Gólová radosť hokejistov Nitry. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. sep 2024 o 19:26 (aktualizované 22. sep 2024 o 19:39)

Žilinčania skúsili aj hru bez brankára, ale na body nedosiahli.

Tipos extraliga - 2. kolo

Nitra - Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 32. Mezei (Cotton, Alger), 60. Gill (Jackson, Bajtek)

Rozhodovali: Baluška, Krajčík - Gegáň, Hájnik, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Diváci: 3600

Nitra: Aittokallio - Mezei, Cotton, Hain, Auk, Stacha, Vitaloš, Bača - Buček, Gill, Bajtek - Jackson, Alger, T. Pobežal - Okoličány, Čederle, Lacka - Csányi, Hrnka, Bačo

Žilina: Košarišťan - Tourigny, Gachulinec, J. Pobežal, Miller, Holenda, Djakov - Kolenič, Jones, Dej - Lukosevicius, Šmída, Mucha - Varga, Walega, Fejes - Koyš, Galamboš, Mráz

NITRA. Hokejisti HK Nitra zaznamenali druhé víťazstvo v novom ročníku Tipos extraligy. Obhajcovia majstrovského titulu zdolali nováčika súťaže tím Vlci Žilina 2:0.

Kapitán "corgoňov" Branislav Mezei sa stal vo veku 43 rokov, 11 mesiacov a 2 dni najstarším obrancom, ktorý skóroval v najvyššej slovenskej súťaži.

Ešte pred úvodným buly prebehlo pred vypredanými tribúnami symbolické vyvesenie vlajky, ktorá bude pod strechou štadióna pripomínať druhý titul v histórii klubu.

Prvá tretina sa niesla vo vysokom tempe, no s výraznou nepresnosťou na hokejkách. Aktívnejší boli domáci, ktorí prestrieľali súpera v pomere 15:5.

V prostrednej časti sa početnosť streľby obrátila, ale strelecky sa presadili Nitrania zásluhou kapitána Mezeia, ktorého presný zásah bol v konečnom zúčtovaní víťazný.

