Gasol po zranení opäť v základe Lakers

SITA|3. apr 2008 o 08:53

LOS ANGELES 3. apríla (SITA, AP) - Po deviatich zápasoch sa do základnej zostavy basketbalového tímu Los Angeles Lakers vrátil španielsky pivot Pau Gasol. Jeden z najlepších podkošových hráčov NBA sa ...

LOS ANGELES 3. apríla (SITA, AP) - Po deviatich zápasoch sa do základnej zostavy basketbalového tímu Los Angeles Lakers vrátil španielsky pivot Pau Gasol. Jeden z najlepších podkošových hráčov NBA sa zranil 14. marca v úvodnej štvrtine duelu s New Orleans, v stredajšom domácom stretnutí s Portlandom ale už bol opäť v akcii a ako všetci jeho kolegovia zo základnej päťky Lakers zaznamenal dvojciferný počet bodov - 10, ktoré prikrášlil 7 asistenciami a 6 doskokmi. "Nebude to jednoduché, som pripravený znášať bolesť. Musím sa s tým vyrovnať," tvrdila už pred duelom najvýraznejšia posila Lakers v priebehu tejto sezóny. Bez Gasola mali Kalifornčania bilanciu 5 víťazstiev, 4 prehry, od jeho príchodu z Memphisu do nútenej pauzy sa im darilo podstatne viac - zaznamenali 15 výhier a iba 4-krát odchádzali z ihriska ako zdolaný tím. "Dúfame, že bude môcť absolvovať 16 až 25 minút, taká je naša predstava. Záležať bude na jeho pocitoch. Je len na ňom, ako sa rozhodne, ale robí pokroky," vyslovil predzápasovú prognózu tréner Lakers Phil Jackson. To ešte netušil, že Gasol výrazne prekročí plán a strávi na palubovke 31:43 min. Dlhší pobyt mali z domáceho tímu na konte iba najlepší strelec stretnutia Kobe Bryant (36 bodov) a Lamar Odom.