Po fiasku prišlo k zmenám. Slovenky odleteli do Turecka s obmenou zostavou

Slovenské reprezentantky v hádzanej počas štátnej hymny.
Slovenské reprezentantky v hádzanej počas štátnej hymny. (Autor: TASR)
TASR|30. nov 2023 o 20:30

Po turnaji v Chebe prišlo k zmenám.

BRATISLAVA. Slovenská hádzanárska reprezentácie žien odletela vo štvrtok do Turecka, kde absolvuje prípravný kemp a dva prípravné zápasy proti domácemu národnému tímu.

Počas prebiehajúceho asociačného termínu už má za sebou účasť na turnaji v Chebe, kde zverenky trénera Jorgeho Dueňasa obsadili po prehrách s Nórskom "B" (20:34) a Českom (23:27) tretiu priečku.

"V oboch stretnutiach v Chebe sme ukázali, že vieme hrať v určitých fázach podľa našich predstáv, ale nedokázali sme sa koncentrovať celých 60 minút. Myslím si, že to bol náš hlavný problém.

Musíme na tom popracovať a je to pre nás výzva do nasledujúcich dní," uviedol pre slovakhandball.sk Peter Pčola, asistent hlavného trénera.

Po podujatí v Česku prišlo v kádri k niekoľkým zmenám. Zo sedemnástky v Chebe necestovali do Turecka brankárka Soňa Furgaláková, krídelníčky Katarína Pócsíková, Nicol Nejedlíková a spojka Sára Erika Zsákovicsová.

Do nominácie namiesto nich pribudli brankárka Bella Oláhová, krídelníčka Lenka Ratvajská (obe Šaľa) a spojka Erika Rajnohová (D. Streda).

Tréneri majú k dispozícii 16-členný káder, ktorého pevnou súčasťou je Karin Bujnochová.

"Som rada, že sme v Chebe mali možnosť odohrať dve kvalitné stretnutia. Snažili sme sa v obrane i útoku aplikovať do našej hry nové veci. Je dobré, že máme aj ďalšiu akciu, pretože reprezentačných zrazov nie je počas sezóny veľa.

Opäť sa budeme snažiť vylepšovať naše herné kombinácie a preniesť ich do zápasov s Turkyňami, aby sme ich následne mohli použiť v budúcoročných stretnutiach kvalifikácie ME," zdôraznila spojka poľského majstra Zaglebie Lubin.

V Ankare pobudnú slovenské hádzanárky do stredy 6. decembra. Prípravné duely s Turkyňami sú na programe v nedeľu 3. decembra a v utorok 5. decembra, zhodne o 16.00 h SEČ.

Nominácia hádzanárok SR

Brankárky: Alexandra Ivanycjová (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Bella Oláhová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Pivotky: Viktória Györiová (Nemzeti Kézilabda Akadémia/Maď.), Diana Michálková (UHC Stockerau/Rak.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

Krídelníčky: Nataliia Dmytrenková (JSK Jaroslaw/Poľ.), Martina Popovcová (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)

Spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Barbora Lanczová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Dorota Bačenková (MŠK Iuventa Michalovce), Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Po fiasku prišlo k zmenám. Slovenky odleteli do Turecka s obmenou zostavou