Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Chára je stále bez klubu. Manažér Bostonu načrtol najbližšiu budúcnosť

Zdeno Chára. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. nov 2020 o 09:55

Stále nie je isté, kedy sa začne sezóna.

BRATISLAVA. U Zdena Cháru v súvislosti s jeho hokejovou budúcnosťou zatiaľ nič nové. Komunikácia medzi tímom Boston Bruins a jeho dlhoročným kapitánom v pozícii neobmedzeného voľného hráča by sa však mala čoskoro obnoviť.

A možno sa už blíži chvíľa, keď dôjde k finálnemu rozhodnutiu, či 43-ročný obranca ešte jeden rok zostane aj na ľade TD Garden.

Aspoň tak to tvrdí generálny manažér bostonského klubu Don Sweeney.

Čaká sa na začiatok sezóny

Pre oficiálny web NHL priblížil, čo sa v súvislosti so Zdenom Chárom deje v posledné týždne.

"Zatiaľ nie je nič nové. Čakáme na opätovné spojenie so Zdenom a jeho agentom Mattom Keatorom. Chára pokračuje v mapovaní ligového terénu a uvidíme, čo z toho vznikne," uviedol Don Sweeney.

"Dúfam, že v blízkom čase sa dočkáme cieľového dátumu. Uvidíme, čo určí liga," doplnil.

Vedenie NHL a hráčska asociácia NHLPA stále pracujú s 1. januárom 2021 ako dátumom rozbehu novej zámorskej sezóny. Otvorenie tréningových kempov je však zatiaľ v nedohľadne, ich presný dátum zatiaľ nestanovili.

Slovenský kapitán Bruins po skončení uplynulej sezóny poznačenej pandémiou koronavírusu viackrát vyjadril vôľu pokračovať v drese Bostonu, ktorý si oblieka od sezóny 2006/2007.

Boston nie je jediná možnosť

Vo všetkých 14 sezónach bol kapitánom a v roku 2011 sa ako radoval zo zisku Stanleyho pohára. V predchádzajúcich dvoch sezónach Chára vždy v marci podpísal ročné predĺženie kontraktu, ale tento rok tak neurobil.

NHL totiž prerušili z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu a opätovne sa naštartovala až po štyroch mesiacoch so špeciálnym formátom play-off. Uspela v ňom Tampa Bay, ktorá okrem iných tímov vyradila aj Boston.

"Stále sa cítim silný. Som pozitívne naladený a stále môžem byť prínos pre mužstvo Bostonu. Chcem zostať v Bostone a byť ešte jeho hráč," vyslovil sa Chára v septembri po skončení sezóny 2019/2020.

Jeho agent Keator vtedy pre TSN doplnil, že Zdeno "sa pozerá na všetky možnosti."

Klesá mu čas aj produktivita

Aj keď jeho dlhovekosť je obdivuhodná, ani Chára nie je hokejovo nesmrteľný.

Jeho priemerný čas na ľade v jednom zápase v minulej sezóne klesol na 21:01 minút. To bolo najmenej od jeho prvej takmer kompletnej sezóny v profilige 1998/1999. Vtedy v drese New York Islanders odkorčuľoval v priemere 18:54 minúty.

V minulosti nebol zanedbateľný ani ofenzívny faktor jeho hry. V 22 sezónach si v 1553 zápasoch základnej časti NHL pripísal 656 bodov za 205 gólov a 451 asistencií.

V zatiaľ poslednom ročníku 2019/2020 prispel len 14 bodmi, za 5 gólov a 9 asistencií.

Súvisiace články