Fotka zo zápasu Dukla Trenčín - Liptovský Mikuláš.
Fotka zo zápasu Dukla Trenčín - Liptovský Mikuláš. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|31. okt 2023 o 20:15

Víťazný gól zápasu strelil hosťujúci Matej Giľák.

Tipos extraliga - 15. kolo

Liptovský Mikuláš - Trenčín 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 33. Berry (Egle, Rewáy), 40. Rewáy (Egle) - 18. Giľák, 26. Pietroniro (Starosta, Baláž), 34. Giľák (Baláž, Hudec)

Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. - Tichý, D. Konc ml., vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 1396

Mikuláš: Krasikov - Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Jendroľ, Lalík - Vojtech, Uhrík, Sukeľ - Réway, Quince, Avcin - Berry, Egle, Valigura - Žilka, Klíma, Tkáč - Nespala

Trenčín: Lacouveé - Pietroniro, Starosta, Kupec, Bokroš, M. Hudec, Nemčík, Hlaváč - Giľák, Baláž, D. Hudec - Charbonneau, Conway, Immo - Feranec, Mikúš, Krajčovič - Petráš, Vaňo, Sloboda

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti HK Dukla Trenčín vyhrali v utorkovom zápase 15. kola Tipos extraligy na ľade HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 a po sérii prehier si pripísali druhé víťazstvo za sebou.

Na konte majú 16 bodov a patrí im predposledná 11. priečka. Na posledné Humenné majú náskok sedem bodov.

Mikuláš prvýkrát v sezóne nezískal na domácom ľade ani jeden bod a s 23 mu patrí šieste miesto.

Hostia sa ujali vedenia v 18. minúte zásluhou Mateja Giľáka, pre ktorého to bol prvý gól za Trenčín.

V druhom dejstve viedol Trenčín 2:0 i 3:1, no v záverečnej minúte ešte znížil Martin Réway a pred tretím dejstvom tak bol rozdiel len jeden gól.

