Radosť hráčov HK Nitra. (Autor: TASR - František Iván)
Sportnet, TASR|27. okt 2023 o 20:39

Nové Zámky nepremenili ani jeden samostatný nájazd.

Tipos extraliga - 13. kolo

Nové Zámky – Nitra 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Prokeš, 38. Farley (Michnáč, Mamčics) - 19. Gajdoš (Slovák), 22. Hrnka (Slovák, Bubela), rozh. nájazd: Buček, vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Goga, Crman – Gegáň, Orolin

Diváci: 3046

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Ružek – Loggins, Roy, Farley – Michnáč, Prokeš, Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Kováč

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent, Ridzoň – Harper, Gill, Buček – Bubela, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Griffin – Lacka, Slovák, Okoličány

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti HK Nitra triumfovali v 13. kole Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 3:2 po nájazdovom rozstrele.

O triumfe hostí rozhodol Samuel Buček. "Corgoni" potvrdili stúpajúcu formu a vyhrali piaty z uplynulých šiestich duelov.

V derby sa ujali vedenia v 19. minúte, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil Gajdoš. Na začiatku druhej tretiny zvýšil v presilovej hre Hrnka.

Domáci však bleskovo znížili zásluhou Prokeša a v 37. minúte vyrovnali, keď vylúčenie Fatula potrestal Farley.

V tretej časti hry ani v predĺžení gól nepadol a tak rozhodnutie padlo v nájazdoch, v ktorých uspeli Nitrania.

