Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Noví majitelia Newcastle hľadajú zvučné meno trénera. Viacerí už odmietli

Zinedine Zidane ako tréner Real Madrid. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. okt 2021 o 16:01

Medzi kandidátov mal patriť aj Zinedin Zidane.

BRATISLAVA. Saudskoarabský korunný princ Mohammed bin Salmán údajne oslovil Francúza Zinedina Zidana s ponukou na pôsobenie v anglickom futbalovom klube Newcastle United. Informuje o tom web španielskeho denníka AS.

Tradičného účastníka anglickej Premier League, v ktorom chytá slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, pred niekoľkými dňami prevzalo konzorcium na čele s Verejným investičným fondom (PIF) zo Saudskej Arábie, ktorého predsedom je práve spomenutý korunný princ.

Noví majitelia klubu sa zameriavajú na vybudovanie nového futbalového megaprojektu, ktorého súčasťou by mal byť i tréner so zvučným menom.

Ako však uvádza AS, niekdajšiemu koučovi Real Madrid neimponujú megaprojekty tohto druhu podložené množstvom finančných prostriedkov. Do budúcnosti sa sústredí iba na dve destinácie - francúzsku reprezentáciu a Juventus Turín.

Zidane nie je prvým koučom, ktorý odmietol príležitosť vstúpiť do saudskoarabského projektu v Newcastli United. Tým prvým bol Brendan Rodgers, ktorý sa údajne chce sústrediť na ďalšiu prácu v Leicestri City a čaká na prípadnú šancu prevziať Manchester City po Pepovi Guardiolovi.

Noví majitelia Newcastlu kontaktovali aj Antonia Conteho, ktorý tiež odmietol. Podľa britských médií by ďalšou možnosťou, koho Newcastle osloví na spoluprácu, mohol byť Frank Lampard.

Samotný Zidane mal šancu ísť do Anglicka už v začiatkoch hráčskej kariéry. V roku 1995 i o rok neskôr ho agenti ponúkli Blackburnu Rovers, resp. Newcastlu United, no oba kluby vtedy odmietli možnosť angažovať neskoršieho najlepšieho futbalistu sveta.

Súvisiace články