Dráma, aká sa očakávala. Košice boli blízko k trom bodom, napokon prehrali

Hráč HC Košice Danick Martel. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. sep 2024 o 19:03

Košičania čakajú na prvú výhru v riadnom hracom čase.

Tipos extraliga - 2. kolo

Banská Bystrica - Košice 4:3 po sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 27. Faith (Scarlett, Boucher), 50. Adams (Wedman, Jasenec), 57. Wedman – 1. Petráš (Pollock, Teves), 25. Krivošík (Lamper), 34. Petráš (Martel)

Rozhodovali: Štefik, Kocúr – Tichý, Stanzel

Vylúčení na 2 min.: 7:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1

Diváci: 2026

HC MONACObet Banská Bystrica: Hrachovina (Rabčan) – Chicoine, Scarlett, Petriska, Boucher, Voyer – Zeleňák, Michalčin, Faith, Wedman, Adams – Česánek, Žabka, Tomka, Bíreš, Výhonský – Stránský, Matoušek, Čunderlík, Jasenec

HC Košice: Janus (Riečický) – Gildon, Parlett, Mikúš, Chovan, Jaaskelainen – Deyl, Teves, Petráš, Pollock, Martel – Šedivý, Ferenc, Lamper, Kohút, Krivošík – Rogoň, Havrila, Bartánus

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica vyhrali v 2. kole Tipos extraligy na domácom ľade s Košicami 4:3 po samostatných nájazdoch.

Košice prehrali po prvý raz, no druhýkrát bodovali. Dvoma gólmi sa blysol Šimon Petráš.

Košice mali výborný vstup do zápasu. Skóre otvorili po tridsiatich sekundách, keď sa presadil voľný Petráš po tečovanej strele.

"Oceliari" boli aktívnejším tímom v prvej tretine, ale druhý gól pridali až v druhom dejstve po brejku v oslabení, keď Lamperovu strelu Hrachovina vyrazil, no na dorážke uspel Krivošík.

Domáci hrali v druhej tretine až tri presilovky v rade, ale vyťažili z nich len jeden gól, na 1:2 znížil Faith z medzikružia do odkrytej bránky.

Hostia potom po ubránení sa v oslabení znovu udreli a druhý svoj gól v zápase pridal v 34. minúte z trmy – vrmy pred bránkou Šimon Petráš.

V tretej tretine Košičania nevyužili tri presilovky v rade a pykali za to. Kontaktný gól na 2:3 dal z ojedinelého tlaku v útočnej tretine presnou strelou Adams a v závere na 3:3 vyrovnal v presilovke o dvoch hráčov z dorážky Wedman.