(0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 0:1)
65' minúta
Ukončený
Nitra
Prehľad
Góly a asistencie: 23. Prokeš, 38. Farley (Michnáč, Mamčics) – 19. Gajdoš (Slovák), 22. Hrnka (Slovák, Bubela), rozh. náj. Buček. Rozhodca: Goga, Crman – Gegáň, Orolin – Konc. Diváci: 3 046.
Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Je dobojované. HK Nitra odchádza zo štadióna HC Mikron Nové Zámky s bodom naviac. Hostia vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch, po bezgólovej tretej tretine a predĺžení napokon rozhodol Samuel Buček.
65:00
Koniec zápasu.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra.
Samuel Buček dal gól.
Predĺženie o víťazovi duelu nerozhodlo, nasledujú tak samostatné nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:06
importantGatesov pokus spoza hráča bol zneškodnený Kantorom, ten zlikvidoval aj tutovku Jacksona.
63:30
Manévre hostí v útočnom pásme úspech nepriniesli, Samuel Buček bol viackrát zablokovaný.
62:08
importantObrovskú šancu zahodil Čederle, po pase od Harpera zoči voči Kantorovi netrafil bránku.
61:21
Individuálne to tentokrát skúsil novozámocký útočník Troy Loggins, brankár Libor Kašík však úspešne zakročil.
60:59
Domáci manévrujú s pukom na hokejkách v nitrianskom obrannom pásme.
60:09
Ihneď na začiatku predĺženia to skúsil Buček, jeho lišiacku snahu ale domáci zvládli ubrániť.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po troch tretinách je stav stretnutia medzi HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra nerozhodný, teda 2:2. Nasleduje predĺženie, ktoré sa začne o niekoľko desiatok sekúnd.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:52
Po úspešnom buly pálil nepresne Buček.
58:45
Hostia to ešte skúšajú, od gólu neboli ďaleko spolupracujúci Buček a Gajdoš.
58:28
Do zakončenia sa predral Mamčics, cez skrumáž pred nitrianskou bránkou ale neskóroval.
56:45
Duel sa blíži k svojmu záveru, za súčasného stavu by pochopiteľne nasledovalo predĺženie.
55:39
Čederleho strelu ešte lízol brániaci Laurenčík, Kantor bol takmer prekonaný.
54:37
Gillov teč Kantora jemne zaskočil, domáci brankár však situáciu zvládol.
54:15
Opäť pálil Harper, tentokrát jeho pokusu chýbala razancia. Nitra pokračuje v držaní puku v ofenzíve.
53:44
Harperova strela bola zblokovaná vedľa novozámockej bránky.
53:06
Lee prudko zakončil, jeho pokus zlikvidoval famóznym blokom brániaci Bača.
52:00
Snaha o nitrianske zakončenie úspech nepriniesla, obe mužstvá sa v posledných desiatkach sekúnd výborne blokujú.
50:36
Puk bol mimo hracej plochy, hra sa tak musela prerušiť.
50:25
importantBubelov pokus opečiatkoval tyč.
50:06
Obe mužstvá hrajú v plnom počte.
49:20
Domáci sú v útočnom pásme s pukom, Kašíka však zatiaľ ohrozili iba jediný raz.
48:06
Nové Zámky hrajú v početnej výhode piatich proti štyrom.
48:06
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Sebastián Čederle – 2 min., seknutie.
47:46
Ďalší kuriózny moment, jeden z rozhodcov to tentokrát schytal od brankára Kašíka.
47:34
Gates vyhral vhadzovanie a do zakončenia sa dostal Jackson, úspešný však nebol.
47:19
Dobrú šancu mal Harper, v bránke však namiesto puku skončila iba čepeľ jeho hokejky.
47:02
Sebastián Čederle sa úsmevne zrazil s čiarovým rozhodcom, súčasťou situácie bol aj Andrej Hatala.
46:37
Hru prerušil ofsajd.
45:21
Hra bola prerušená. Poriadnu chvíľu hral bez hokejky Pavel Kantor, zlomila sa mu.
44:56
Gill po dobrom zrýchlení strelou z ľavej strany cez obrancu netrafil bránku.
41:55
Bačov strelecký pokus zlikvidoval pozorný domáci brankár Kantor.
41:44
Osobný trest Stephena Harpera sa skončil.
41:05
Hra bola prerušená, puk sa rozhodcom stratil z dohľadu. Vhadzovanie prebehne pred Kašíkom.
40:15
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej časti hry je stav stretnutia medzi HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra vyrovnaný, teda 2:2. Hostia zvýšili svoj náskok ihneď v úvode tretiny, v presilovej hre skóroval Tomáš Hrnka. Zníženie prišlo do niekoľkých sekúnd, chybu súpera využil Radek Prokeš. V závere potom vyrovnal Austin Farley. Tretia tretina sa začne najskôr o 19:45.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:59
importantRichard Ondrušek trestné strieľanie nepremenil, Libor Kašík ho dokázal zneškodniť.
39:59
Alex Cotton – trestné strieľanie, seknutie.
39:44
Nitra hrá v početnej výhode piatich proti štyrom.
39:14
Hrá sa vo formáte štyria proti štyrom.
38:15
Nitra hrá v početnej výhode štyroch proti trom.
38:15
Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Tomáš Mikúš – 2 min., podrazenie.
37:44
37:44
Stephen Harper – 2+2 min., krosček, nešportové správanie sa.
37:44
Lukáš Kozák – 2 min., pästný súboj, hrubosť.
37:14
37:14
Albert Michnáč – 2 min., krosček.
37:08
37:08
goalTím HC MIKRON Nové Zámky dal gól! Je vyrovnané, domáci využili presilovú hru. Priam mimoriadny tlak sprevádzaný jednou ranou za druhou skončil presným zásahom AUSTINA FARLEYHO z dorážky – 2:2.
Asistencia: Albert Michnáč a Roberts Mamčics.
36:03
Hostia sa ubránili enormnému ofenzívnemu tlaku domácich, Mezei zablokoval hneď dvojitý pokus Logginsa.
35:24
35:24
Oliver Fatul – 2 min., držanie protihráča.
35:24
Takmer minútu držali domáci hostí v pomyselnom napätí, gól ale počas avizovaného vylúčenia nestrelili.
34:30
Avizované je vylúčenie hostí, Novozámčania však stále držia puk a útočia.
33:50
Už takmer dve minúty sa hrá bez prerušenia a výraznejšej príležitosti.
32:28
Od modrej strieľal Vitaloš, bol však zablokovaný. Nitrania ostávajú v útočnom pásme.
31:35
Vzhľadom na tesný stav je pochopiteľné, že ani jedno z mužstiev nechce zbytočne chybovať.
30:20
importantBuček famóznou zadovkou našiel v šanci Harpera, ten ale netrafil Kantorovu bránku.
