Drámu rozhodol až 38. nájazd. Slovenského brankára vo Fínsku nevedeli prekonať

Slovenský brankár Rastislav Elias v drese IFK Helsinky.
Slovenský brankár Rastislav Elias v drese IFK Helsinky. (Autor: X / HIFKHockey)
Oh my Hockey|3. okt 2024 o 07:30

Talentovaný Slovák prispel k takmer nekonečnej nájazdovej lotérii.

HELSINKI. V stredajšom zápase najvyššej fínskej hokejovej ligy medzi IFK Helsinki a KooKoo boli diváci svedkami nevídane dlhých nájazdov.

Tie prišli na rad potom, čo sa stretnutie v hlavnom meste skončilo výsledkom 3:3 a nerozhodlo sa ani v predĺžení.

Prvý a zároveň rozhodujúci gól v nájazdovom rozstrele padol až v 19. sérii, keď 20-ročného slovenského brankára Rastislava Eliaša v bráne domácich prekonal Marcus Davidsson. Diváci videli spolu až 38 nájazdov.

Eliaš po dvoch development kempoch v drese Toronto Maple Leafs zamieril pred minulou sezónou do Fínska, kde pôsobí aj v tomto ročníku.

Debut v Liige si odbil pár dní dozadu, konkrétne 21. septembra, keď v 36. minúte vystriedal v bráne Roopeho Taponena.

Vo veku 20 rokov, 5 mesiacov a 2 dni sa stal najmladším slovenským brankárom v histórii fínskej súťaže, keď prekonal rekordný zápis Denisa Godlu zo sezóny 2016/17. Ten bol vtedy presne o 13 mesiacov starší.

Pre brankára, ktorý v roku 2021 vychytal slovenskej reprezentácii do 18 rokov striebro na Hlinka Gretzky Cupe, bol duel proti KooKoo jeho tretí vo fínskej lige a zároveň prvý, v ktorom stál v bráne od začiatku zápasu.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Drámu rozhodol až 38. nájazd. Slovenského brankára vo Fínsku nevedeli prekonať