Syn Roberta Reichela strelil prvý gól v NHL. Prekonal legendárneho otca

Kristian Reichel oslavuje premiérový gól v NHL.
Kristian Reichel oslavuje premiérový gól v NHL. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|3. jan 2022 o 06:27

Kristian Reichel prispel k výhre.

VEGAS. Druhý zápas v NHL a hneď prvý gól. Mladý útočník Winnipegu Kristian Reichel sa v nedeľu trafil do siete Vegas.

Na začiatku druhej tretiny vyrovnával na 2:2, keď zužitkoval puk smerujúci k nemu na okamžité presné zakončenie.

Po zápase mal v kabíne slovo a od spoluhráčov dostal špeciálne ocenenie - putovnú helmu pre hráča zápasu. Čech sa radoval z výhry 5:4 po predĺžení.

"Pocity sú neskutočné," vyznal sa médiám. "Povedali mi, že mám byť strelcom, čiže som sa snažil to proste šupnúť do brány. Vytipoval som si roh a zavrel oči."

Kristian je synom českej legendy Roberta Reichela. Dnes päťdesiatročný bývalý hokejista sa preslávil ôsmimi medailami zo seniorského národného dresu. Je trojnásobným majstrom sveta a bol aj pri výhre olympiády v Nagane.

Takisto kedysi pôsobil v NHL. Za Calgary, NY Islanders, Phoenix a Toronto odohral 830 duelov so ziskom 252 gólov a 378 asistencií.

Syn Kristian nebol nikdy draftovaný. Zaujímavosťou je, že na gól v NHL čakal kratšie ako otec, ktorý ho strelil až v treťom stretnutí v profilige.

V rodinnej hokejovej tradícii pokračuje aj Robertov synovec Lukas, ktorého draftovali Blackhawks zo 17. miesta draftu 2020.

Domov»Hokej»NHL»Syn Roberta Reichela strelil prvý gól v NHL. Prekonal legendárneho otca