Martin Pospíšil v drese Calgary Flames.
Martin Pospíšil v drese Calgary Flames. (Autor: Calgary Flames - Twitter)
Peter Vretenička|23. feb 2024 o 13:30

Keď na zápas nastúpi rodák spod Tatier, šanca jeho tímu na výhru prudko stúpa.

CALGARY. Martin Pospíšil má za sebou ďalší úspešný zápas, keď v noci svojim piatym gólom v sezóne pomohol Calgary Flames k výhre 3:2 nad Bostonom Bruins.

K svojmu presnému zásahu pridal počas 15 minút a 28 sekúnd strávených na ľade spolu sedem bodyčekov, vylúčenie za podrazenie, štyri strely na bránku a štipľavú výmenu názorov s Dávidom Pastrňákom.

So zaujímavou infografikou prišla počas priameho prenosu nočného zápasu kanadská televízia Sportsnet, z ktorej na prvý pohľad vidno, že jeho tím je s ním v zostave výrazne úspešnejší.

Calgary Flames malo s 24-ročným Slovákom v zostave štatistiku 23-13-4, čo predstavuje 23 výhier, 13 prehier v základnej hracej dobe a 4 prehry po uplynutí základnej hracej doby, za ktoré si tím odnáša do tabuľky jeden bod.

Keďže táto štatistika sa zobrazila počas priebehu zápasu, jej hodnota sa po stretnutí mierne upravila a aktuálne je 24-13-4, čo znamená, že s Martinom Pospíšilom vyhralo Calgary 24 z celkovo 41 duelov (úspešnosť 59%), pričom z toho v 28 stretnutiach bodovalo (68%).

Naopak, bez mladého Slováka plamene vyhrali len 3 zo 16 zápasov (úspešnosť 19%), z toho bodovať dokázali spolu vo štyroch (25%).

Keď dáme do pomeru jednotlivé percentuálne úspešnosti víťazstiev s ním a bez neho (59% vs. 19%) zistíme, že Calgary s ním v zostave vyhráva 3,1-krát častejšie. To je skutočne priepastný rozdiel.

Jeho hra na súperov platí

Vzhľadom na jeho pozitívny vplyv na výsledky tímu môže byť jeho dvojročné predĺženie zmluvy za milión ročne pre klub z kanadskej metropoly skutočný jackpot.

Na súperov platí jeho štýl hry, ktorým sa im dokáže dostávať ,,pod kožu" fyzickou hrou a tiež slovnými provokáciami.

V tejto sezóne rozdal už 140 bodyčekov, čo je najvyššie číslo z tímu a druhé najvyššie spomedzi nováčikov v rámci celej ligy.

Domov»Hokej»NHL»Neuveriteľný vplyv. S Martinom Pospíšilom je Calgary trikrát lepšie, prezrádza štatistika