Torontu sa vrátili hororové spomienky. Hrozilo, že zasiahne núdzový brankár

David Ayres (vpravo) a jeho zákrok v zápase Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|2. dec 2021 o 07:30

Slávny príbeh sa tento raz nezopakoval.

NEW YORK. Krátko pred začiatkom zápasu Toronta a Colorada vydali Avalanche vyhlásenie, že Darcy Kuemper, ich jednotka, nezasiahne do duelu pre zranenie.

Do brány sa postavil Jonas Johansson, no nemal dvojku.

Obliecť sa teda musel tzv. "emergency goalie", Jett Alexander. Po tretí raz za necelé dva roky sa stalo, že núdzový brankár zažil atmosféru NHL práve v Scotiabank Arene, domácej hale Toronta.

Najslávnejší príbeh napísal vo februári 2020 David Ayres. Štyridsaťdvaročný vodič rolby musel zachraňovať Carolinu, ktorej sa v dueli proti domácim Maple Leafs zranili obaja brankári. Napokon doviedol duel do víťazného konca.

Tento moment sa dostal až do siene slávy a hráčov Toronta na čele s hviezdnym Austonom Matthewsom budil zo sna ešte poriadne dlho.

Pred dvomi mesiacmi sedel na lavičke Toronta Alex Bishop, núdzový brankár zvyčajne chytajúci za Torontskú univerzitu. Nemusel zasiahnuť.

V stredajšom zápase sa na chvíľu stal brankárom Colorada Avalanche Jett Alexander. Dvadsaťdvaročný mladík chytáva za Torontskú univerzitu v lige U Sports, je spoluhráčom vyššie spomínaného Bishopa. Za posledné dve sezóny odchytal jediný súťažný zápas.

Príbeh Davida Ayresa ale nezopakoval. Na ceste z farmy bol Justus Annunen. Mladý fínsky brankár sa do Toronta dostavil na štart druhej tretiny a vystriedal Alexandra na poste dvojky Colorada.

Coloradu zápas na ľade Toronta vôbec nevyšiel. Na výhre domácich 8:3 mal najväčšiu zásluhu americký útočník Auston Matthews, ktorý strelil hetrik.

Tabuľka

Súvisiace články