Radosť hokejistov Michaloviec. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|20. okt 2023 o 19:46

Humenné sú s ôsmimi bodmi na poslednom dvanástom mieste.

Tipos extraliga - 11. kolo

Michalovce - Humenné 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)

Góly: 15. Valach (Suja, Acolatse), 16. Santos (Vašaš), 16. Paločko (Solenský, Acolatse), 25. Bodnár (Paločko, Acolatse), 35. Acolatse (Daugavinš, Heard), 53. Cibák (Solenský, Bodnár), 60. Paločko (Daugavinš) – 11. Linet (Kriška, Handlovský), 55. Sergienko (Handlovský).

Rozhodovali: Orolin, Snášel - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3571 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Pišoja, Acolaste, Cibák, Macejko, Mihálik, Michalčín, Jasečko, Fedor - Valach, Suja, Daugavinš – Santos, Heard, Vašaš – Kabáč, Buc, Bjalončík – Paločko, Solenský, Bodnár

Humenné: Galimov (53. Kozel) - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický, Novák, Michalík - Pereskokov, Kuru, Šoltés – Handlovský, Linet, Kriška – Lapšanský, Pavlovs, Borov – Krajňák, Vaško

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC 19 Humenné 7:2 v piatkovom zápase 11. kola Tipos extraligy.

Pripísali si druhý triumf z uplynulých troch zápasov, Humenné po ôsmej tohtosezónnej prehre zostalo v tabuľke na poslednom 12. mieste.

Michalovce položili základ víťazstva v zemplínskom derby už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Hostia sa síce ujali vedenia v 11. minúte zásluhou Jakuba Lineta, no domáci tromi gólmi v priebehu necelých dvoch minút otočili priebeh.

V druhej a tretej časti ešte poistili triumf ďalšími štyrmi presnými zásahmi.

