Fotogaléria (15)
Šarvátka počas zápasu 11. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|18. okt 2024 o 20:12

Steel Aréna bola vypredaná.

Tipos extraliga - 11. kolo

HC Košice - HC Slovan Bratislava 3:4 pp

KOŠICE. Hokejisti HC Košice prehrali v zápase 11. kola Tipos extraligy na domácom ľade s HC Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení. Víťazný gól strelil Richard Pánik.

Správu aktualizujeme.

Fotogaléria zo zápasu HC Košice - HC Slovan Bratislava (Tipos extraliga - 11. kolo)

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC Košice - HC Slovan Bratislava dnes (Tipos extraliga, 11. kolo, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
18.10.2024 o 17:30
11. kolo
Košice
3:4
(0:1, 2:0, 1:2, 0:1)
64' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 22. Mikúš (Gildon), 33. Teves (Mikúš, Ferenc), 60. Jääskeläinen (Pollock, Gildon) – 17. Bakoš (Acolatse), 50. Takáč (Egle, Golian), 59. Egle (Takáč), 64. Pánik (Hoelscher). Rozhodca: Krajčík, Orolin – Bogdaň, Stanzel. Diváci: 8 347.
HC Košice – HC SLOVAN Bratislava 3:4 (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)
Góly a asistencie: 22. Mikúš (Gildon), 33. Teves (Mikúš, Ferenc), 60. Jääskeläinen (Pollock, Gildon) – 17. Bakoš (Acolatse), 50. Takáč (Egle, Golian), 59. Egle (Takáč), 64. Pánik (Hoelscher). Rozhodca: Krajčík, Orolin – Bogdaň, Stanzel. Vylúčenie: 10:7. Využitie: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 8 347. Priebeh zápasu: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Vo výbornom zápase zvíťazil Slovan v Steel Aréne nad Košicami 4:3 po predĺžení, ktoré rozhodol v presilovej hre Richard Pánik.
Koniec zápasu.
63:12
goalSlovan Bratislava dal gól!
Presilovka využitá za desať sekúnd. Hoelscher si dvakrát vymenil puk s Eglem, potom nabil na druhú stranu RICHARDOVI PÁNIKOVI na strelu z prvej, Pánik trafil výborne, Riečický si na puk nesiahol.
Asistencie: Mitchell Hoelscher, Haralds Egle
63:02
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Gildon – 2 min., sekanie.
62:45
Lukošík bol pri svojom výpade faulovaný.
62:26
Pánik predviedol ukážkový backchecking a natlačil sa do zakončenia, zakončiť stihol aj v páde.
62:05
Egle nastrelil puk na Riečického a donútil ho prerušiť hru.
61:30
Gildon v šanci, strela mu ale vôbec nesadla.
60:48
Takáč sám prenikol a jeho strela skončila na Riečickom.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po troch tretinách je skóre 3:3, o chvíľu sa začne predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:36
goalKošice dali gól!
Dráma pokračuje, Košice vyrovnali 24 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri hre bez brankára. JOONA JÄÄSKELÄINEN zužitkoval krížny Pollockov pas a puk dvihol do horného rohu Godlovej brány.
Asistencie: Brett Pollock, Maxwell Gildon
58:44
importantRiečický odkorčuľoval na striedačku, Košice hrajú powerplay!
58:08
Slovan poriadne tlačil, presilovku znovu nevyužil, no skóroval iba dve sekundy po nej. Až dve krížne prihrávky prešli cez košické obranné pásmo, HARALDS EGLE sa presadil prudkou strelou z veľkého uhla po prihrávke Takáča. Riečický sa nestihol presunúť.
Asistencia: Samuel Takáč
57:06
Prihrávka Pánika z bránkovej čiary pred Riečického bránu, Minárik sa k puku nedostal, ten skončil pod Riečickým.