V predĺžení hostia nevyužili presilovku a tak sa rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých sa presadil iba domáci Bíreš.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC MONACObet Banská Bystrica - HC Košice dnes (Tipos extraliga, 2. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
22.09.2024 o 16:30
2. kolo
B. Bystrica
4:3
(0:1, 1:2, 2:0, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 27. Faith (Scarlett, Boucher), 50. Adams (Wedman, Jasenec), 57. Wedman (Scarlett, Faith), rozh. náj. Bíreš – 1. Petráš (Pollock, Teves), 25. Krivošík (Lamper), 34. Petráš (Martel).
Prenos
Bansk Bystrica nakoniec zásluhou Bíreša dokázala získať druhý bod z tohto zápasu. Košičanov tak čaká nepríjemná cesta domov, keďže za premrhané vedenie z tretej tretiny môže najmä chabá efektivita v presilových hrách.
Bystrica sa vďaka výhre po nájazdoch posunie na tretiu priečku. Košice zas budú po tomto kole šieste.
Koniec zápasu.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC MONACObet Banská Bystrica.
Samostatné nájazdy začínajú.
Ani v predĺžení sa napriek presilovke Košíc nerozhodlo a nakoniec nás tak čakajú samostatné nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:15
Do zakončenia sa po individuálnom prieniku natlačil Martel. Hrachovina však jeho zakončenie zvládol pokryť.
62:32
Na druhej strane sa naopak do prečíslenia dostala trojica domácich, no Janusa napokon neprekonali.
62:13
Voyer je už späť na ľade a Košice ochdázajú s prázdnou aj z piatej presilovky.
62:02
Gildon teraz neprepálil puk cez telo súpera a ani z tejto šance tak nič nebude.
61:35
Košice naďalej tlačia súperovu trojicu, no zatiaľ sa im nedarí urobiť ten rozhodujúci krok.
60:35
Veľkú šancu na rozhodnutie mal Jaaskelainen, no nepodarilo sa mu z prvej trafiť odkrytú časť brány.
60:13
V presilovkách sa bude pokračovať aj v predĺžení. Bystricu oslabí Voyer.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V treťom dejstve sa podarilo presadiť len Bystričanom napriek tomu, že Košice odohrali takmer polovicu záverečného dejstva v presilovej hre. Bystrica však bola v tomto ohľade výrazne efektívnejšia a vďaka tomu tak stiahla dvojgólový náskok súpera.
Nasledovať bude predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:11
Presilovka Košíc sa už skončila a zápas tak pravdepodobne pôjde do predĺženia.
59:10
Dobrý strelecký pokus Pollocka teraz zneškodnil Hrachovina.
58:56
Do veľkej šance sa dostal Jaaskelainen, ale nepodarilo sa mu prepáliť hráča pred ním.
58:24
Košice sú už v plnom počte a zahrajú si ešte skrátenú početnú výhodu.
57:11
Druhá presilovka domácich však príliš dlho netrvala, keďže si pri mantineli nedovolene pomohol Scarlett.
56:49
goalBanská Bystrica dala gól!
Bystrici sa naopak darí v tretej tretine využiť aj to minimum šancí, ktoré majú. V presilovke o dvoch hráčov dokonale rozobrali košickú defenzívu a po koncovke MAXA WEDMANA je stav zápasu vyrovnaný 3:3.
Bystrica navyše pokračuje v presilovke o jedného muža.
Asistencie: R. Scarlett, R. Faith
56:24
Košičania teraz úplne nezvládajú záver tohto zápasu, keď sa v závere necháva vylúčiť aj Radek Deyl a Bystrica si zahrá viac než minútovú presilovku o 2 hráčov.
56:20
Tvrdá strela od modrej čiary skončila len v Janusovom náručí.
55:37
Proti pravidlám sa previnil aj Brett Pollock a po prvýkrát v záverečnom dejstve budú hrať v presilovke aj Bystričania.
53:10
Početné výhody však dnes nie sú silná stránka hostí, keď nevyužili už piatu takúto príležitosť a Bystrica hrá v pätici.
51:10