Matúš Paločko sa na úspechu podieľal dvoma gólmi a asistenciou, americký obranca Sena Acolatse bol až pri štyroch góloch s bilanciou 1+3.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Ingema Michalovce - HC 19 Humenné dnes (hokej, 11. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
20.10.2023 o 17:30
11. kolo
Michalovce
7:2
(3:1, 2:0, 2:1)
60' minúta
Ukončený
Humenné
Prehľad
Góly a asistencie: 15. Valach (Suja, Acolatse), 16. Santos (Vašaš), 16. Paločko (Solenský, Acolatse), 25. Bodnár (Paločko, Acolatse), 35. Acolatse (Daugavinš), 53. Cibák (Solenský, Bodnár), 60. Paločko – 11. Linet (Kriška, Handlovský), 55. Sergienko (Handlovský). Rozhodca: Orolin, Snášel – Stanzel, Šoltés.
Michalovce vyhrávajú dnešný zápas jednozančne 7:2. Víťazstvo Dukly je zaslúžené. Boli lepším mužstvom celý zápas. Prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
59:48
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci pridávajú ďaľší gól! MATÚŠ PALOČKO si krásne nakorčuloval až pred hosťujúcu bránu a krásnou strelou prekonáva Kozela v bráne hostí. Asistencie: K. Daugavinš
59:12
Začala sa posledná minúta zápasu.
58:00
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny a aj zápasu.
57:09
Bjalončík to naservíroval ideálne Santosovi, ale jeho zakončenie opäť chytá Kozel.
56:31
Heard sa dostal do šance, ale Kozel výborne zasiahol a puk vyrazil.
55:14
Kabáč zakončoval, ale jeho pokus bol zblokovaný.
54:57
goalHumenné dáva gól! Hostia znižujú stav stretnutia. Lukáš Handlovský vybojoval puk. Prihral ho na YURIHO SERGIENKA, ktorý takou nenapadnou strelou zaskočil Škorvánka v domácej bráne. Asistencie: L. Handlovský.
54:26
Hostia sa snažia ešte znížiť stav stretnutia. Linet pálil, ale jeho pokus nebol presný.
52:17
changeStriedanie v tíme HC 19 Humenné:
z ihriska odchádza S. Galimov, prichádza P. Kozel.
52:16
goalDukla Michalovce dala gól! Pekná akcia domáceho tímu. Solenský našiel krásnou prihrávkou JURAJA CIBÁKA, ktorý presnou strelou prekonáva Galimova. Asistencie: S. Solenský, M. Bodnár
51:23
Diakovova strela od modrej čiary nebola presná.
50:42
Mihálik nahadzoval puk na bránu, Brankár hostí bol pozorný a puk chytil.
49:30
Zápas je rozhodnutý a v podstate sa len dohráva.
48:21
Kuru bol rýchlejší ako puk. Ofsajd hostí.
47:22
Sledovali sme nepresné rozohrávky na oboch stranách.
46:44
Domáci sa ubránili a sú v plnom počte.
45:08
Lapšanský pálil. Následne aj Pereskokov, ale obidva pokusy boli zblokované.
44:44
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Sebastian Jasečko – 2 min., držanie.
44:12
Novický pálil od modrej čiary. Škorvánek puk chytá a prerušuje hru.
43:37
Daugavinš našiel výbornou prihrávkou Acolatseho a domáci obranca sa takmer dostal do výbornej šance.
42:46
41:12
Kriška pálil z pravej strany a zvoní tyč Škorvánkovej brány.
40:46
Wendell Acolatse – 2 min., sekanie.
40:45
Acolatse nahadzoval puk na hosťujúcu bránu. Následne zakončoval Daugavinš, ale ani jedna strela nebola úspešná.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme jednoznačný stav 5:1. Domáci hokejisti sú lepším mužstvom.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:24
Bjalončík zakončoval. Galimov bol pozorný.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
37:41
Daugavinš zaviezol puk pred bránu Galimova. Nikto zo spoluhráčov ho však nepodporil.
36:31
Hostia si vytvorili tlak. Handlovský zakončoval a následne aj Kriška. Škorvánek obidva pokusy vyrazil.
35:09
Bodnár sa takmer dostal do zakončenia. Puk mu v poslednej chvíli skĺzol z hokejky.
34:02
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci využívajú presilovú hru a pridávajú tak piaty gól v zápase. Kaspars Daugavinš prihral do dobrej pozície WENDELLOVI ACOLATSEMU, ktorý strelou z prvej prepálil Galimova. Asistencie: K. Daugavinš.
33:54
Domáci hokejisti sú usadení v útočnom pásme.
33:10
Santosove zakončenie nenarobilo problémy Galimovovi.
32:55
Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Jakub Meliško – 2 min., nedovolené bránenie.
32:08
Novický pokazil rozohrávku. Píska sa icing hostí.
31:54
31:11
Buc puk vyviezol z tretiny a získal tak veľmi cenné sekundy.
30:54
Pereskokov pálil z kruhov. Škorvánek jeho pokus vyrazil. Hostia zostávajú v pásme.
29:54
Wendell Acolatse – 2 min., krosček.
29:21
Lukáš Handlovský sa presadil na ľavom krídle. Jeho zakončenie bol zrazené mimo ľadovú plochu.
28:43
Hostia sa v druhej tretine vyslovene trápia.
27:08
