Jiří Patera. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|2. okt 2024 o 06:25

Dokopy sa na waiver listine ocitlo 27 hráčov.

NEW YORK. Viacero klubov NHL v utorok oznámilo ďalšie škrty v prípravných kempoch. Niektorí hráči v prípade presunu do AHL musia prejsť waiver listinou, kde sú 24 hodín k dispozícii ostatným klubom zadarmo.

Je to aj prípad dvoch českých brankárov. Jiří Patera je na waiver listine Vancouveru, pre Aleša Stezku to platí v Seattli.

Prvý menovaný odchytal jeden prípravný zápas. Pri výhre 4:3 po predĺžení nad Calgary inkasoval gól od Samuela Honzeka.

Stezka nastúpil do dvoch zápasov ako náhradník. Jednu tretinu odchytal pri prehre 1:6 s Calgary a na 19 minút a 22 sekúnd sa do bránky postavil pri prehre 1:3 s Vancouverom.

Dovedna si manažéri môžu počas týchto 24 hodín vyberať z 27 neobmedzene voľných hráčov.

Hráči NHL na waiver listine (2. október)

Anaheim Ducks: Carson Meyer

Buffalo Sabres: Josh Dunne, Mason Jobst, Brett Murray, Tucker Poolman, Jack Rathbone, Felix Sandström

Calgary Flames: Iľja Solovjov

Edmonton Oilers: Colin Delia, Ben Gleason, Philip Kemp, Lane Pederson

Los Angeles Kings: Jacob Moverare

Minnesota Wild: Reese Johnson

New York Rangers: Anton Blidh, Louis Domingue, Casey Fitzgerald, Brandon Scanlin

Seattle Kraken: Brandon Biro, Cody McCormick, Ben Meyers, Gustav Olofsson, Aleš Stezka

Vancouver Canucks: Phillip Di Giuseppe, Jiří Patera, Nathan Smith, Christian Wolanin

Domov»Hokej»NHL»Dvom Čechom hrozí v NHL sťahovanie. Sú na listine nechránených hráčov