Česi predviedli ďalší obrat, blysol sa najmä útočník z NHL

Michael Špaček (vľavo) sa teší so strelcom gólu Filipom Zadinom.
Michael Špaček (vľavo) sa teší so strelcom gólu Filipom Zadinom. (Autor: Reuters)
Sportnet, TASR|13. máj 2021 o 22:28

Domáci rozhodli zápas až v predĺžení.

PRAHA. Ruskí hokejisti utrpeli v jedenástom zápase Euro Hockey Tour v sezóne prvú prehru. Na Českých hokejových hrách podľahli Fínom 1:4.

Severania zlomili zápas v 51. minúte, keď sa v priebehu 32 sekúnd strelecky presadili Jere Karjalainen a Teemu Turunen.

V druhom štvrtkovom stretnutí zdolali domáci Česi reprezentantov Švédska 3:2 po predĺžení, hoci v zápase dvakrát prehrávali.

Zaujímavosťou je, že zverenci Filipa Pešána dokázali otočiť aj stredajší duel, v ktorom získali tri body po výhre 2:1 nad Fínskom.

Dvoma gólmi sa proti Švédom zaskvel útočník Detroitu Filip Zadina a v 63. minúte rozhodol svojim tretím reprezentačným gólom Matěj Stránsky.

České hry 2021:

Česko - Švédsko 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 44. Zadina (Špaček), 57. Zadina (Hronek), 63. M. Stránský (Špaček) – 26. Friberg (P. Lindholm), 55. P. Lindholm (Friberg, Frödén)

Rusko - Fínsko 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Góly: 45. Šalunov – 5. Rindell (Lundell), 51. J. Karjalainen, 51. Turunen, 60. J. Karjalainen (Suomi)

Domov»MS v hokeji 2021»Česi predviedli ďalší obrat, blysol sa najmä útočník z NHL