Gáborík skóroval, Hossa a Kopecký asistovali

Marián Gáborík.
Marián Gáborík. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. mar 2012 o 21:20

V nedeľňajšom zápase zámorskej hokejovej NHL sa opäť presadil slovenský útočník Marián Gáborík z New York Rangers.

NEW YORK. V nedeľňajšom zápase zámorskej hokejovej NHL sa opäť presadil slovenský útočník Marián Gáborík z New York Rangers, ktorý gólom pomohol k triumfu 4:3 nad obhajcom Stanleyho pohára Bostonom Bruins.

V Madison Square Garden Gáborík v tretej tretine strelil už jeho 32. gól v sezóne, ktorým zvýšil bekhendom na 3:2 pre domácich. Hosťom, v drese ktorých odohral vyše 24 minút ich slovenský kapitán Zdeno Chára, sa ešte podarilo vyrovnať, no o triumfe jazdcov rozhodol víťazným gólom Derek Stepan.

Tomáš Kopecký prispel k triumfu Floridy nad Ottawou 4:2 jednou asistenciou a rovnako jednu gólovú prihrávku si do štatistík pripísal aj Marián Hossa pri výhre Chicaga v Detroite 2:1. Tridsaťtriročný krídelník má na konte už 64 bodov a v tabuľke produktivity mu patrí 10. priečka.

New York Rangers - Boston Bruins 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 6. Fedotenko, 7. Hagelin, 44. GÁBORÍK, 53. Stepan - 8. Pouliot, 22. Caron, 52. Krejčí

Detroit - Chicago 1:2 /Hossa 0+1/

Florida - Ottawa 4:2 /Kopecký 0+1/

NY Islanders - New Jersey 1:0

Calgary - Dallas 2:3 po nájazdoch

Minnesota - Colorado 0:2

Washington - Philadelphia 0:1