Proti Breznu skórovali 15-roční útočníci, na víťazstvo to nestačilo

Tobias Pitka. (Autor: hockeyslovakia/instagram)
Sportnet|1. feb 2022 o 22:05

Brezno naplno bodovalo po dvoch mesiacoch.

Slovenská hokejová liga - 66. kolo

Brezno - Slovensko U18 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Kraut (Sarvaš, Surový) 25. Rákoš (Džugan, I. Novák) 51. Olejník (Veselý, R. Dvonč) 55. Sarvaš (Kraut, Surový) - 2. Pobežal (Kurila, Mišiak) 22. Mišiak (Kupec, Pitka) 60. Pitka (Maruna, Mišiak).

Rozhodovali: Smrek, Kollár - Pribula, Riš, strely: 47:27, vylúčení: 5:11, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 120 divákov

BREZNO. Hokejisti HK Brezno zdolali v utorňajšom domácom vloženom zápase Tipos SHL slovenskú reprezentáciu do 18 rokov tesne 4:3.

Mladíci boli nabudení tromi bodmi z duelu so Žiarom nad Hronom a v Brezne sa ujali vedenia už v druhej minúte po góle 15-ročného Tomáša Pobežala.

Hoci sa domácim podarilo do prestávky vyrovnať, v 22. minúte opäť prehrávali. V zápase však mali výraznú streleckú prevahu a chceli ukončiť dlhé čakanie na plný bodový zisk, čo sa im naposledy podarilo ešte 1. decembra proti Trnave.

Gólmi Jozefa Rákoša, Gabriela Olejníka a Jána Sarvaša otočili skóre na svoju stranu a hoci sekundu pred koncom skóroval ďalší 15-ročný útočník Tobias Pitka, osemnástka v druhom zápase po sebe zvíťaziť nedokázala.

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Proti Breznu skórovali 15-roční útočníci, na víťazstvo to nestačilo