Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Hamšík ukázal, že je nenahraditeľný. Lobotku zatienil jeho náhradník

Róbert Mazáň v zápase Slovensko - Írsko, baráž o EURO 2020. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|9. okt 2020 o 00:15

Hodnotíme výkony slovenských hráčov.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti vyhrali nad Írmi v semifinále play off Ligy národov o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy.

Po riadnom hracom čase i predĺžení bol stav nerozhodný 0:0, na penalty Slováci uspeli 4:2.

Výkony slovenských reprezentantov sme hodnotili na stupnici od 1 do 10, pričom platilo, že čím vyššia známka, tým lepší výkon hráč podal.

Marek Rodák - 9

V druhom polčase previedol famózny zákrok po strele Alana Browna. A tomu istému hráčovi chytil v jedenástkovom rozstrele penaltu.

Z brankára Fulhamu sršala sebadôvera. Zvládol ťažkú úlohu pri centrovaných loptách, mal kvalitnú rozohrávku. Zastal si pozíciu jednotky.

Peter Pekarík – 6

V defenzíve bol tradične spoľahlivý a zvládal rýchlostné súboje s protihráčmi. V ofenzíve však chýbala jeho tradičná nadstavba.

Keď aj podporil útok, jeho centre boli zväčša nepresné. Celý zápas vydržal vo vysokom tempe a ukázal svoju fyzickú pripravenosť.

Baráž o EURO 2020: Slovensko - Írsko: fotogaléria

13.11.2020

Denis Vavro – 7

V tejto sezóne to bol jeho prvý zápas. Kým v kvalifikácii bol často kritizovaný, tentoraz podal spoľahlivý výkon.

Dominoval najmä v hlavičkových súbojoch. Bol presný pri rozohrávke, v ktorej urobil len jednu chybu. V predĺžení skončil s kŕčmi.

Martin Valjent – 6

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články