Poprad využil domáci ľad, Trenčínu uštedril už šiestu prehru v rade

Radosť hokejistov HK Poprad. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|27. okt 2023 o 21:04

Dvojgólový zápis zaznamenali Kukuča a Hudec.

Tipos extraliga - 13. kolo

Poprad - Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Kukuča), 56. Kukuča (Dmowski), 59. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. D. Hudec (Giľák, Conway), 56. D. Hudec (Giľák, Conway).

Rozhodovali: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Pietroniro (Trenčín) 5 min+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1673

Poprad: Vay – Drgoň, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Mlynarovič, Kundrik – Kukuča, Coulter, Dmowski – Šotek, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Paločko

Trenčín: LaCouvee – Nemčík, Pietroniro, Ekberg, Bokroš, Starosta, Hlaváč, M. Hudec – Giľák, Conway, D. Hudec – Immo, J. Mikúš, Petráš – Charbonneau, Baláž, Sloboda – Feranec, Vaňo, Krajčovič

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom 13. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 5:2.

"Kamzíci" triumfovali po predchádzajúcich dvoch prehrách a zostali v tabuľke na 10. mieste. Hostia neuspeli v šiestom zápase za sebou a patrí im predposledná 11. priečka.

Domáci otvorili skóre duelu v 13. minúte vďaka presnému zakončeniu ukrajinského útočníka Oleksandra Peresunka.

"Kamzíci" zvýšili v 13. sekunde druhej časti, keď sa po vhadzovaní presadil Patrik Svitana. Na rozdiel troch gólov upravil tesne pred prestávkou Tyler Coulter.

Trenčín v tretej tretine znížil na 2:3 zásluhou dvoch presných zásahov Denisa Hudeca.

Popradčania si však už víťazstvo postrážili a ešte dvoma gólmi Andreja Kukuču upravil výsledok na konečných 5:2.

