Jamajku poslal prvý inkasovaný gól domov. Francúzky boli suverénne

Sklamaná jamajská futbalistka Drew Spencová na MS 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. aug 2023 o 15:00

Kolumbia a Francúzsko skompletizovali zoznam štvrťfinalistov.

BRATISLAVA. Kolumbia a Francúzsko si v utorok ako posledné dve krajiny zaistili účasť vo štvrťfinále MS vo futbale žien 2023.

Kolumbijčanky zvíťazili v osemfinálovom zápase v austrálskom Melbourne nad Jamajkou tesne 1:0, Francúzky rozdrvili v Adelaide Maroko 4:0.

O triumfe Juhoameričaniek rozhodla v 52. minúte Catalina Usmeová. Kolumbia tak ako prvá na šampionáte dokázala prekonať defenzívu Jamajky.

Tá v základnej skupine neinkasovala v troch stretnutiach ani raz. Kolumbijčanky sa do štvrťfinále MS prebojovali prvýkrát, nastúpia v ňom proti Anglicku.

Francúzky položili základ suverénneho víťazstva už v prvom polčase, keď skórovali trikrát v priebehu ôsmich minút. V druhom dejstve spečatila hladký triumf svojím druhým presným zásahom Eugénie Le Sommerová.

Hráčky z "krajiny galského kohúta" narazia vo štvrťfinále na Austráliu.

MS vo futbale žien 2023 - osemfinále:

Kolumbia - Jamajka 1:0 (0:0)

Gól: 52. Usmeová

Francúzsko - Maroko 4:0 (3:0)

Góly: 23. a 70. Le Sommerová, 15. Dianiová, 20. Daliová

Domov»Futbal»Reprezentácie»Jamajku poslal prvý inkasovaný gól domov. Francúzky boli suverénne