56:30
Krivošík s Jääskeläinenom v miniprečíslení, druhý menovaný zakončoval bekhendom, ktorý bol vytečovaný nad bránu.
56:06
Kohút – 2 min., hákovanie.
55:45
Aktívnejší je Slovan, ktorý sa tlačí dopredu, Košice pozorne bránia.
54:42
Košice posielajú puk na zakázané uvoľnenie.
importantPo súboji Deyla s Královičom povolilo plexisklo, hra je prerušená.
53:35
Královič poslal výborný puk pred bránu Takáčovi, ten ale skórovať nedokázal.
53:05
Sersen nahadzoval od modrej, Bjalončík a dostal do súboja s Parlettom, belasí nezakončili.
52:38
Hra má tempo, málo sa prerušuje.
51:02
Slovan aj po vyrovnávajúcom góle drží puk na svojich hokejkách.
49:35
Slovan síce presilovku nevyužil, ale ťažil z presilovkového tlaku. Puk putoval spoza bránkovej čiary na modrú, Golian ho posunul Eglemu a jeho strelu tečoval v predbránkovom priestore SAMUEL TAKÁČ.
Asistencie: Haralds Egle, Andrej Golian
49:19
Golianova strela švihom bola tečovaná, Riečický ju vyrazil k Eglemu, ktorý sa ale k ďalšej strele neodhodlal.
47:55
Košice sú momentálne nedisciplinované, Slovan na koni a ide za vyrovnaním.
47:31
Deyl – 2 min., podrazenie.
46:19
Košice počas oslabenia niekoľkokrát vyhodili puk a už sa ubránili. Preisinger teraz strelou preveril pozornosť Riečického.
44:33
importantSlovan krásne vykombinoval košickú defenzívu, Bakoš poslal finálnu prihrávku pred bránu, kde Hoelscher z bezprostrednej blízkosti neprekonal Riečického! Puk zostal pod košickým gólmanom.
Oddychový čas pre tím HC SLOVAN Bratislava.
43:58
Šedivý – 2 min., hákovanie.
43:52
importantVeľkú šancu mal Takáč, ale zblízka neprekonal Riečického!
43:12
A Košičania sa oslobodzujú.
42:40
Pánik strieľal, trafil Riečického do masky, Košice prešli do protiútoku.
42:17
Parlett – 2 min., krosček.
41:08
Takáčova prihrávka cez bránkovisko nenašla spoluhráča, Košice rozohrávajú spoza vlastnej bránky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine strelili gól domáci Mikúš a Teves, Košice tak vyhrávajú nad Slovanom 2:1.
Tretia tretina sa začne o 19:21.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
Slovan trávi záver tretiny v útočnom pásme, ale nestrieľa a do šancí sa nedostáva.
38:08
Riečický mal zakrytý výhľad, no Lukošik netrafil priestor troch žrdí.
36:43
Na opačnej strane výborne strieľal Petráš, Godla schytal strelu do masky.
36:26
importantVýborný brejk Lukošika s Bajlončíkom, prvý menovaný prihrával, následnú strelu z prvej Riečický výborne zneškodnil betónom!
35:01
Krivošík strieľal, Godla vyrazil, Krivošík chcel dorážať, ale odzbrojil ho Bjalončík a vyhodil puk.
34:37
Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Preisinger – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
32:59
Košický tlak vyústil v gól na 2:1. Slovanisti nestihli prestriedať, nevládali sa lepšie hýbať čo využil JOSHUA TEVES, ktorý si potiahol puk na os klziska, jeho zrazená strela sa odrazila od zadného mantinelu, Teves si svoju strelu aj sám dokorčuľoval a puk poslal za bezmocného Godlu.
Asistencie: Tomáš Mikúš, Jakub Ferenc
32:50
Slovan je zavretý v pásme a nemá ani kedy striedať.
32:15
Teves sa snažil zasunúť puk pri žŕdke, Godla sa ale dobre presunul.
31:30
Godla vyráža Šedivého strelu od modrej, na ktorú videl.
30:37
Gildon – 2 min., nedovolené bránenie.