(1:0, 2:0, 2:2)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Urbánek), 57. Kukuča (Dmowski), 60. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. Hudec D. (Giľák, Conway), 56. Hudec D. (Giľák, Conway). Rozhodca: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak.
Poprad odčinil prehru z prvého zápasu a vyhráva dnes zaslúžene 5:2. Dvakrát sa presadil domáci Kukuča a hosťujúci Denis Hudec. Vojaci znížili na 3:2, ale ani nie po minúte sa Popradčania dostali späť do dvojgólového vedenia a výsledok si poistili gólom do prázdnej brány. Dukla ostáva naďalej na chvoste tabuľky a natiahla si sériu prehier na číslo šesť. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:53
Vay s pukom v lapačke, keď videl nastrelenie z ľavej strany.
59:01
goalPoprad dal gól! Dvaja Popradčania proti jednému Trenčanovi, čo znamená presný zásah ANDREJA KUKUČU do prázdnej brány.
Asistencie: Dmowski, Kotvan.
58:26
Poprad s ďalším icingom.
58:00
Prebieha záverečná dvojminútovka tretej tretiny.
57:56
Vysoká hokejka na hosťujúcej strane.
57:18
Dmowski minul prázdnu bránu a tak je domácim odpískané zakázané uvoľnenie.
56:30
importantDukla hrá bez brankára!
Oddychový čas Dukla Trenčín.
56:08
goalPoprad dal gól! Dmowski zrýchlil a trielil sám na bránu, ale neuspel s bekhendom, následne od zadného mantinelu puk poslal pred svätyňu hostí ANDREJOVI KUKUČOVI a ten už strieľal do odkrytej brány.
Asistencia: Dmowski.
55:14
goalTrenčín dal gól! Giľák prudkou prihrávkou z uhla našiel pred bránou DENISA HUDECA, ktorý priamou strelou prekonal Vaya a znížil na rozdiel jedného gólu.
Asistencie: Giľák, Conway.
54:55
Zlú rozohrávku nevyužili Trenčania.
54:26
Hra je kúskovaná. Tentokrát aj Trenčínu odpískaný icing.
52:47
Po niekoľkých pokusoch sa hostia oslobodili.
52:09
Trenčania získali puk a vyviezli ho ďaleko od svojej brány.
51:24
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Ekberg – 2 min., podrazenie.
50:58
50:28
goalTrenčín dal gól! Hostia začali svoju gólovú akciu z obranného pásma, prihrávku dostal Giľák, ktorý puk posunul na pravú stranu DENISOVI HUDECOVI, ten si ho spracoval, vystrelil a Vayovi puk prepadol do brány.
48:57
Vay si stále drží čisté konto.
47:29
Mikúšova strela z ľavého krídla skončila u Vaya. Reklamná prestávka.
46:25
Hráči Dukly sa sami vyhnali z útočného pásma.
45:16
Ani na dvakrát neuspel Suchý.
44:47
Jendek z uhla posielal puk na bránu, kde bol aj Urbánek. LaCouvee bol pri puku skôr.
44:20
Náznak prečíslenia kamzíkov, ale Kukučovi už nevyšla strela, ktorá ani nesmerovala na bránu.
42:30
Domáci poľahky prešli s pukom až pred brankára.
41:15
Zakázané uvoľnenie Trenčína.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Popradskí kamzíci strelili v druhej tretine dva góly a vedú rozdielom triedy 3:0. Trenčianski vojaci dvakrát nastrelili žŕdku, ale gól im to neprinieslo a naďalej pokračujú vo svojej mizérii. Tretia tretina sa začne približne o 20:18.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:16
goalPoprad dal gól! Turan strieľal od modrej, LaCouvee vyrazil puk k TYLEROVI COULTEROVI, ktorý nemal problém dostať puk za bezmocného ležiaceho brankára.
Asistencie: Turan, Urbánek.
39:00
Jedna minúta do konca druhej tretiny.
38:14
38:07
Nepresná prihrávka domácich. Trenčania s ľahkosťou puk poslali zo svojho pásma.
37:39
Conwayovi sa podarilo získať útočné pásmo aj v oslabení.
37:25
Domáci v plnom počte.
36:49
Nemčíkova štipľavá strela, s ktorou si Vay poradil.
35:01
Suchý sa chcel presadiť z predbránkového priestoru. LaCouvee bol úspešnejší. Reklamná prestávka.
34:00
Domácim fanúšikom sa nepáčila táto dlhá presilová hra, ktorú hokejisti Popradu nevyužili.
33:35
33:19
Drgoň nastrelil Slobodu.
33:05
Popradčanov zastavil ofsajd.
32:49
Hostí treba pochváliť aspoň za to, že dobre doposiaľ bránia dlhé oslabenie.
31:55
Zrazený pokus Drgoňa na ochrannú sieť.
31:07
Coulterova prihrávka popri mantineli, ale ani jeden jeho tímový kolega puk nezachytil.
30:29
Vojaci to zatiaľ zvládajú. Opäť dostali puk až k Vayovi.
29:53
Strela McFaddena tečovaná na ochrannú sieť.
29:12
Brankárovi hostí pomohli spoluhráči. Následne puk poslali mimo svoje územie.
28:54
Ranu od modrej chytá LaCouvee do lapačky.
28:35
Pietroniro – DKZ, napadnutie oblasti hlavy a krku.
importantSkúma sa faul Pietronira. Je tu možnosť aj vyššieho trestu.
28:33
importantAj Conway nastrelil tyčku! Smola pre Trenčín.
28:16
Trenčania nemôžu dať gól.
27:52
Pietroniro nabil Charbonneauovi na ľavý kruh, ale Vay bol pohotový.
26:55
Sloboda strieľal spomedzi kruhov, ale bol poslaný k zemi.
26:32
Drgoň – 2 min., krosček.
26:21
importantLaCouvee podržal Duklu! Zvládol prečíslenie, ktoré zakončoval Šotek. Výborný zákrok hosťujúceho gólmana.
24:48
importantZa Vayom sa ozvala ľavá žŕdka!
24:34
Conway prihrával Denisovi Hudecovi, Vay puk po strele vyrazil.
23:49
23:34
importantDmowski neuspel sám proti LaCouveemu.
23:12
Zblokovaný pokus pred hosťujúcou bránou.
22:24
Trenčania sú s pukom v útočnom pásme.
21:49
Hráčska lavička – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
20:13
goalPoprad dal gól! Na druhý presný zásah sa dlho nečakalo. Vyhraté buly domácich, PATRIK SVITANA sa otočil s pukom a rozvlnil sieť hosťujúcej brány.
Asistencia: Mlynarovič.
20:10
Kundrik so strieľanou prihrávkou. LaCouvee má puk v lapačke.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvých dvadsiatich minútach sa teší z vedenia 1:0 domáci Poprad, keď sa úspešne presadil Peresunko po tvrdej strele. Obe mužstvá mali pasáže, v ktorých boli šance, ale len Popradčania dokázali vsietiť gól. Druhá tretina sa začne približne o 19:22.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:10
importantŠotek pred bránu na Betkera, lenže všetko zneškodnil LaCouvee.
19:00
Posledná minúta do konca prvej tretiny.
18:35
Trenčianska útočná snaha zmarená. Odpískaná prihrávka rukou.
17:42
17:03
Immov pokus z pravého kruhu chytil Vay bez väčších problémov.
16:40
Hráči Dukly sa vôbec nevedia usadiť v pásme.
16:13
Zlá prihrávka Trenčanov. Domáci sa oslobodili.
15:50
Popradčanom sa podarilo vyhodiť puk z obrannej tretiny.
15:42
Betker – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
15:35
Baláž puk len nahodil na Vaya.
14:28
Fanúšikovia pískajú, pretože sa im nepáčil hvizd rozhodcu, ktorý znamenal icing.
12:44
goalPoprad dal gól! OLEKSANDR PERESUNKO bol prvý pri odrazenom puku, ako sa k nemu dostal, tak ihneď vypálil a puk skončil nekompromisne za chrbtom LaCouveeho.
Asistencie: McFadden, Suchý.
11:56
importantTrenčania mali niekoľko gólových dorážok, ale ani jedna neskončila v bráne!
11:33
Brankár hostí si v týchto momentoch pripisuje zákroky.
11:17
Ďalšie domáce zakázané uvoľnenie.
10:57
Urbánek dokázal vystreliť cez napádajúceho Baláža, ale LaCouvee úspešne zasiahol.
10:29
Dmowski a ani Brejčák neuspeli voči LaCouveemu.
09:17
Peresunko poslal oblúčikový pozdrav do lapačky brankára Dukly.
08:29
LaCouvee vyrazil puk na opačnú stranu odkiaľ naňho mierila ďalšia strela. Po tej už mal puk vo svojej moci.
07:52
Vayov zákrok, keď pokryl nepríjemný pokus od modrej čiary.
07:14
Icing popradských kamzíkov.
06:34
importantCharbonneau naservíroval puk Slobodovi, ktorý ale z prvej neprekonal Vaya!
05:46
Nepresná strela Imma, smerovala len na zadný mantinel.
04:45
Urbánek pálil z medzikružia, brankár LaCouvee predviedol dôležitý zákrok.
04:30
Oba tímy striedajú. Puk na hokejkách majú domáci.
03:17
Zakončoval Kukuča z uhla. LaCouvee pozorný.
02:46
Vojaci sa tlačia do brány, Immo sa pokúšal dostať puk za Vaya.
02:24
Domáci opäť vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
02:04
Aj na opačnej strane icing. Vhadzovanie pred Vayom.
01:36
Zakázané uvoľnenie Dukly.
01:08
Prvá strela novej krátkodobej posily Dukly Mikúša, ktorá mierila mimo hraciu plochu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vay (Valluš) – Brejčák, Drgoň – Betker, McFadden – Kotvan, Turan – Brincko, Česánek; – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko
Tréner: Aleš Totter