29:11
Šikovnú individuálnu akciu predviedol Loggins, hostia sa však dokázali ubrániť.
28:50
Domáci sa ocitli v ofsajde.
28:37
Novozámčania síce držia puk v útočnej tretine, už dlho ale nezakončili.
27:20
Kantor musel zasahovať, pri jeho bránke sa následne strhla menšia potýčka.
26:08
25:41
O úspešný strelecký pokus sa pokúsil aj Troy Loggins, uspieť však nedokázal.
25:15
Marc-Olivier Roy to skúšal švihom spomedzi kruhov, zablokoval ho však brániaci Čederle.
24:15
Plexisklá na novozámockom štadióne sú mimoriadne zarosené.
24:08
24:08
Branislav Mezei – 2 min., nedovolené bránenie v hre.
22:40
goalTím HC MIKRON Nové Zámky dal gól! Chybu hostí domáci chladnokrvne potrestali. Súboj o puk v rohu klziska skončil prihrávkou pred bránku, autorom bol nitriansky útočník Miloš Bubela. Hrací nástroj ukoristil RADEK PROKEŠ a šikovným bekhendovým zakončením znížil nepriaznivý stav skóre z pohľadu svojho mužstva – 1:2.
Bez asistencie.
22:29
Kantor si po inkasovanom góle napravil chuť úspešným zákrokom proti strele spomedzi kruhov.
21:33
21:33
goalTím HK Nitra dal gól! Hostia využili presilovú hru, skvelú prácu odviedol Miloš Bubela. Po jeho akcii a prihrávke strieľal do bránkovej konštrukcie Marek Slovák, gólovú dorážku zapísal TOMÁŠ HRNKA. Domáca obrana a Pavel Kantor boli bezmocní – 0:2.
Asistencia: Marek Slovák a Miloš Bubela.
21:00
Kantor ostáva naďalej neprekonaný, z bočnej strany trafil jeho sieť Robert Jackson.
20:50
Jacksona zneškodnil Kantor.
20:24
Gates a Jackson poslali spolu puk na ľavú stranu, kde ho dokázali vybojovať a vyhodiť preč z pásma brániaci Novozámčania.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej časti hry je stav stretnutia medzi HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra priaznivejší pre hostí, teda 0:1. O jediný presný zásah sa v záverečných desiatkach sekúnd postaral obranca František Gajdoš. Druhá tretina sa začne najskôr o 18:50.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
19:55
Roberts Mamčics – 2 min., nedovolené bránenie v hre.
19:02
Novozámčania boli blízko vyrovnávacieho gólu, svoju šancu však nevyužil Mamčics.
18:33
goalTím HK Nitra dal gól! Famózna akcia hostí znamená otvorenie skóre stretnutia. FRANTIŠEK GAJDOŠ to zvládol až na druhý pokus, v prvom prípade bol zablokovaný. Marek Slovák mu adresoval fantastickú zadovku z pravej strany, nitriansky obranca prepálil Kantora z pozície ľavého krídla – 0:1.
Asistencia: Marek Slovák.
17:49
Gajdoš poslal prudký puk na domácu bránku, tú len tesne tečom netrafil Čederle.
17:10
Protiútok domácich sa zakončením neskončil, prečíslenie bolo zablokované.
16:52
Od modrej čiary neúspešne pálil domáci obranca Andrej Hatala.
16:17
Novozámčania vracajú hosťom požičané a držia puk v blízkosti Libora Kašíka.
15:08
14:23
importantŠtevuliak opečiatkoval bránkovú konštrukciu.
14:10
Aj druhýkrát za sebou trafil Troy Loggins brániaceho Branislava Mezeia.
14:01
Loggins trafil iba brániaceho Mezeia.
13:50
Od modrej čiary po príprave vypálil Lee, cez skrumáž tiel pred Kašíkovou bránkou však puk do siete nezapadol. Vhadzovať sa bude v nitrianskom obrannom pásme.
13:20
Nahodený puk od modrej čiary musel likvidovať mimoriadne zamestnaný Libor Kašík.
13:08
13:08
Jakub Lacka – 2 min., hákovanie.
12:34
Laurenčík nahodil puk na nitriansku bránku, prišiel aj teč. Domáci pomaly preberajú iniciatívu.
12:14
Novozámčania pokračujú v ofenzívnom znovuzrodení, po šanci Števuliaka dal Kašíkovi zabrať aj Loggins.
11:37
Prehrané buly Nitranov po zakázanom uvoľnení narobilo Kašíkovej defenzíve poriadne problémy, ani táto situácia však presným zásahom neskončila.
10:55
Na opačnej strane ľadovej plochy uspel aj Kantor, vhadzovanie prebehne pred jeho bránkou.
10:43
importantZ ničoho nič mali domáci obrovskú šancu, zoči voči Kašíkovi zakončoval Roy. Prudká strela z bezprostrednej blízkosti bránky gólom neskončila, hosťujúci brankár situáciu zvládol.
09:51
Od modrej čiary vystrelil František Gajdoš, Kantor zakročil betónmi.
08:40
Kantor s ďalším úspešným zákrokom, Nové Zámky zatiaľ neinkasovali len vďaka nemu.
08:05
Gates po výbornej sťahovačke ohrozil Kantora, domáci brankár opäť uspel.
06:36
S pukom najskôr v útočnom pásme manévroval Okoličány, defenzívu Nových Zámkov ale neprepálil. Strieľal až Buček, nebolo to ale ideálne.
05:21
Spomedzi kruhov strieľal aj Ondrušek, prihral mu Stupka. Kašíka však neohrozil, jeho pokus bol zablokovaný.
04:54
Stupka ohrozil Kašíka spomedzi kruhov, nitriansky brankár zakročil betónmi a puk vyrazil preč.
04:18
Nitra sa rútila do prečíslenia troch hráčov proti jedinému domácemu, hostia však skórovať nedokázali. Pavel Kantor si naďalej drží čisté konto, zlikvidoval ranu Alexa Cottona.
03:25
Pas medzi kruhy dostal Samuel Buček, medzi dvojicou brániacich protihráčov sa však nedokázal prepracovať do zakončenia.
02:57
Hostia sa ihneď po icingu dostali do útoku a ohrozili Kantora, po práci Slováka šikovne pálil Lacka.
02:47
Nitrania to prehnali s ofenzívnou aktivitou a pridlhý pas skončil zakázaným uvoľnením.
02:02
Pri mantineli zabojoval Hrnka, zaujímavý teč vymyslel Čederle. Domáci majú problémy s defenzívou a nedokážu sa dostať vpred.
01:09
Nebezpečný pokus vyslal na Kantorovu bránku Miloš Bubela, domáci brankár však uspel.
00:58
Novozámčania sa snažili prebiť do protiútoku, proti bol však dobre brániaci Oliver Fatul.
00:12
Hra bola ihneď po začiatku zápasu prerušená, puk skončil mimo ľadovej plochy.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Duel sa čoskoro začne, na oboch stranách dnes nastúpi viacero hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v súperovom celku. Dokonca aj tréner Nových Zámkov Erik Čaládi sa pohyboval v štruktúrach HK Nitra.

