Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hádzaná: Slovenky porazili v prípravnom zápase Litvu

SITA|Publikované 22. nov 2007 o 19:14

TREBIŠOV 22. novembra (SITA) - Hádzanárky Slovenska zvíťazili vo štvrtkovom medzištátnom prípravnom zápase vo vypredanej športovej hale v Trebišove nad Litvou 31:22 (16:9). Oba reprezentačné tímy si v ...

TREBIŠOV 22. novembra (SITA) - Hádzanárky Slovenska zvíťazili vo štvrtkovom medzištátnom prípravnom zápase vo vypredanej športovej hale v Trebišove nad Litvou 31:22 (16:9). Oba reprezentačné tímy si v rámci prípravy zmerajú sily aj v piatok 23. 11. o 10.30 h v Michalovciach.

Tieto zápasy sú pre Slovenky generálkou na budúcotýždňový turnaj 2. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku, na ktorom budú od 27. novembra do 2. decembra 2007 v Michalovciach ich súpermi v boji o tri miestenky do play off Portugalsko, Čierna Hora, Azerbajdžan a Švajčiarsko.

Výsledok - štvrtok

• Slovensko - Litva 31:22 (16:9)

Zostava a góly SR: Vaverková, Ž. Tóthová - Dubajová 7/4, Glankovičová 5, Halásová 5/2, Súkeníková 4, Kalaninová 2, Kusendová 2, Tobiašová 2/1, Jakubisová 2/1, Gáborová 1, M. Školková 1, Stuparičová, Hodošková - najviac gólov za Litvu: Ruginiteová 7/4, Lakataiteová 5.

Pok. hody: 8/8 - 5/4, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Gedeon a Rapač (obaja SR), 850 divákov (vypredané)

Len úvodných sedem minút bolo vyrovnaných (3:3), no s pribúdajúcim časom boli slovenské reprezentantky iniciatívnejšie. Osmelili sa a dostali sa do vedenia. Dobre bránili, v bránke sa spoliehali na isté zákroky Vaverkovej a na zvyšovanie skóre vo svoj prospech využívali rýchle protiútoky. Do šatní preto išli logicky so 7-gólovým náskokom. Po prestávke zverenkyne trénera Ľ. Popluhára zvyšovali svoj náskok a viedli dokonca o 12 gólov (29:17). V závere potom trochu poľavili, čo Litva využila na skorigovanie výsledku.

Ľubomír Popluhár (tréner žien SR): "Po vyrovnanom úvode sme sa postupne dostali do požadovaného tempa, dievčatá začali hrať za veľkej podpory divákov s veľkým zápalom. Hrali sme dobre v obrane aj v útoku, pochvalu si zaslúži aj brankárka Vaverková."