Vlci v treťom dejstve "hrýzli", skúsili aj hru bez brankára, ale na body nedosiahli. Gólovú poistku pridal po exhibičnom vyšachovaní do prázdnej bránky Sahir Gill.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HK Nitra - Vlci Žilina dnes (Tipos extraliga, 2. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
22.09.2024 o 17:00
2. kolo
Nitra
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Vlci Žilina
Prehľad
Góly a asistencie: 32. Mezei (Cotton, Alger), 60. Gill (Jackson, Bajtek). Rozhodca: Baluška, Krajčík – Gegáň, Hajnik. Diváci: 3600.
Prenos
Odo mňa je to na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia.
Najlepším hráčom Žiliny je rovnako brankár Andrej Košarišťan.
Najlepším hráčom Nitry je brankár Aittokallio.
V druhom kole hokejovej Tipos extraligy víťazí Nitra nad Žilinou 2:0. Zverenci Andreja Kmeča tak ostávajú na prvom mieste ligovej tabuľky. Nováčik zo Žiliny si pripisuje prvú ligovú prehru, ale rozhodne sa Vlci nemajú za čo hanbiť, dnes boli Nitre viac než vyrovnaným súperom.
Koniec zápasu.
59:23
goalNitra dala gól! Miller na modrej čiare prišiel o puk, domáci sa vyrútili do útoku, po krásnej sérii prihrávok zakončil SAHIR GILL do prázdnej žilinskej bránky! Asistencie: Jackson, Bajtek.
59:10
Tourigny našiel na modrej čiare Brendana Millera, ktorý sa oprel do strely, Aittokallio bol opäť pozorný!
59:01
Začala sa posledná minúta tretej tretiny.
58:49
Žilina znovu kombinuje v útočnom pásme.
58:33
Bránka žilinských Vlkov je znovu prázdna.
58:27
Oddychový čas pro tím DOXXbet Vlci Žilina.
58:10
Nevydarené zakončenie Millera, tréner Bartovič stiahol na striedačku brankára Andreja Košarišťana, Žilina hrá power-play!
58:01
Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.
57:44
Znovu v akcii agilný Čederle, proti Košarišťanovi sa však nepresadil.
57:12
Prudká strela domácich Košarišťanovi vypadla z lapačky, Čederle sa ku dorážke nedostal.
56:46
Strela Tourignyho švihom od modrej čiary si cestu do Aittokalliovej siete nenašla.
56:02
Žilina je aktívnejšia, Vlci sa znovu snažia usadiť v útočnom pásme.
55:36
Hrá sa stále v obrovskom tempe, teraz však zrejme majú viac fyzických síl Žilinčania.
55:12
Walega sa z ľavej strany predieral ku bránke Nitry, Aittokallio nemusel zasahovať, poľský útočník v službách Žiliny následne neprestrčil puk ani číhajúcemu Fejesovi.
55:01
Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.
54:21
Žilinčania znovu v kombinácii v útočnom pásme, Gill však vytlačil Dyakova za modrú čiaru.
53:54
Obrovská šanca Nitry, neistý zákrok Košarišťana, Tomáš Pobežal však v dorážke neuspel!
53:11
Žilina kombinuje v útočnom pásme.
52:26
Ďalší výborný zákrok fínskeho brankára Aittokallia, nasledovať bude krátka reklamná prestávka.
52:00
Kamil Walega sa skúsil dostať pred Aittokallia po individuálnom prieniku, to sa mu však nepodarilo.
51:22
Oba tímy ženú dopredu fankluby, v tejto chvíli ten žilinský dokázal prekričať skvelý domáci kotol.
50:39
Žilina pokračuje v nápore, ale Aittokallio je do týchto chvíľ obrovskou oporou svojho tímu!
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nitra vedie stále 1:0.
49:36
Žilina sa ešte snaží zvýšiť tempo hry, zverenci Milana Bartoviča sa veľmi snažia o vyrovnanie.
48:36
Hostia v plnom počte.
47:36
Lacka pri bránke Žiliny v kontroverzii s obrancami Vlkov.
47:02
Nitra stiahla puk za svoju bránku a strieda svoju formáciu na ľadovej ploche.
46:36
Vylúčenie v tíme DOXXbet Vlci Žilina:
Jones – 2 min., nedovolené bránenie.
46:28
Puk je za bránkou Žiliny, všetci hráči na chvíľku prestali hrať, ale pokračujeme bez prerušenia!
46:01
Koyš sa po ľavej strane dostal do útočného pásma, našiel Tourignyho, ktorý mu následne vrátil puk, zasahuje však skvelý Aittokallio!
45:33
Fejes s krásnym hitom na Csányiho.
45:01
Prvých 5 minút tretej tretiny je za nami, Nitra kombinuje v útočnom pásme.
44:58
Šanca Nitru, tú v tejto chvíli spálil Tomáš Pobeža!
44:06
Nitra zakombinovala v útočnom pásme, prihrávka spoza bránky Žiliny hľadala Samuela Bučeka, ten však nedokázal vystreliť.
43:58
Ďalšia strela v podaní Vlkov zo Žiliny, tentoraz pálil Jared Lukosevicius, ale Andrej Košarišťan bol pozorný.
43:19
Nítra sa sústredí na prehustenie stredného pásma.
42:53
Pred bránku domáceho tímu sa predral Bruno Mráz, ale Aittokallio si s jeho pokusom poradil bez väčších problémov.
42:25
Hrá sa znovu vo výbornom tempe, Žilina sa všemožne snaží o vyrovnanie.
41:36
Žilina znovu v útočnom pásme, Nitra však medzičasom stihla vystriedať formáciu na ľadovej ploche.
41:09
Žilina zakombinovala v útočnom pásme, do puku sa následne oprel Brendan Miller, no nemieril presne.
40:29
Vitaloš pálil od modrej čiary, po teči Lacku musel zasahovať Andrej Košarišťan.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny patrí hokejistom Nitry.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie Nitra na domácom ľade nad nováčikom zo Žilinou 1:0. Tretia časť hry sa začne približne o 18:53.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:20
Strela Stachu od modrej čiary kryl Andrej Košarišťan.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:35
Pod Zoborom sa hrá stále parádny hokej podporený skvelou fanúšikovskou kulisou.
38:01
Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.
37:45
Jakub Lacka končí na ľade a puk je pod ním. Hra je tak prerušená, ale vylučovať sa nebude.
37:44
Domáci v plnom počte.
37:28
Miroslav Mucha sa spoza bránke Nitry natlačil pred Aittokallia, ale nenašiel medzierku vo výstroji pozorného fínskeho gólmana domáceho tímu.
37:09
Tourignymu ušiel na modrej čiare puk von z útočného pásma.
36:55
Ďalšie strely Žilinčanov, Dyakov našiel krížnou prihrávkou Lukoseviciusa, ktorý nemieril presne, následne v zakončení nepochodil ani Hunter Fejes.
36:41
Nitra so štyrmi hráčmi, ale trvá obrovský nápor Žiliny.
35:44
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Bajtek – 2 min., vrazenie na mantinel.
35:23
Nitra so štyrmi hráčmi.
35:01
Začína sa posledných 5 minút druhej tretiny, Nitra stále vedie nad Žilinou o jediný gól.
34:55
Žilina pokračuje v tlaku počas presilovej hry o dvoch hráčov.
34:41
Stacha – 2 min., krosček.