Hostia si ho nakoniec udržali až do konca a pripísali si dôležitý triumf.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: Hk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Trenčín dnes (hokej, 15. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
31.10.2023 o 18:00
15. kolo
Lipt. Mikuláš
2:3
(0:1, 2:2, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 33. Berry (Egle, Réway), 40. Réway (Egle) – 18. Giľák, 26. Pietroniro (Starosta, Baláž), 34. Giľák (Baláž, Hudec). Rozhodca: Hronský, J. Konc – Tichý, D. Konc. Diváci: 1396.
Trenčania predviedli zodpovedný výkon a ako vôbec prvý tím v tejto sezóne nedovolili Liptákom na domácom ľade bodovať, domov si odnášajú výhru 3:2. V záverečnej tretine si už hostia svoj náskok ustrážili, ustáli aj domácu hru bez brankára a nadviazali na triumf nad Novými Zámkami. Liptovský Mikuláš sa dvakrát dotiahol na rozdiel jedného gólu, no v ofenzíve nebol taký produktívny ako v predošlých kolách.
Toľko z mojej strany, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa.
60:00
Koniec zápasu.
59:50
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Quince – 2 min., hákovanie.
59:36
importantBerry spoza bránky naservíroval puk pred bránku, no Quince zblízka vo vyloženej šanci neprekonal Lacouveého.
59:20
Berry prenikol stredom, no bránku prestrelil.
58:53
Conway vyhodil puk od zadného mantinelu,arbitri to posúdili ako zakázané uvoľnenie, hoci Petráš už trielil za dorážkou do prázdnej bránky, no rozhodcovia ho svojím verdiktom zastavili.
58:16
importantDomáci v šestici, Juraj Faith sa rozhodol pre powerplay!
58:16
importantOddychový čas tímu HK 32 Liptovský Mikuláš, nasledovať bude vhadzovanie v obrannom pásme hostí.
57:45
S nahodeniami Jendroľa aj Tkáča si Lacouveé poradil.
56:51
Domáci sa snažili o nápor, no Eglemu pri snahe o otočku v útočnom pásme zobrali puk Trenčania.
55:09
Baláž nahadzoval puk z ľavej strany, Krasikov ho schoval do svojej moci.
54:23
Domáci v plnom počte.
54:13
Pietroniro švihom tesne prestrelil bránku Krasikova, nebezpečná strela hostí z medzikružia.
53:50
Pietroniro pálil z ľavej strany, Krasikov štvrtý gól súpera nepripustil.
52:42
Starostovu strelu spoza pravého kruhu pokryl Krasikov, k dorážkam sa už hostia nedostali.
52:23
Réway – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
51:06
Pietroniro pálil z pravého kruhu, krížnou strelou bránku minul.
50:25
Immo v rýchlom brejku mohol zvýšiť náskok Trenčanov, no osamotený Krasikova neprekonal, pochváliť treba výbornú prihrávku Charbonneaua.
49:10
Tkáčova dorážka v bránke hostí neskončila, Mikulášania ale v posledných minútach výrazne vystupňovali tempo.
48:02
Avcin podržal puk na ľavej strane a následne ho priťukol Réwayovi, toho náprah od modrej vyrazil betónom Lacouveé.
47:30
Charbonneau sa mohol rútiť do nájazdu, no Krasikov výborne zareagoval, vykorčuľoval ďaleko z bránky a puk mu včas vypichol.
46:49
Hostia v plnom počte.
46:24
Po peknej akcii Egbeho pálil z pravej strany Miller, Lacouveé bol zasiahnutý do masky, hra teda musela byť na chvíľu prerušená.
45:14
Avcin pálil z ľavého kruhu, Lacouveé si s jeho strelou poradil a zneškodnil aj dorážku od Quinceho.
44:49
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Krajčovič – 2 min., nedovolené bránenie.
44:41
Mikúšova delovka poriadne preverila Krasikova, ten puk vyrazil.
43:15
Domáci kapitán Sukeľ pálil z pravého kruhu, hostia jeho pokus zblokovali.
42:45
Nemčík nahadzoval puk z pravej strany, Krasikov si situáciu postrážil.
41:02
Bokrošovo nahodenie od modrej čiary schoval Krasikov do lapačky.
40:16
Hneď po tom, ako domáci vyhrali buly, vystrelil Réway, no skrytou strelou z pravej strany tesne minul bránku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej časti hry padli hneď štyri góly, hostia sa dvakrát dostali do 2-gólového vedenia, no po presnom zásahu Pietronira aj druhom zápasovom góle Giľáka našli domáci odpoveď v podobe kontaktného gólu – na 1:2 znižoval Berry, na 2:3 Réway, pred treťou tretinou je tak všetko otvorené.
Tretia tretina sa začne približne o 19.44.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:13
goalLiptovský Mikuláš dal gól!
Egle prenikal po pravej strane útočného pásma, hostia mu puk síce zobrali, no následne sa k nemu dostal MARTIN RÉWAY a presným zakončením vracia domácich do zápasu – 2:3.
Asistencia: Haralds Egle
38:17
Mezovského nahodenie z ľavej strany pokryl Lacouveé, ktorý dnes chytá s veľkým prehľadom.
37:10
Conway sa rútil do rýchleho brejku, krížnou strelou minul bránku Krasikova.
36:58
Quince po prihrávke Avcina spoza bránky neprepálil obranný val súperov.
36:16
Zakázané uvoľnenie na strane hostí.
34:55
