Fotogaléria (39)
Tomáš Tatar (v strede) v zápase Buffalo Sabres - New Jersey Devils, v druhom súboji NHL v Prahe. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|5. okt 2024 o 18:40 (aktualizované 5. okt 2024 o 19:05)

New Jersey odchádza z Prahy so ziskom 4 bodov a skóre 7:2.

NHL - Global Series v Prahe

New Jersey Devils - Buffalo Sabres 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 29. Thompson (Greenway, Tuch) - 32. Casey (Haula, Noesen), 48. Cotter (J. Hughes), 55. Meier (Bratt, J. Hughes)

Brankári: Allen - Levi, strely na bránku: 18:37

Diváci: 16.722

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 15:25 min, zablokoval štyri strely a raz získal puk/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15:32 min, trikrát vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky a dvakrát stratil puk/

PRAHA. Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili aj v druhom zápase v rámci NHL Global Series.

V sobotu v pražskej O2 Aréne zdolali Buffalo 3:1 a nadviazali tak na piatkový triumf 4:1 z otváracieho duelu sezóny.

Z víťazstva sa opäť tešili aj Slováci v drese "diablov" - obranca Šimon Nemec a útočník Tomáš Tatar.

Fotogaléria z 2. zápasu NHL v Prahe: Buffalo Sabres - New Jersey Devils

Zápasy zámorskej profiligy mimo USA a Kanady odštartovali už 11. sezónu, v Česku sa hralo piatykrát. Oba duely v O2 Aréne sledovalo vyše 16.000 divákov.

Tatar odohral sobotný zápas opäť na krídle útočnej formácie s kapitánom Nicom Hischierom a Dawsonom Mercerom, ktorá tentoraz nastupovala ako prvá v poradí.

Šimon Nemec znova štartoval v tretej obrannej dvojici s nováčikom Seamusom Caseym.

Devils chýbal český krídelník Ondřej Palát, ktorý odletel späť do USA, kde očakával narodenie druhého potomka.

Český hokej však mal v zápase zastúpenie, v drese Sabres sa predstavil mladík Jiří Kulich. Úvodné buly medzi Kulicha a Hischiera vhodil legendárny útočník "diablov" Patrik Eliáš.

Hlasy po zápase

Tomáš Tatar, útočník New Jersey: "Bolo to úplne super, od momentu, keď sme prišli do Prahy, stmelili kolektív a napokon vyhrali oba zápasy a získali štyri body. Podali sme skvelý tímový výkon, sme nesmierne šťastní. Určite sú takéto zápasy výnimočné, užili sme si to, Praha nás pohostila veľmi krásne. Verím, že NHL zorganizuje viac takýchto zápasov. Druhý duel bol trochu tvrdší, hľadali sme energiu, po druhej tretine bolo 1:1, no stále sme stupňovali tlak. Sám som mal šance, bohužiaľ to tam nepadlo. Som rád, že sme zvíťazili."

Šimon Nemec, obranca New Jersey: "Bolo to dnes vyrovnanejšie ako včera, ale som rád, že sme zvíťazili. Nebolo to ľahké, ale napokon sme to zlomili. Ja som mal viac defenzívnych úloh, som radšej v inej pozícii, ale viem, že mi to pomôže."

Priebeh zápasu New Jersey Devils - Buffalo Sabres (NHL v Prahe)

I. tretina:

Prvú tretinu spestrila pästná výmena medzi Brendenom Dillonom a Alexom Tuchom, ktorý išiel pomstiť tvrdý zákrok obrancu New Jersey na J.J. Peterku.

Nemecký útočník dlho ležal na ľade, napokon zamieril priamo do šatne a do hry sa už nevrátil.

II. tretina:

Po opatrnej prvej tretine sa v tej druhej hra rozbehla, oba tímy si vypracovali množstvo šancí, dve z nich nepremenil Tatar.

Skóre otvoril až v 29. minúte útočník "šabiel" Tage Thompson, ktorý v skrumáži pretlačil puk za chrbát inak spoľahlivého Jakea Allena.

O tri minúty neskôr odpovedal v presilovke Casey, 20-ročný bek si v druhom profiligovom štarte pripísal premiérový gól v NHL.

III. tretina:

Kľúčový moment prišiel v 48. minúte, keď sa Devils dostali do prečíslenia 2 na 1, Jack Hughes našiel Paula Cottera, ktorý to zobral na seba a zakončil presne do pravého horného rohu - 1:2.

"Diabli" poistili náskok o osem minút neskôr, po ďalšej dobrej práci J. Hughesa obkrúžil Jesper Bratt súperovu bránku a Timo Meier zasunul puk do odkrytej siete.

Sabres sa snažili v závere o odpoveď, v power play bez brankára trafili žŕdku, no zdramatizovať zápas sa im už nepodarilo.

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Tatar s Nemcom sa tešia aj v druhom zápase v Prahe, New Jersey rozhodlo v tretej tretine