Slovenský obranca Martin Valjent.
Slovenský obranca Martin Valjent. (Autor: Reuters)
Michal Šášky, TASR|9. nov 2022 o 21:40 (aktualizované 9. nov 2022 o 23:34)

Sevilla hrala väčšinu zápasu s deviatimi hráčmi.

PALMA DE MALLORCA. Futbalisti RCD Mallorca zdolali v domácom stretnutí 14. kola La Ligy favorizovaný Atlético Madrid 1:0.

Domáci mali lepší vstup do stretnutia. Akcie ťahal najmä kreatívny juhokórejský mladík Kang-In Lee, najlepší hráč zápasu.

Ich snaha vyvrcholila v 16. minúte, keď dôraz spoluhráčov v ofenzíve využil kosovský kanonier Vedat Muriqi. Strelil už ôsmy gól v sezóne a je druhým najlepším strelcom La Ligy.

Inkasovaný gól hostí nabudil, už o štyri minúty rozvlnil sieť hviezdny Álvaro Morata, VAR ho však obral o radosť pre ofsajd. Bol krok za obrannou líniou, ktorú uzatváral slovenský stopér Martin Valjent.

Aj v druhom polčase mali viac z hry hráči Atlética, cez dobre fungujúcu defenzívu sa však nedokázali presadiť, rovnako ako domáci z brejkových situácií. Päť minút pred koncom sa famóznym zákrokom predviedol malorský brankár Predrag Rajkovič.

Na lavičke RCD Mallorca mu kryl chrbát Slovák Dominik Greif, na zápasovej súpiske bol prvýkrát od decembra 2021, odkedy pauzoval pre zranenie.

Malorčania sa po trojbodovom zápise posunuli už na 10. priečku tabuľky, naopak Atlético spadlo až na šieste miesto, na vedúcu Barcelonu stráca už trinásť bodov.

Futbalisti Sevilly si v stredu pripísali už siedmu prehru v aktuálnej sezóne, doma podľahli Realu Sociedad 1:2. Dve tretiny zápasu však odohrali v oslabení o dvoch hráčov.

Klub zo San Sebastiánu ukončil sériu troch duelov bez víťazstva a v tabuľke mu patrí 3. miesto. Na konte má 26 bodov a manko deviatich na prvú Barcelonu.

Almeria na domácej póde zdolala Getafe najtesnejším rozdielom 1:0. V 26. minúte o tom rozhodol Brazílčan Leo Baptistao.