Martin prišiel o triumf 18 sekúnd pred koncom. Žilina predviedla skvelý obrat

Momentka zo zápasu HK Martin - Vlci Žilina.
Momentka zo zápasu HK Martin - Vlci Žilina. (Autor: Facebook Vlci Žilina)
Sportnet|8. apr 2022 o 20:33

O víťazovi rozhodla nájazdová dráma.

SHL - finále play off, 2. zápas

Martin - Žilina 3:4 sn (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0, 3:4)

Góly: 28. Poliaček (Toma, Juščák), 32. Poliaček (Makarov), 36. Murček (Tiainen, Makarov) - 15. Safaraleyev (Drtina), 41. Koyš (Safaraleyev, Jansons), 60. Markovič (Drtina, Macek), rozhodujúci nájazd Linet

Rozhodovali: Jobbágy, Fridrich - Janiga, Orolin, vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: 5+20 Šidlík (Žilina) 5+20 za bitku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 3180

/stav série: 2:1/

MARTIN. Hokejisti Vlci Žilina sa konečne dočkali. V treťom zápase finále play off Slovenskej hokejovej ligy (SHL) zdolali rivalov z HK Martin po veľkej dráme 4:3 po nájazdoch.

Zatiaľ sa všetky zápasy finálovej série skončili rozdielom jediného gólu.

Skóre otvoril hosťujúci Igor Safaraleyev, v prostrednej časti však naňho reagoval dvomi gólmi František Poliaček. Na 3:1 pre domácich zvýšil Michal Murček.

Žilinčania v úvode záverečnej tretiny znížili zásluhou Patrika Koyša. Vyrovnanie prišlo až 18 sekúnd pred koncom, keď skóroval Jaroslav Markovič.

V predĺžení gól nepadol a nasledovala nájazdová dráma. Tú až v 12. sérii rozhodol Jakub Linet.

Štvrtý duel je na programe v sobotu o 18.00 h opäť v Martine.

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Martin prišiel o triumf 18 sekúnd pred koncom. Žilina predviedla skvelý obrat