Heynckes dúfa v návrat Kloseho

TASR|1. máj 2009 o 16:41

Nový futbalový tréner mníchovského Bayernu Jupp Heynckes dúfa, že vo finiši bundesligovej sezóny bude mať k dispozícii aj reprezentačného útočníka Miroslava Kloseho.

MNÍCHOV.

"Uvidíme, či v polovici nasledujúceho týždňa bude môcť pracovať s loptou," vyslovil v piatok nádej Heynckes. Tridsaťročnému nemeckému reprezentantovi v polovici marca operovali priehlavkový kĺb a tento týždeň sa už zapojil do bežeckého tréningu. Všeobecne sa konštatuje, že robí potešiteľné pokroky.

"Úspešný môžeš byť iba vtedy, ak máš vpredu alternatívy," zdôraznil 63-ročný Heynckes, ktorý sa v sobotu posadí na lavičku Bayernu v súboji proti Borussii Mönchengladbach, v ktorej drese sám slávil najväčšie hráčske úspechy. Popri Klosem mu budú v Allianz Arene chýbať dištancovaní Franck Ribéry a Tim Borowski, ale aj zranený brankár Michael Rensing (prst) a brazílsky stopér Breno (sval).

Informovala agentúra dpa.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Nemecko»Heynckes dúfa v návrat Kloseho