Miller – 2 min., hrubosť.
34:39
Obrovské zmätky pred Aittokalliom, všetko začal strelou Miller po krížnej prihrávke.
34:31
Domáci posielajú puk cez všetky čiary.
34:01
Žilina teda začína presilovú hru o dvoch hráčov v trvaní 82 sekúnd.
34:01
Bača – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
33:45
Žilina krátko po začiatku presilovej hry stráca útočné pásmo.
33:23
Hrnka – 2 min., podrazenie.
32:46
Obrovská šanca Žiliny, pred bránkou Nitry sa ocitol osamotený Nick Jones, ale nemieril presne!
31:56
Nitra po vstrelenom góle pokračuje v aktivite, z ľavej strany pálil Čederle, Košarišťan musel puk skrotiť v lapačke na dvakrát.
31:51
goalNitra dala gól! Skúsený kapitán domáceho tímu BRANISLAV MEZEI vystrelil od modrej čiary a puk zapadol chirurgicky presne do ľavého horného rohu žilinskej bránky! Asistencie: Cotton, Alger.
30:58
Hra sa stále prelieva zo strany na stranu, i keď tempo zápasu už nám trošičku opadlo, stále je to vysoko nadpriemerný extraligový zápas.
30:57
Nitra v kombinácii v útočnom pásme, Buček našiel Cottona, ktorý následne neprepasíroval puk na Gilla.
30:23
Žilina pomerne vysoko napáda rozohrávku súpera, Nitre to robí celkom problémy.
30:01
Polovica zápasu je za nami, pod Zoborom sme gól zatiaľ nevideli!
29:24
29:05
importantČederle sa snažil spoza bránky prekvapiť Košarišťana, to sa mu však nepodarilo, následne v šanci neuspel ani Jakub Lacka!
28:55
Bruno Mráz šikovne vyviezol puk von z pásma a zbiera cenné sekundy pre svoj tím.
28:12
Nitra sa nedokáže v tejto chvíli natrvalo usadiť v útočnom pásme.
28:02
Nitra v kombinácia v útočnom pásme, Jones však zachytil ich prihrávku a posiela puk von z pásma.
27:24
Miller – 2 min., podrazenie.
26:36
importantObrovská šanca Žiliny, Rastislav Dej sa predral do úniku, no nedokázal presne zakončiť, pretože skvelú obrannú prácu odviedol vracajúci sa Okoličány!
26:24
Žilina stiahla puk za vlastnú bránku a strieda svoju formáciu na ľadovej ploche. Druhá tretina stále patrí opticky viac Vlkom než domácemu tímu.
25:55
Fejes na pravej strane povytáčal Vitaloša, následne smeroval puk pred bránku Aittokallia. Čierne čudo sa kadejako poodrážalo, ale cestu za bránkovú čiaru si nenašlo.
25:25
importantTvrdá rana príklepom Holendu od modrej čiary, Aittokallio vytiahol parádny semafór!
25:12
Tourigny sa krásnou technickou finesou vo vlastnom obrannom pásme zbavil atakujúceho Tomáša Pobežala.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Nitra hrá so Žilinou stále nerozhodne 0:0.
24:21
Fejes získal puk v útočnom pásme, prihrávkou však nenašiel číhajúceho Róberta Vargu pred Aittokalliom.
23:47
Hra sa prelieva zo strany na stranu, úvod druhej časti hry však opticky patrí Žiline.
23:25
Atmosféra na zimnom štadióne v Nitre je doslova elektrizujúca, oba fankluby ženú svoje tímy dopredu.
22:59
Zápas aj v druhej tretine pokračuje doslova v pekelnom tempe.
22:23
22:13
importantDomáci sa síce oslobodili, ale len nakrátko, Žilina znovu útočí a Aittokallio musel zasahovať po strele Millera, následne zvoní konštrukcia bránky domácich po strele Lukoseviciusa!
21:53
Žilina pokračuje v kombinácii v útočnom pásme.
21:20
Tourigny v kombinácii s Jonesom, ktorý sa oprel do strely, Aittokallio aj s kúskom šťastia s úspešným zákrokom.
21:02
Hostia kombinujú v útočnom pásme.
20:23
20:23
Csányi – 2 min., hákovanie.
20:12
Zakončenie domácich smerovalo vedľa žilinskej bránky, Košarišťan však trafil tyčku vlastnej bránky nohou. Bránka je posunutá, domáci ľadári majú o prácu postarané.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine máme v Nitre stav 0:0, sledovali sme však výborný hokej v absolútne skvelej atmosfére. Druhá tretina sa začne približne o 17:56.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:23
Žilinčania dostali puk za Aittokalliovu bránku, oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny, Nitra kombinuje v útočnom pásme.
18:23
Tourigny – 2 min., podrazenie.
18:12
Nápor Nitry pokračuje, domáci budú hrať presilovú hru.
17:48
Nápor Nitry, žilinská obrana teraz nevedela kam skôr skočiť, ale puk sa za bránkovú čiaru hostí nedostal.
17:09
Miller však vo vlastnom pásme získal puk a dostal ho za modrú čiaru, hostia tak môžu striedať a Košarišťan dostáva svoju hokejku.
16:51
Košarišťan prišiel po kontakte s hráčom Nitry o hokejku, domáci kombinujú v útočnom pásme.
16:23
Na opačnej strane voľný priestor pre Samuela Bučeka, ktorý však recept na pozorného Andreja Košarišťana zatiaľ nenašiel. Nasleduje reklamná prestávka.
16:11
Ďalšia útočná snaha Vlkov je zastavená pre avizované postavenie mimo hru v podaní Huntera Fejesa.
15:36
Žilina v kombinácii v útočnom pásme, hostia si dokážu vytvoriť tlak pred Aittokalliom.
15:01
Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.
14:30
14:26
Parádna tretiny z oboch strán, Miller si krásne vytvoril priestor na strelu, ale Aittokallio bol pozorný a podržal svoj tím!
14:05
13:45
Zápas má stále skvelé tempo, akcia strieda akciu, oba tímy navyše ženú dopredu ich fankluby.
13:10
Vitaloš robil prievan v žilinskej obrane, domáci hráč Nitry sú nasťahovaní v útočnom pásme.
12:40
Strela švihom v podaní Lukoseviciusa, Aittokallio bol pozorný.
12:30
Buček – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi.
12:25
Nitra v presilovej hre okamžite nasťahovaná pred Košarišťanom, Samuel Buček sa snažil individuálne natlačiť pred Košarišťana, ruka hlavného rozhodcu vyletela do vzduchu a útočník Nitry pôjde na trestnú lavicu!
12:05
Kolenič – 2 min., hrubosť.
12:05
Lacka – 2 min., hrubosť.