Fereta pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.
26:41
Pavlovs si nakorčuloval pred domácu bránu. Škorvánek dobrým zákrokom podržal svoje mužstvo.
25:16
Buc pálil z kruhov. Jeho strelu Galimov vyráža.
24:38
goalDukla Michalovce dala gól! Aktivita domácich prináša štvrtý gól! Paločko sa pekne uvoľnil a dobrou prihrávkou našiel MATÚŠA BODNÁRA, ktorý presnou strelou prepálil Galimova. Asistencie: M. Paločko, W. Acolatse.
24:31
Bjalončík si nakoročuloval až pred bránu a Galimov jeho pokus vyrazil.
23:15
Domáci hokejisti sú usadení v útočnom pásme a tlačia svojho súpera.
22:24
Jasečko pálil a jeho strela tesne míňa bránu hostí.
21:28
Pereskokov dobrej šanci. Jeho zakončenie z pravej strany Škorvánek vyrazil.
20:44
Pišoja vyhadzuje puk cez všetky čiary.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú domáci hokejisti 3:1. Sledujeme veľmi dobrý rýchly hokej.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:44
Kuru hľadal prihrávkou Krišku, ale jeho pokus bol zblokovaný.
19:00
Matúš Bodnár – 2 min., podrazenie.
17:44
Sergienko vyhodil puk cez všetky čiary, ale icing sa nepíska.
16:32
Paločko opäť zakončoval, ale jeho pokus nebol tento krát presný.
15:53
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci dávajú bleskovo aj tretí gól! MATÚŠ PALOČKO dostal výbornú prihrávku v útočnej tretine. Jeho presné zakončenie Galimov nevidel a kapituluje tak tretí gól v rade. Asistencie: S. Solenský, W. Acolatse.
15:23
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci otáčajú stav stretnutia! MATHEW SANTOS získal puk v obranom pásme. Akciu potiahol a schovanou strelou spoza protihráča prekvapil Galimova. Asistencie: F. Vašaš.
14:05
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci vyrovnávajú stav zápasu! Jakub Suja získal puk v útočnej tretine. Krásnou prihrávkou našiel pred bránou nikým nestráženého MAREKA VALACHA, ktorý peknou strelou prekonáva Galimova v bráne hostí. Asistencie: J. Suja, W. Acolatse.
13:35
Galimov mal problémy so stabilitou a tak puk radšej podržal a prerušil tak hru.
12:18
Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.
11:11
Hostia vyhadzujú pul cez všetky čiary.
10:26
Takmer hneď po buly zakončoval Valach a Galimov s problémami puk vyrazil.
10:18
Damián Novický – 2 min., podrazenie.
10:07
goalHumenné dáva gól! Hostia idú do vedenia! Tlak hostí končí gólom. Domáci hráči nedokázali vyhodiť puk z tretiny. Martin Kriška spoza brány našiel voľného JAKUBA LINETA, ktorý presnou strelou otvára skóre dnešného zápasu. Asistencie: M. Kriška, L. Handlovský.
09:22
Krajňák našiel pred bránou úplne voľného Michalíka, ktorý tiesnený nedokázal presne zakončiť.
08:11
Hostia sú v úvode stretnutia aktívnejší.
07:38
importantVeľká šanca hostí! Kuru zakončoval z tesnej blízkosti! Škorvánek vytiahol parádny zákrok a podržal svoje mužstvo!
06:28
Diakovova strela príliš veľa problémov Škorvánkovi nenarobila.
05:02
Kriška sa tlačil pred Škorvánka. Domáci brankár mu v poslednej chvíli puk vypichol.
03:44
Acolaste nahadzoval puk na Galimova. Jeho pokus bol zblokovaný. Domáci zostávajú v útočnom pásme.
02:17
Lapšanský strieľal z kruhov. Jeho pokus nebol presný.
01:12
Bjalončík prenikal po ľavom krídle. Do zakončenia sa však nedostal.
00:01
Úvodné buly získali hostia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Pišoja, Acolaste, Valach, Suja, Daugavinš – Cibák, Macejko, Santos, Heard, Vašaš – Mihálik, Michalčín, Kabáč, Buc, Bjalončík – Jasečko, Fedor, Paločko, Solenský, Bodnár
Tréner: Peter Kúdelka

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Fereta, Sergienko, Pereskokov, Kuru, Šoltés – Novota, Diakov, Handlovský, Linet, Kriška – Meliško, Novický, Lapšanský, Pavlovs, Borov – Novák, Michalík, Krajňák, Vaško
Tréner: Andrey Parfenov

Rozhodca: Orolin, Snášel – Stanzel, Šoltés.
HK DUKLA Ingema Michalovce

Domáci hokejisti sú v dnešnom zápase jasným favoritom. Dukla dokázala získať v doterajšom priebehu sezóny 13 bodov a má vyrovnané skóre 30:30. MIchalovce majú určite vyššie ambície a dnes budú chcieť získať plný bodový zisk.

HC 19 Humenné

Nováčik najvyššej súťaže sa v úvode sezóny trápi. Nachádza sa na poslednom mieste so ziskom 8 bodov. V poslednom ligovom kole však dokázali na svojom ľade zdolať Duklu Trenčín 3:1. Uvidíme či sa im podarí zaskočiť favorita.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Michalovce ovládli derby. Nováčik dostal debakel a zostáva posledný