Hokejisti Banskej Bystrice sa už po štvrtýkrát previnili proti pravidlám, keďže po Chicoinovom faule budú mať Košice ďalšiu presilovku.
49:24
Bystričanom sa nakoniec podarilo z minima vyťažiť maximum a COLLIN ADAMS po presnej strele prekonal Jaroslava Janusa. Bystričania tak dávajú dôležitý kontaktný gól a na vyrovnanie majú ešte približne 10 minút.
Asistencie: Z. Wedman, M. Jasenec
48:05
Bystrici sa nakoniec podarilo ubrániť aj túto presilovku. Čas na vyrovnanie sa jej ale poriadne skrátil.
47:21
Po sérii rýchlych prihrávok pálil teraz Teves, no nakoniec sa puk cez Hrachovinu nedostal.
47:02
Košický tím sa drží v útočnom pásme a zatiaľ len kombinuje a čaká na vhodnú príležitosť na strelu.
46:05
Bystričania sa opäť neudržali dlho na ľade v pätici a po Wedmanovom nedovolenom zákroku budú hrať hostia znovu v početnej výhode.
45:24
Košičanom sa nepodarilo príliš ohroziť bránu súpera ani v tejto presilovke a stav je tak naďalej 3:1.
43:28
Košičania budú mať k dispozícii ďalšiu presilovku a Bystrica sa tak nemôže pustiť do naháňania gólovej straty.
42:00
Bíreš sa už vrátil späť na ľad a domáci tak Košičanov do väčšieho vedenia nepúšťajú.
41:05
Košický nátlak sa zatiaľ Bystričanom darí ubrániť a puk teraz vyhodili cez všetky čiary.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhú tretinu vyhrali Košičania podobne ako tú prvú o gól. Najprv sa v oslabení presadil Krivošík, potom v presilovke odpovedal Faith, no na tretí gól Petráša už Bystričania nenašli odpoveď a Košice tak vedú 3:1.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
40:00
Tak predsa sa ešte len niekomu z Bystričanov podarilo dopustiť sa faulu a začiatok posledného dejstva tak domáci začnú v oslabení.
39:20
V závere tretiny sa už hráči do ničoho príliš nehrnú a čaká sa na záverečný hvizd.
37:16
Boucherova strela nepredstavovala pre Janusa žiadny väčší problém a chytil ju tak do lapačky.
34:00
goalKošice dali gól!
Košičania potom čo ubránili oslabenie, pritlačili na svojho súpera a na túto sériu striel už nedokázala Bystrica odpovedať. Štastným strelcom sa napokon stal ŠIMON PETRÁŠ, ktorý tak prekonal Hrachovinu už po druhýkrát v zápase.
Asistencia: D. Martel
33:05
Hostia v plnom počte.
32:40
Michalčinova delovka od modrej skončila len ja jednom z brániacich hráčov a Košičania sa tak ubránili.
32:05
Zaujímavý pokusVoyera z pravej strany ihriska Janus dokázal s ťažkosťami pokryť.
31:28
Košice zatiaľ nepustili súpera k takmer ničomu a vyhodili puk cez všetky čiary.
31:05
Košičania budú hrať opäť v oslabení, keďže sa proti pravidlám previnil Gildon.
30:15
Spoza brány sa snažil presadiť Mikúš, no jeho koncovka skončila len na betóne Hrachovinu.
29:47
Prihrávku z prvej medzi kruhmi si prebral Petráš a okamžite vypálil. Strela mu ale úplne nesadla a puk preletel vedľa brány.
28:02
Po dvoch rýchlych góloch sa hra teraz o niečo spomalila a už chvíľu sa žiadny z tímov nedostal do žiadnej príležitosti.
26:26
Túto príležitosť už Bystričania využili, keď po nastrelení puku na bránu sa k nemu dostal ROMAN FAITH. Ten potom takisto ako pred chvíľou Krivošík z dorážky prekonal Janusa a Bystrica tak znižuje na 1:2.
Asistencie: R. Scarlett, M. Boucher
26:05
Bystričanom sa príliš nedarí usadiť sa v útočnom pásme a Košice sa už po niekoľkýkrát oslobodili.
24:48
Marek Bartánus sa previnil proti pravidlám a Bystrica dostane ďalšiu príležitosť v podobe presilovky.
24:16
V oslabení sa Košičanom podarilo dostať do úniku vo dvojici. Po prvej strele sa puk odrazil ku FILIPOVI KRIVOŠÍKOVI, ktorý potom pohotovou dorážkou trafil odkrytú časť brány.
Asistencia: P. Lamper
24:02