HK DUKLA Trenčín: LaCouvée (Vereš) – Pietroniro, Nemčík – Bokroš, Ekberg – Hlaváč, Starosta – Hudec M.; – Hudec D., Conway, Giľák – Petráš, Mikúš, Immo – Sloboda, Baláž, Charbonneau – Krajčovič, Vaňo, Feranec
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak.
Piatkové 13. kolo Tipos Extraligy prinesie súboj tabuľkových susedov z opačného konca. HK Poprad si zmeria sily s HK DUKLA Trenčín.
Úvodný vzájomný zápas zvládli lepšie Trenčania, ktorí si s kamzíkmi poradili jednoznačne 4:0.

HK Poprad: Popradčania sú na tom o bod lepšie než Trenčania. S 12-timi bodmi im prislúcha 10. priečka. Prehrali dva zápasy po sebe, ten posledný doma s Nitrou 3:4 po predĺžení. Najlepším strelcom tímu spod Tatier je Tomáš Záborský so siedmimi gólmi, pripísal si aj dve asistencie.

HK DUKLA Trenčín: Trenčianski vojaci nie sú na tom najlepšie. Päť prehier v sérii hovorí za všetko. Sú predposlední s 11-timi bodmi na svojom konte. Naposledy podľahli Banskej Bystrici 1:4. Trenčanom hapruje útok aj obrana, vsietili najmenej gólov a inkasovali spomedzi všetkých tímov najviac spolu s Humenným. Deväť kanadských bodov má Jozef Baláž aj Scott Conway.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad využil domáci ľad, Trenčínu uštedril už šiestu prehru v rade