantor (Boľo) – Bindulis, Halbert, Hudec, Oligny, Beňo, Robertson, Sládok – Hecl, Sheeny, Kudrna – Zuzin, Jendek, Marcinek – Bondra, Olson, Kukuča – Mišiak, Senčák, Mazek
Tréner: Martin Štrba

Rozhodca: Štefík, Novák – Tomáš, Stanzel.
HK Poprad : HKM Zvolen

Hokejisti Popradu začínajú nový ligový ročník domácim zápasom s HKM Zvolen. Dnes sa očakáva vyrovnaný a dobrý zápas. Uvidíme kto vkročí do nového ročníka lepšie. Zápasy medzi Popradom a Zvolenom bývajú veľmi vyrovnané a vybičované. Posledné dva vzájomné zápasy muselo rozhodnúť až predĺženie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Hokejisti Popradu predviedli gólovú smršť v druhej tretine, padol aj prvý hetrik sezóny