importantVeľká príležitosť Bystričanov skončila opäť nepodarenou koncovkou a Janus si tak zatiaľ drží čisté konto.
22:42
Pollock nepríjemne sfauloval jedného zo súperov a Bystrica si zahrá prvú presilovku.
22:10
Košičania stratili puk za vlastnou bránou. Bystrici sa ale túto situáciu nepodarilo využiť, keďže ich koncovka mierila vedľa.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po rýchlom úvode zápasu, kedy sa už po polminúte Košičania dostali do vedenia, sme potom sledovali slabší zvyšok prvej tretiny. Až na pár momentov, sa prakticky nikto nedostal do väčších šancí a stav je tak stále 1:0.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:14
Jaaskelainenovi sa nepodarilo kvôli ofsajdu preniknúť do útočného pásma.
18:54
Prienik Tomáša Mikúša zastavil Michalčin čistým zákrokom, no MIkúš po páde zbúral Hrachovinu a hra sa tak prerušila.
17:45
Druhá polovica prvej tretiny sa hrá v pomalšom tempe a naďalej sledujeme hokej bez zaujímavejších akcií.
15:25
Matoušek sa teraz presunul do role nahrávača, keď cez os ihriska hľadal Čunderlíka. Jeho strela potom skončila len na Janusovom betóne.
14:16
importantMatoušek dostal po rýchlom prečíslení prihrávku do voľného priestoru, no jeho strela švihom tesne minula bránu.
13:28
Boucher sa po individuálnom prieniku odhodlal na strelu, no pre Janusa to nepredstavovalo problém.
13:04
Bystričania sa pri prechode do útoku ocitli v ofsajde.
12:35
V posledných minútach sledujeme pomalšiu pasáž, kedy sa ani jednému z tímov nedarí s pukom dostať do útočného pásma.
09:43
Domáci v plnom počte.
09:13
Petrášov pokus zastavil Hrachovina.
08:42
Po sérii zaujímavých prihrávok sa Bystričania oslobodili bez toho, aby Hrachovina musel čeliť streleckému pokusu.
08:20
Košičanom sa až teraz podarilo rozostaviť v útočnom pásme a snažia sa zatlačiť súperovu ofenzívu.
07:43
Vojtech Zeleňák nedovolene zastavil košického hráča a hostia si tak zahrajú prvú presilovku.
07:22
Michalčinova strela od modrej čiary skončila v lapačke Jaroslava Janusa.
06:58
Prvá nebezpečná príležitosť Bystričanov sa skončila strelou vedľa. Nahodenie od modrej čiary sa jednému z hráčov domácich podarilo stečovať puk tesne mimo priestoru troch tyčí.
05:35
Bystričania sa pokúšajú dostať do útočného pásma, ale ich snaha väčšinou skončí pri nahodení puku za bránu.
04:45
Košičania sú zatiaľ v zápase jasne aktívnejším tímom a do zaujímavého prieniku teraz mieril Jaaskelainen. Finálna prihrávka mu ale nevyšla a domáci brankár tak zasahovať nemusel.
03:32
Strelecký pokus Chovana skončil teraz len na výstroji Hrachovinu.
02:41
Bystrica opäť nezvládla súboj o puk v rohu ihriska a hostia sa dostali do zaujímavej šance. Hrachovina si však s týmto pokusom poradil.
00:31
Z prakticky prvej ofenzívnej akcie zápasu sa puk dostal k voľnému ŠIMONOVI PETRÁŠOVI, ktorý tvrdou strelu z prvej prekonal bystrického brankára. Jeho pokusu trochu pomohol aj teč domáceho hráča, no nič to nemení na fakte, že Košice vedú 1:0.
Asistencie: B. Pollock, J. Teves
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Tréner: V. Országh

Tréner: D. Ceman.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos extraligy. V 2. kole na seba narazia HC MONACObet Banská Bystrica a HC Košice.

Banská Bystrica odštartovala sezónu víťazstvom 4:3 po predĺžení nad úradujúcim vicemajstrom zo Spišskej. Košice zas porazili po nájazdoch Michalovce.
Favorit tohto zápasu sa hľadá pomerne ťažko, no Bystrica zvíťazila v posledných troch vzájomných zápasoch.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Dráma, aká sa očakávala. Košice boli blízko k trom bodom, napokon prehrali