Mokošová je po Tokiu stále v eufórii. Chytila som druhý dych, baví ma to, vraví

Barbora Mokošová a tréner Martin Zvalo na LOH Tokio 2020 / 2021.
Barbora Mokošová a tréner Martin Zvalo na LOH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR)
TASR|18. aug 2021 o 13:20

Slovenskú gymnastku čaká svetový šampionát.

BRATISLAVA. Vrchol sezóny má už najlepšia slovenská gymnastka Barbora Mokošová za sebou, no sezóna sa pre ňu neskončila.

V októbri ju ešte čakajú majstrovstvá sveta v japonskom meste Kitakjúšú. Pripravovať sa na toto podujatie bude aj na Gym Festivale v Trnave.

Mokošová: Spadol mi kameň zo srdca

V Mestskej športovej hale bude 11. a 12. septembra na programe 34. ročník tohto podujatia.

"Na pokračovanie sezóny sa nebolo ťažké namotivovať. Stále som po úspešnom predstavení v Tokiu v eufórii. Chytila som druhý dych, veľmi ma to baví.

Spadol mi kameň zo srdca a oveľa ľahšie sa mi trénuje. Na MS sa chceme dostať do finále viacboja jednotlivkýň medzi 24 najlepších," prezradila svoje ďalšie plány na tlačovej konferencii Mokošová.

Po svetovom šampionáte v Japonsku si slovenská gymnastka dopraje zaslúžený oddych. Reprezentačný tréner Martin Zvalo verí, že sa na jej výkony budú môcť tešiť fanúšikovia aj v nasledujúcom olympijskom cykle.

"Barbora podala na hrách v Tokiu svoj najlepší výkon v kariére. Teraz hľadáme nejaké možnosti, ako ju znova povzbudiť a namotivovať, aby nás mohla úspešne reprezentovať aj na OH v Paríži."

V Trnave zabojujú pretekárky z piatich krajín

Na úvod sa predstaví na Gym Festivale v Trnave, na ktorom sa zúčastní nižší počet pretekárok ako zvyčajne, no stále bude mať punc medzinárodnej súťaže.

"Súťažiť bude 42 pretekárok z piatich krajín. Viac sme ani nechceli, pretože ešte v nedeľu bolo v hale očkovacie centrum. Sme radi, že sa nám to podarilo zorganizovať aspoň v takejto podobe.

Teší nás aj to, že vôbec prvou akciou v novej Športovej hale v Dome športu bude 22. ročník Slovak Aerobic Open. Predstaví sa na ňom 20.-22. augusta 314 športovcov z 12 krajín vrátane našej najúspešnejšej reprezentantky Anity Lamošovej," informoval prezident Slovenskej gymnastickej federácie (SGF) Ján Novák.

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Športová gymnastika»Mokošová je po Tokiu stále v eufórii. Chytila som druhý dych, baví ma to, vraví