Hostia sú na puku, po treťom góle sú zjavne pri chuti, Mikulášania sa potrebujú vzchopiť a vrátiť do zápasu.
33:14
goalTrenčín dal gól!
Bleskovo využitá presilová hra hostí. Baláž síce z pravého kruhu nezakončil, keďže puk mu skĺzol, no dôležité pre hostí bolo, že touto nepodarenou strelou paradoxne prihral MATEJOVI GIĽÁKOVI, ktorý zblízka zasunul puk do bránky – 1:3.
Asistencie: Jozef Baláž, Denis Hudec
33:00
Uhrík – 2 min., podrazenie.
32:35
Domáci sa dostávajú späť do zápasu. Trenčania chybovali v rozohrávke, Réway prihrával z pravej strany Eglemu, ktorého síce najprv vychytal Lacouveé, no domáci útočník potom ukázal výborný prehľad a priťukol puk MATTOVI BERRYMU, ktorý už do prázdnej bránky nezaváhal – 1:2.
Asistencie: Haralds Egle, Martin Réway
31:48
31:46
Starosta nabil do ľavej strany Petrášovi, toho náprah zblokoval Fekiač.
30:35
Conway mal blízko k tretiemu hosťujúcemu gólu, jeho zakončenie z pravého kruhu ale zneškodnil domáci gólman.
29:48
Tkáč – 2 min., držanie hokejky.
29:28
Žilka sa pretlačil cez súperov po pravej strane, do zakončenia sa ale nedostal.
28:23
Krajčovič vypálil z pravej strany, Krasikov predviedol kvalitný zákrok betónom.
27:59
Wardley po posunutí puku od Avcina minul bránku hostí.
26:38
Nasleduje reklamná prestávka.
25:32
PHIL PIETRONIRO zakončil dobrú hernú pasáž hostí, počas ktorej pritlačili domácich v obrannom pásme. Starosta mu posunul puk na modrej čiare a taliansky obranca strelou z väčšej vzdialenosti nádherne namieril do horného rohu domácej bránky – 0:2.
Asistencie: Tomáš Starosta, Jozef Baláž
23:53
23:28
Avcin pálil z ľavého kruhu, Lacouveé si s jeho pokusom poradil a krátko na to zlikvidoval aj delovku Réwaya.
22:53
Prvú minútu oslabenia zvládli hostia bez väčších problémov.
21:53
Krajčovič – 2 min., hákovanie.
21:42
Lapačka Lacouveého podržala svoj tím pri šanci Valiguru.
21:35
20:55
Hudec a Baláž sa aj v oslabení dostali do prečíslenia, pri finálnej prihrávke prvého menovaného ale skvelo zasiahol Miller.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Trenčania vedú na Liptove o jeden gól, v 18. minúte postrestal chybu v domácej obrane Giľák, domáci tak budú musieť doháňať tesné manko, v úvode druhej tretiny budú mať k dispozícii ešte vyše 90 sekúnd presilovej hry. Druhá tretina sa začne približne o 18.52.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Nahodenie Millera od modrej čiary pokryl Lacouveé.
19:42
Lacouveé drží Trenčín nad vodou, tentoraz si poradil so zakončením Berryho z pravého kruhu.
19:35
Pietroniro – 2 min., nedovolené bránenie.
18:54
Veľká skrumáž pred domácou bránkou, Conway ani Immo ale z dorážok nedotlačili puk za Krasikova.
17:59
Nátny stratil puk v obrannom pásme, konkrétnejšie v pravom kuhu, na túto situáciu dobre zareagoval MATEJ GIĽÁK, ktorý následne vypálil na bránku a zakončením pod bližšiu hornú žŕdku otvoril skóre – 0:1.
15:47
Kupec nastreľoval puk od ľavého mantinelu, všetko vyriešila lapačka Krasikova.
15:31
Uhrík pálil z pravej strany, Trenčania jeho strelu zblokovali.
14:42
Mezovského nahodenie z ľavej strany schoval Lacouveé do lapačky.
12:57
12:53
Hostia urobili chybu pri rozohrávke a Mikulášu sa naskytla tutovka na otvorenie skóre, Berry však z medzikružia minul bránku Lacouveého.
11:50
Berry netečoval Millerovo nahodenie, hoci dobre clonil pred trenčianskou bránkou.
10:57
Immo – 2 min., sekanie.
10:38
Signalizované vylúčenie na strane hostí.
9:37
Žilka sa individuálne presadil pri pravom mantineli a zakončil, Lacouveé síce puk najprv neudržal, no na dvakrát ho zachytil.
8:30
Réwayova formácia poriadne priklincovala Trenčanov v obrannom pásme, do zakončenie sa ale domáci útok v tomto striedaní nedostal.
7:05
Baláž bekhendom minul bránku, ktorá bola následne posunutá pri tom, ako sa Krasikov presúval.
6:20
Conway strieľal z medzikružia, jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.
5:55
Šimon Petráš si prevzal puk medzi kruhmi a vypálil na Krasikova, ktorý zasiahol úspešne.
4:10
Aktívny Avcin pálil z medzikružia, strela bola zrazená nad bránku.
3:18
Valigura zakončoval z ľavého kruhu, Lacouveé mal čo robiť, no situáciu zvládol.
2:38
Krasikov chvíľu nevedel, kde sa nachádza puk, po nečakanom odraze puku od zadného mantinelu zakončil zblízka Vaňo, no domáci gólman ho vychytal.
2:12
Žilka z pravej strany zakončoval bekhendom, Lacouveé si s jeho pokusom poradil.
1:10
Avcin mohol otvoriť skóre, no jeho zakočenie z ľavého kruhu zneškodnil Lacouveé.
0:35
V prvej minúte prebieha úvodné oťukávanie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Nátny, Wardley, Mezovský, Miller, D. Jendroľ, Fekiač, Lalík, Nespala – Sukeľ (C), Uhrík, Vojtech – Avcin, Quince, Réway – Valigura, Egle, Berry – Tkáč, Klíma, Žilka
Tréner: Juraj Faith

