Nitra si skomplikovala záver, výhru nad Talianmi spečatil Krivošík

Filip Krivošík v drese HK Nitra. (Autor: TASR)
TASR|13. jan 2023 o 19:20 (aktualizované 13. jan 2023 o 22:40)

Nitrania na turnaji odohrajú ešte dva zápasy.

Kontinentálny pohár - finálová skupina

Nitra - Asiago 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 7. Čederle (Krivošík, Buncis), 10. Lacka (Knies, Drábek), 27. Hrnka (Green, Elmer), 37. Pekarčík (Hrnka), 60. Krivošík (Green) - 25. Saracino (Casetti, Gazzola), 47. McShane (Marchetti, Saracino), 54. Misley (Moncada).

Rozhodovali: Hürlimann (Švajč.), Barcelo – Debuche, Zede (všetci Fr.), vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Nitra: O´Connor - Bodák, Fatul, Gajdoš, Green, Vitaloš, Pupák - Krivošík, Buncis, Čederle - A. Sýkora, Elmer, Gill - Duke, Hrnka, Pekarčík - Drábek, Lacka, Knies - Tvrdoň

ANGERS. Hokejisti Nitry zvíťazili v úvodnom zápase finálovej skupiny Kontinentálneho pohára nad talianskym Asiagom 5:3.

Nitrania po dvoch tretinách viedli jednoznačne 4:1, ale v závere dovolili hosťom zdramatizovať zápas. Osem sekúnd pred koncom však spečatil skóre na konečných 5:3 gólom do prázdnej bránky Filip Krivošík.

V druhom zápase prvého hracieho dňa zdolali hráči domáceho Angers britský Cardiff 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

"Corgoňov" vo Francúzsku čakajú ešte dva súboje. V sobotu o 20.00 h sa stretnú s Angers a turnaj zakončia v nedeľu o 14.00 h duelom proti Cardiffu.

Tabuľka finálovej skupiny

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Nitra si skomplikovala záver, výhru nad Talianmi spečatil Krivošík