Lukošik – 2 min., sekanie.
30:15
Martel hľadal spätnou prihrávkou Jääskeläinena, no Košice sa sami vyhnali z útočného pásma.
29:32
importantSersen kolmicou naštartoval Bakoša, ktorý sa dostal medzi dvoch brániacich Košičanov, no neprekonal Riečického, ktorý sklepol betóny!
29:12
Brincko zakončil z ľavej strany z väčšieho uhla, Riečický si dobre pokryl pravú žŕdku.
27:47
Pollockovo ďalšie zakončenie prepadlo cez Godlovu lapačku vedľa ľavej žŕdky.
27:23
Pollockova tvrdá rana zasiahla Godlu do masky, hra je prerušená.
26:45
Košice hrajú presilovku 4 na 3. Pollock nabil na strelu Petrášovi, ten minul.
26:28
Bačik – 2 min., vrazenie na mantinel.
25:46
Kohút – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou
Lamper – 5 min. + DKZ, hrubosť

Acolatse – 5 min. + 5 min. + DKZ, krosček, hrubosť
importantDokonca sa ide pozerať aj video, takže v hre je vyšší trest.
importantAcolatse a Lamper v pästnom súboji, bude sa vylučovať.
25:08
Hokej sa rozbehol zo strany na stranu, šance sú na oboch stranách.
23:38
Egle to skúsil z veľkého uhla, Riečický vytláčal ramenom.
22:17
importantLukošíkova prihrávka prešla cez košické pásmo, po teči Dudáša zvonila žŕdka Riečického brány!
21:30
Vyrovnané ale už je po pár desiatkach sekúnd! TOMÁŠ MIKÚŠ predviedol výbornú individuálnu akciu, položil si brániaceho hráča Slovana, jeho prvú strelu Godla vyrazil, no Mikúš v skrumáži dokázal puk pretlačiť do brány.
Asistencia: Maxwell Gildon
importantTakže Košice nevyrovnali, ich gólu predchádzal ofsajd.
importantLavička Slovana si zobrala challenge, nepozdáva sa jej prechod Košičanov cez modrú čiaru.
21:00
importantKošice dali gól!
JOONA JÄÄSKELÄINEN to zobral na seba a urobil to najlepšie, čo mohol. S pukom sa od mantinelu dostal medzi kruhy a odtiaľ trafil milimetrovo do pravého horného rohu brány.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vyhráva Slovan nad Košicami 1:0. V 17. minúte sa presadil v presilovej hre Bakoš.
Druhá tretina sa začne o 18:21.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:54
Bačik podporil útok Slovana, jeho strela nenarobila Riečickému problémy, Slovan ale získal buly v útočnom pásme.
18:22
Mikúš v príležitosti, ale Slovan sa ubránil.
17:08
Petráš to vyskúšal sám so zakončením, jeho prudká strela si nenašla cestu za Godlov chrbát.
16:04
Po viacerých závaroch pred Riečickým to tam Slovanu už padlo. Po úspešnom zákroku košického gólmana sa puk dostal na modrú čiaru k Acolatsemu, ktorý ho poslal na druhú stranu MARTINOVI BAKOŠOVI, tomu rana z prvej sadla a puk poslal pomedzi betóny Riečického.
Asistencia: Sena Acolatse
15:50
importantZávar pred Riečickým, puk sa odrážal pred bránkoviskom, no nikto ho nedokázal dotlačiť do siete!
14:47
Košičania vydolovali puk v rohu klziska a vyhadzujú ho cez všetky čiary.
14:24
Kohút – 2 min., sekanie.
14:08
Pollock zaviezol puk do útočnej tretiny, pískal sa ale ofsajd.
13:42
Skrytá strela Takáča spoza hráča, Riečický dokázal zareagovať.
12:34
Zrazená strela Lukošika, Šedivý ju tečoval na ochrannú sieť.
11:49
Ani Slovan svoju prvú presilovku nevyužil, Košice sa dobre bránili.
10:53
Havrila vystihol prihrávku, potiahol puk do útočného pásma, Košice striedajú.
10:14
Acolatse prihral Bakošovi na krídlo, jeho strelu Riečický vyrazil.
09:53
Pánik strieľal z prvej príklepom z pravého kruhu, bránu netrafil.
09:38
HL – príliš veľa hráčov na ľade.
08:42
Bartánusova prihrávka našla iba protihráča, Slovan prešiel do protiútoku, Kukumberg prihrával z pravého krídla pred bránu, Parlett zblokoval pu na ochrannú sieť.
07:47
Slovan mal už troch vylúčených hráčov, napriek tomu neinkasoval. To môže byť pre neho poriadna vzpruha.
06:37
Hostia v plnom počte.
06:08
Jääskeläinen ešte hľadal pred bránou Martela či Krivošíka, brániaci hráč Slovana jeho krížnu prihrávku zblokoval.
05:31
Výborná kombinácia Košíc na jeden dotyk, úplne zblízka chcel zakončiť Jääskeläinen, no puk mu ušiel.
04:55
Košice hrajú presilovku 5 na 3, Godla s perfektným zákrokom.
04:37
Hoelscher – 2 min., podrazenie,
Pánik – 2 min., podrazenie.
04:30
importantPrečíslenie dva na jedna, Hoelscher spálil veľkú príležitosť a následne fauluje v útočnom pásme.
03:37
Krivošík pretláčal puk popred bránkovisko, no belasí ho dokázali vyhodiť.
03:00
Oslabovkový protiútok, Dudáš bekhendom netrafil bránu.
02:13
Jääskeläinen to hodil pred bránu, kde bola pripravená Martelova hokejka, puk ale nesmeroval medzi tri žrde.
02:03
Petráš sa dobre uvoľnil medzi kruhmi, no strela mu úplne nesadla, Godla zakročil.
01:54
Bjalončík – 2 min., podrazenie.
01:23
Už od úvodu je vidieť, že budeme sledovať kvalitný hokej s vysokým nasadením.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Janus) – Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, Šedivý, Deyl, Mitro – Jääskeläinen, Krivošík, Mikúš – Martel, Pollock, Petráš – Lamper, Kohút, Šimun – Bartánus, Havrila, Repčík
Tréner: Dan Ceman

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Shutov) – Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Královič, Sersen, Brincko – Bakoš, Hoelscher, Pánik – Takáč, Egle, Minárik – Kukumberg, Bjalončík, Puliš – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Štetka
Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Krajčík, Orolin – Bogdaň, Stanzel.
11. kolo Tipos Extraligy ponúka aj tradičný šláger Košíc so Slovanom. Stretnutie sa začína v Steel Aréne o 17:30.

Košice sa momentálne nachádzajú na štvrtej priečke so ziskom 21 bodov. Slovan na treťom mieste má o bod viac, ale aj odohral o zápas viac.

Slovan vyhral tri z uplynulých piatich duelov, Košice štyri. Belasí majú skóre 38:34, Košičania 36:21.

V minulom kole sa lepšie darilo Košiciam, ktoré zdolali Nové Zámky na ich ľade vysoko 6:0, Pollock strelil dva góly, Martel zaznamenal tri asistencie. Slovan síce viedol v Michalovciach 1:0 po góle Pecarara, no to bolo z jeho strany všetko. Belasí podľahli Michalovciam vysoko 1:5. Tri body za dva góly a jednu asistenciu zaknihoval Daugavinš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Dramatické derby v Košiciach, lietali aj päste. Slovan v predĺžení vykúpil Pánik