Maďarský Veszprém obhájil triumf v SEHA lige, vo finále zdolal Záhreb

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: Facebook Tatran Prešov)
TASR|5. sep 2022 o 09:15

Bronz vybojovala Bitola.

ZADAR. Hádzanári maďarského klubu Telekom Veszprém sa piatykrát v histórii stali víťazmi nadnárodnej SEHA ligy.

V nedeľnom finále záverečného turnaja Final Four v Zadare zdolali chorvátsky klub RK PPD Záhreb 32:20 a obhájili titul.

Rozhodujúci duel viedli slovenskí arbitri Boris Mandák a Mário Rudinský.

Záhreb síce v polčasovej prestávke viedol o šesť gólov 19:13 a drvivú časť finále mal navrch, no Veszprém tromi gólmi v závere rozhodol o svojom triumfe.

Hrdinom sa stal autor dvoch presných zásahov v záverečných 90 sekundách Rasmus Lauge Schmidt.

Veszprém zopakoval prvenstvo v súťaži z rokov 2015, 2016, 2020 a 2021, s piatimi víťazstvami sa na čele historickej tabuľky vyrovnal macedónskemu RK Vardar Skopje.

V dueli o 3. miesto vyhrali hráči severomacedónskeho RK Eurofarm Pelister Bitola nad RK Nexe Našice z Chorvátska 27:23.

Slovenský zástupca v súťaži Tatran Prešov sa na turnaj Final Four neprebojoval, stroskotal vo štvrťfinále na neskoršom víťazovi Veszpréme (25:35).

Final Four SEHA ligy 2021/2022 v Zadare

Finále:

Telekom Veszprém – RK PPD Záhreb (Chor.) 32:30 (13:19)

O 3. miesto:

RK Nexe Našice – RK Eurofarm Pelister Bitola 23:27 (13:12)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Maďarský Veszprém obhájil triumf v SEHA lige, vo finále zdolal Záhreb