Fejes – 2 min., hrubosť.
11:52
Vysoké napádanie Vlkov v útočnom pásme, Walega sa snažil za bránkou Nitry získať puk.
11:07
Zápas má stále výborné tempo, uvidíme či v tomto nastavení vydržia hráči oboch tímov až do konca.
10:32
Vlci stále v útočnom pásme, Holendova rana od modrej čiary sa ku bránke Aittokallia nedostala.
10:10
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Nitra hrá so Žilinou zatiaľ nerozhodne 0:0.
09:43
Miller od modrej čiary našiel naľavo Lukoseviciusa, ktorého strelu však zblokoval obranca domáceho tímu.
09:05
Žilina stiahla puk za svoju bránku a strieda svoju presilovkovú formáciu na ľadovej ploche.
08:36
Okoličány rovnako ako Bajtek drží puk na svojej hokejke a zbiera sekundy v hre v oslabení.
08:25
Bajtek získal puk vo vlastnom pásme, okamžite ho vyviezol von a zbiera cenné sekundy pre svoj tím.
08:10
Čederle – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
07:47
importantKrásna akcia Okoličányho, ktorý sa z pravej strany natlačil pred Košarišťana, ale nepretlačil puk do žilinskej bránky!
07:39
Bača sa oprel do strely, puk sa odrazil od zadného mantinelu pred žilinskú bránku, kde ho okamžite skryl do svojej lapačky Andrej Košarišťan.
07:19
Holenda sa dostal do vcelku zaujímavej streleckej pozície na ľavej strane, pálil spoza hráča Nitry, no Aittokallio bol pozorný.
06:50
Miller najskôr pálil od modrej čiary, no puk sa od obrancu odrazil späť na jeho hokejku, následne skúšal nahodenie puku, no ani tak Aittokallio nemusel zasahovať.
06:35
Výborné striedanie Žiliny, Nitra mala v obrane plné ruky a nohy práce. Nasleduje krátka reklamná prestávka.
06:09
Daniel Gachulinec pálil od modrej čiary, no puk k bránke domáceho celku neprešiel, následne strieľal aj Patrik Koyš, ale aj jeho strela bola zblokovaná.
05:58
Nitra po dlhšom čase v útočnom pásme, prihrávku Bajteka však výborne prečítal Bruno Mráz.
05:15
Obrovská šanca Žiliny, z ľavej strany sa do zakončenia dostal Miroslav Mucha, v poslednej chvíli mu však puk trošku ušiel a Aittokallio tak nemal s touto strelou vážnejší problém.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je 0:0.
04:44
Dyakov na modrej čiare našiel Tourignyho, ktorý sa oprel do strely, Aittokallio bol pripravený.
04:16
Žilinčania operujú v útočnom pásme, Fejesovu prihrávku však zachytil jeden z obrancov Nitry.
03:45
03:40
Nahodený puk domácich od modrej čiary, Andrej Košarišťan bol pozorný.
03:25
Vlci posielajú puk až za Aittokalliovu bránku.
03:09
Vhadzovanie po ľavej ruke Košarišťana.
03:01
Nitra kombinuje v strednom pásme. Následne sa do útoku dostal Lacka, ale jeho strela z pravej strany nebola úspešná.
02:32
Po krátkej úprave uchytenia žilinskej bránky môžeme pokračovať v zápase, Žilina sa zatiaľ veľmi dobre bráni.
02:10
Nitra okamžite nasťahovaná v útočnom pásme.
01:45
Dyakov – 2 min., podrazenie.
01:40
Strela Samuela Hain, Košarišťan inkasoval zásah do masky, ale pokračujeme v hre.
01:15
Nitra však po zisku puku okamžite útočí, zápas má od úvodných sekúnd tempo.
00:50
Prihrávka Muchu z pravej strany nenašla adresáta v žilinskom drese, hostia však ostávajú v útočnom pásme.
00:32
Žilina si však takisto z protiútoku vytvorila dobrú šancu, Aittokallio však bol pozorný. Následne vzniká prvá šarvátka.
00:15
Hneď v úvode horí ľad pred Košarišťanom!
00:01
Úvodné buly zápasu patrí domácej Nitre.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a môže sa začať samotný zápas.
Pred začiatkom zápasu ešte milá slávnosť, domáci tím vyvesil majstrovskú vlajku na počesť titulu získaného v minulej sezóne.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei (C), Cotton, Hain, Auk, Stacha, Vitaloš, Bača – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Alger, T. Pobežal – Okoličány, Čederle, Lacka – Csányi, Hrnka, Bačo
Tréner: Andrej Kmeč

