Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Gáborík po podpise zmluvy s LA: Teším sa tam na 7 rokov

Marián Gáborík dovolenkuje v Trenčíne. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 28. jún 2014 o 18:14

Slovenský hokejista Marián Gáborík o novej zmluve s Los Angeles Kings začal rokovať už dva dni po zisku Stanley Cupu.

TRENČÍN. Hoci sa myšlienky Mariána Gáboríka upínali po zisku Stanleyho pohára aj k hokejovému trhu s voľnými hráčmi v zámorskej NHL, všetky úvahy padli po podpise sedemročnej zmluvy s Los Angeles na 34,1 milióna dolárov. Skúsený útočník nemal v záujme opustiť kalifornské pobrežie, nová dohoda tak nepriniesla spokojnosť len jemu, ale aj vedeniu klubu.

Podľa prvotného odhadu zámorských médií mal Gáborík rokovať s klubom o trojročnom kontrakte na 15 miliónov dolárov. Ten sa napokon predĺžil o štyri roky.

Padlo mnoho návrhov

"Dva dni po poslednom zápase už prebiehali nejaké debaty. V rámci rokovaní padlo mnoho návrhov, ako by mala nová zmluva vyzerať. Napokon sme však dospeli k dohode a tomu sa veľmi teším. Som rád, že budem súčasťou Kings ešte ďalších sedem rokov. Obe strany sú spokojné," uviedol na margo spolupráce Gáborík.

Elitného krídelníka trápili v Columbuse od začiatku sezóny zdravotné ťažkosti. Po nútených pauzách napokon nastúpil v drese Blue Jackets na 22 zápasov v základnej časti, no život sa mu zmenil po prestupe do Los Angeles. Tam našiel potrebnú pohodu a gradáciu formy potvrdil 14 presnými zásahmi v play off.

Po zisku prvého Stanleyho pohára počas trinásťročnej púte v zámorí mal už len jeden cieľ.

"Všetci vedeli, že mojou prioritou bolo zostať v Los Angeles. Snažil som sa pre to spraviť všetko potrebné. Ak by to neklaplo, vyskúšal by som trh s voľnými hráčmi. Napokon som nemusel čakať ani do 25. júna, odkedy by mohli ostatné tímy so mnou rokovať," dodal Gáborík.

Nešlo mu o viac peňazí

Na prestupový trh by sa dostal v prípade, že by si do 1. júla nenašiel nového zamestnávateľa. "Ak by som šiel na trh, dostal by som určite viac peňazí. O to mi však nešlo, chcel som zostať v LA. Mužstvo má budúcnosť, perspektívu a verím, že spoločne ešte môžeme dosiahnuť veľké výsledky," dodal.

Hoci ho zámorskí kritici po prestupe do tímu v Los Angeles z Columbusu nešetrili, Gáborík si ich postrehy nevšímal a v LA našiel to, čo potreboval. Spoluhráči mu vytvorili ideálne prostredie, čo skúsený útočník dokonale využil a v play off sa im za to odvďačil výbornou streleckou fazónou.

"Snažil som sa prísť do tímu a zapadnúť do neho na ľade aj mimo neho. To bolo moja priorita, rovnako som sa snažil podávať čo najlepšie výkony. Našiel som v tíme pohodu a to je pre hráča veľmi dôležité," spresnil z 3. miesta najvyššie draftovaný Slovák v histórii.

Stanley Cup príde 11. júla

Vďaka Gáboríkovi pricestuje strieborný pohár opäť do Trenčína, a to už piatykrát za posledných sedem rokov. Stane sa tak v piatok 11. júla v ranných hodinách, cennú trofej bude mať k dispozícii ako prvý spomedzi európskych hráčov v tíme.

"Zvyčajne chodil na Slovensko pohár v auguste. Vtedy mali chalani na prípravu osláv a programu veľa času. Teraz je ho však málo a každý deň sa nejaké veci menia. Pohár príde 11. júla ráno do Viedne. Potom bude nasledovať program pre ľudí, známych aj pre rodinu. Na druhý deň bude cestovať za Anže Kopitarom do Slovinska. Oficiálny program bude známy až o niekoľko dní," povedal Marián Gáborík.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.