Videorozhodca: Juraj Konc st.
Novozámčanom sa v novom extraligovom ročníku pomerne výrazne darí, v tabuľke okupujú po dvanástich dueloch výborné tretie miesto. V doterajšom priebehu zatiaľ naviac vo všetkých bezbodových zápasoch zviedli tesný súboj až do konca stretnutí. Zmena nastala až v dvanástom kole, na ľade Spišskej Novej Vsi. Zverenci trénera Erika Čaládiho padli vysoko, konkrétne výsledkom 1:6. O jediný, čestný presný zásah tímu, sa postaral v samom závere skúsený Václav Stupka. Motivácia a cieľ na trináste kolo sú tak jednoznačné – napraviť si chuť a vrátiť sa na víťaznú vlnu.
“Corgoni” začali sezónu katastrofálne, až na výhru po predĺžení s Michalovcami boli mimoriadne dlho bez bodu. Pomyselný odrazový mostík prišiel vo ôsmom kole, kedy zverenci trénera Antonína Stavjaňu porazili vonku nováčika z Humenného. Odvtedy, až na tesnú prehru v Košiciach, bodovali hneď trikrát. Po piatkovom sfúknutí Banskej Bystrice 10:1 na domácom ľade zvládla Nitra aj napínavý duel v Poprade, kde triumfovala 4:3 po predĺžení. Na presné zásahy Roberta Jacksona, Brenta Gatesa a Sahira Gilla nadviazal aj po sekundárnej asistencii brankára Libora Kašíka ostrieľaný Filip Bajtek. Tím je tak vo výrazne lepšej nálade, než v úvode sezóny.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu trinásteho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC MIKRON Nové Zámky a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nitra ovládla krajské derby, v Nových Zámkoch uspela po samostatných nájazdoch