Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

V rodnej dedine ju mali za zradkyňu. Ospravedlnili sa a ona im odpustila

Alžbeta Tóthová v reprezentačnom drese v roku 2013 v zápase proti Rumunsku. (Autor: TASR)
Titanilla Bőd|Publikované 18. dec 2020 o 15:25

Hádzanárka Tóthová šije vianočných škriatkov.

NAPAJEDLA. Aktívnu kariéru oficiálne neukončila, hoci v tomto roku už na palubovke nestála. V kolobehu rôznych pracovných povinností si nenašla čas na tréningy, ale verí, že v novom roku si ešte zahrá.

Päťnásobná najlepšia hádzanárka Slovenska Alžbeta Tóthová žije v Česku, robí v reštaurácii, má svoj masážny salón a momentálne šije vianočných škriatkov.

Prototyp z paplóna

Vyrába ich v troch rôznych veľkostiach, najmenší má 40 centimetrov, najväčší jeden meter. Ušitie takéhoto škriatka trvá aj tri hodiny, menší sú hotoví za dve. „Niekedy nad tým sedím aj do tretej v noci. Ale baví ma to,“ hovorí s nadšením 42-ročná hádzanárka.

Nápad so škriatkami dostala počas rôznych pandemických opatrení, keď musela byť reštaurácia zatvorená.

Prototyp vznikol z rozstrihnutého paplóna.

Doteraz ich už zhotovila takmer sto. Škriatkov robí na objednávku, ale aj daruje.

„Chystám sa domov, aj tam nesiem jedného škriatka pre jednu rodinu pri Kolárove. Majú šesť detí, dve z nich majú zdravotné problémy. Verím, že ich aspoň takto poteším a prinesiem do ich života trošku radosti,“ zdôrazňuje Alžbeta Tóthová.

„Môj otec mi hovorieva, Bebka, ty si dobrý človek, máš dobré srdce. Asi na tom niečo bude,“ konštatuje rodáčka zo Zlatnej na Ostrove.

Zradkyňa, zradkyňa

Odpustila aj ľuďom z dediny, ktorí ju svojho času zatracovali. V hádzanárskom družstve v Zlatnej na Ostrove sa cítila nedocenená, vraj tam oslavovali vždy cudzie hráčky, z Dunajskej Stredy či odinakiaľ. Mala už dvojročného syna Attilu, chcela si niečo zarobiť.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články