HK DUKLA Trenčín: Lacouveé (Borák) – Starosta (C), Pietroniro, Bokroš, Kupec, Nemčík, M. Hudec, Hlaváč – D. Hudec, Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Mikúš, Feranec – Sloboda, Vaňo, Petráš
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Hronský, J. Konc – Tichý, D. Konc
V posledný októbrový deň pokračuje Tipos Extraliga svojím 15. kolom a jedným zo zápasov tohto dňa je aj duel medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HK DUKLA Trenčín.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Liptáci sú milým prekvapením sezóny. Pominulé roky trávili na chvoste tabuľky, ale tentokrát im zaslúžene patrí zatiaľ šieste miesto so ziskom 23 bodov. V predchádzajúcom zápase zahanbili Nitru na ich ľade vysoko 8:2. Zaujímavým faktom je aj to, že Liptovský Mikuláš má najproduktívnejšieho hráča v doterajšom priebehu súťaže. Mitch Miller získal už 21 kanadských bodov za päť gólov a šestnásť asistencií.

HK DUKLA Trenčín: Vojaci odohrali v nedeľu jeden z najlepších svojich zápasov sezóny. Po nelichotivej šnúre šiestich prehier si poradili s Novými Zámkami 3:2 po predĺžení. Trenčanom prišli na výpomoc hokejisti z prvoligovej Žiliny, ktorí sa v dueli nestratili. Napriek tomu musia ešte zabrať, pretože sú stále predposlední s 13-timi bodmi. Na posledné Humenné majú k dobru štyri body. Dukle to viazne v ofenzíve, najmä legionári strieľajú málo gólov. Scott Conway má na konte 11 bodov, keď vsietil dva góly a na deväť sa mu podairlo prihrať.

Vzájomný zápas v sezóne 2023/2024:

Trenčín 1:6 Liptovský Mikuláš
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Liptáci prvýkrát nebodovali na domácom ľade, Trenčín si pripisuje druhú výhru v rade