DOXXbet Vlci Žilina: Košarišťan (Dubek) – Tourigny, Gachulinec, J. Pobežal, Miller, Holenda, Dyakov – Kolenič, Jones (A), Dej (A)
– Lukosevicius, Šmida, Mucha – Varga, Walega, Fejes – Koyš, Galamboš, Mráz
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Baluška, Krajčík – Gegáň, Hajnik.
Príjemný dobrý deň z Nitry, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 2. kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti HK Nitra privítajú na domácom ľade hráčov nováčika súťaže Vlci Žilina. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Nitre vyšiel úvodný zápas našej najvyššej súťaže výborne, v Trenčíne porazila Duklu vysoko 7:2 (góly Nitry Vitaloš, Pobežal, Bajtek, Čederle, Jackson 2x a Lacka). Tím vedie staronový kouč Andrej Kmeč, ktorý nahradil na lavičke trénerskú legendu Nitry Antonína Stavjaňu.

Žiline vyšiel úvod novej sezóny v extralige rovnako výborne, hoci sa zverenci Milana Bartoviča potrápili, tak na domácom ľade zdolali Liptovský Mikuláš 3:2 (góly Žiliny 2x Jones, Mráz). Vlci ako nováčik súťaže poskladali zaujímavý káder a dnešný zápas bude pre nich dôležitým testom kvality.

Zápas sa pod Zoborom začína o 17:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nováčik ligy mal na dosah významný skalp. Obhajca titulu si duel so Žilinou postrážil