Reaguje aj NHL. Kanadskí hokejisti vraj po MS juniorov sexuálne zneužili ženu

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. jún 2022 o 14:30

Kanadská ministerka športu chce prípad preskúmať.

OTTAWA. Kanadská ministerka športu Pascale St-Ongeová nariadila preskúmať prípad sexuálneho zneužitia ženy, ktorého sa údajne dopustili kanadskí juniorskí hokejoví reprezentanti krátko po celkovom víťazstve na svetovom šampionáte v roku 2018.

V súčasnosti 24-ročná žena obvinila niekoľko hráčov z toho, že ju v hotelovej izbe v ontárijskom Londone opili a viackrát sexuálne napadli.

Stalo sa to vraj hneď po slávnostnom ceremoniáli Hockey Canada, na ktorej ocenili vtedajších juniorských majstrov sveta.

Žena žiadala na súde odškodné vo výške v prepočte asi 3,3 milióna eur, pričom neuviedla mená údajných agresorov.

"Je to jej právo a rešpektujeme ho," zverejnila organizácia Hockey Canada vo vyhlásení z konca mája.

St-Ongeová povedala, že je z incidentu šokovaná a nahnevaná. Chce začať riadne vyšetrovanie, aby sa prípad neskončil mimosúdnym vyrovnaním alebo aby sa "nezamietol pod koberec".

Poslanec kanadského parlamentu Sébastien Lemire, ktorý na štvrtkovom zasadnutí navrhol v mene ministerky začať vyšetrovanie, tiež vyjadril svoje znepokojenie:

"Ako sme sa o tomto mohli dozvedieť až po štyroch rokoch? Naozaj sme ignorovali obvinenie zo sexuálneho napadnutia, ktoré sa týkalo kanadských hokejistov?"

K celej veci sa vyjadrila aj NHL, ktorá začne vyšetrovať možných vinníkov vo svojich radoch.

"Pokúsime sa zistiť, či sa to môže dotýkať hráčov, ktorí v súčasnosti hrajú v NHL. Potom sa rozhodneme, či a aké kroky podnikneme," vyhlásila kanadsko-americká profiliga v oficiálnom stanovisku.

Kto hral za Kanadu na MS U20 2018

Brankári: Carter Hart (Everett), Colton Point (Colgate University)

Obrancovia: Jake Bean (Calgary), Kale Clague (Brandon), Dante Fabbro (Boston University), Cal Foote (Kelowna), Cale Makar (UMASS), Victor Mete (Montreal Canadiens), Conor Timmins (Sault Ste. Marie)

Útočníci: Drake Batherson (Cape Breton), Maxime Comtois (Victoriaville), Dillon Dube (Kelowna), Alex Formenton (London), Jonah Gadjovich (Owen Sound), Brett Howden (Moose Jaw), Boris Katchouk (Sault Ste. Marie), Jordan Kyrou (Sarnia), Michael McLeod (Mississauga), Taylor Raddysh (Erie), Sam Steel (Regina), Tyler Steenbergen (Swift Current), Robert Thomas (London)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Reaguje aj NHL. Kanadskí hokejisti vraj po MS juniorov sexuálne zneužili ženu