Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Gáborík v Trenčíne ukázal Stanleyho pohár, prekvapil ho Kiska

Marián Gáborík s trofejou z NHL na festivale Pohoda. (Autor: SME - GABRIEL KUCHTA)
Tomáš Prokop, TASR|Publikované 11. júl 2014 o 11:16

Marián Gáborík si zo Stanleyho pohára zajedol tatarák. Realita s pohárom je podľa neho veľkolepejšia ako sny.

Agentúrny článok sme o 15:50 nahradili autorským textom.

TRENČÍN. Štyridsať Gáboríkov beží smerom k vrtuľníku, každý chce vidieť Stanleyho pohár. Nevadí, že slávna trofej je v Trenčíne piatykrát za sedem rokov. Malí fanúšikovia si s nadšením vychutnávajú každú chvíľku.

Strážca pohára Phil Pritchard ho vyťahuje z kokpitu a podáva ho Mariánovi Gáboríkovi. Ten ho ihneď za jasotu asi dvoch stoviek divákov zdvíha nad hlavu.

Efektné prostredie s pristaním vrtuľníka ukázal už vlani Michal Handzuš v Banskej Bystrici. Teraz ho uvidelo aj naše najznámejšie hokejové mesto.

Slovenský krídelník v spoločnosti pohára pokračuje do MG ringu, arény, ktorú postavil ešte keď bol začínajúcou hviezdou. Tentokrát do nej priviedol najcennejšiu hokejovú trofej.

((a))

Realita s pohárom je veľkolepejšia

„Každý hráč zaspáva a sníva o tom, ako vyhrá Stanleyho pohár. Predstavuje si, ako ho zdvihne nad hlavu, ako bude oslavovať a užívať si to. Ale realita je potom úplne iná, veľkolepejšia,“ hovorí vysmiaty slovenský krídelník.

Postupne vymenováva trénerov, ktorí ho viedli v Dukle odmalička, spomína kamarátov, spolužiakov. Všetkým by rád vyhovel s fotkou či inou pamiatkou.

„Uvidíme, či si pohár zoberiem aj do postele,“ vtipkuje Gáborík. „Záleží, ako sa veci vyvinú, možno mu to dovolíme,“ dodáva Pritchard.

Pohár je ako magnet, priťahuje zvedavcov. Gáborík opakuje slová svojich spoluhráčov o tom, ako sa po jeho zisku hneď násobí motivácia ho obhájiť.

„Aj preto som predĺžil zmluvu s Los Angeles. Nebolo to ťažké rozhodovanie. V klube ma prijali výborne, páčilo sa mi mesto,“ dodáva Trenčan, ktorý ešte pred príchodom pohára predĺžil s Kings zmluvu o sedem rokov.

Novinárov a ľudí na tlačovke necháva chvíľu čakať, nechce prezradiť, čo bude z trofeje jesť. Prezrádza to až čašník, ktorý prináša misu s tatárskym biftekom.

((foto))

Nečakaná návšteva Kisku

Oslava pokračuje s fotením s kamarátmi a pomaly sa presúva na Základnú školu na Hodžovej ulici, keď nastáva nečakaný moment. Pred útulným zimákom sa objavujú čierne autá a množstvo ochrankárov.

Zvedavci zisťujú, kto prišiel, keď z jedného z áut vychádza prezident Andrej Kiska. „Pozri Gitka, to je prezident. Veľmi pekné, že prišiel Mariána takto podporiť,“ hovorí staršia pani s Gáboríkovou dvanástkou na chrbte.

Kiska smeruje ku Gáboríkovi, podáva mu ruku. S našim krídelníkom zdvíha Stanleyho pohár nad hlavu. Spolu s jeho otcom pokračujú pri malom pive v družnej debate. Rozprávajú sa o hokeji, živote.

„Vedel som, že pán prezident príde, ale nechcel som to prezrádzať. Nech majú prekvapenie,“ komentuje náš krídelník.

Program pokračuje v blízkosti štadióna, kam privezie Gáborík Stanley Cup na rolbe. Na pódiu ho čaká prezident.

„Marián nám všetkým ukázal, že aj z malého mesta sa dá vypracovať na superhviezdu a Slovensku robí skvelú reklamu,“ povedal Kiska.

Vrcholom bohatého programu nebol tentokrát len Trenčiansky hrad, ktorý v piatok večer rozsvietil logo Los Angeles Kings, ale festival Pohoda.

Gáborík na festivale ukázal pohár tridsaťtisícovemu davu. "Pred toľkýmito ľuďmi som ešte nikdy nerozprával. Je skvelé, že sme pohár piatykrát priniesli k nám do Trenčína a mohli sme ho ukázať na takomto výbornom festivale."

Hokejista zišiel z pódia a následne na hasičskom aute krúžil po areáli festivalu.

Autor: Tomáš Prokop, TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.