Paríž St. Germain hladko vyhral v Marseille, Škriniar sledoval zápas z lavičky

Futbalisti PSG sa tešia z gólu
Futbalisti PSG sa tešia z gólu (Autor: TASR/AP)
TASR|27. okt 2024 o 23:52

PSG vedie tabuľku s trojbodovým náskokom.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v nedeľnom zápase francúzskej Ligue 1 na pôde Olympique Marseille hladko 3:0.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar sledoval zápas len z lavičky náhradníkov.

Hráči Olympique Lyon remizovali s AJ Auxerre 2:2. Bod pre hostí zachránil v 72. minúte Hamed Junior Traore, za domácich skóroval dvakrát Georges Mikautadze. Jeho tím je v tabuľke siedmy, nováčik z Auxerre figuruje na trinástej pozícii.

V ďalších zápasoch boli dvaja dvojgóloví strelci a rovnaký počet hráčov videl červenú kartu.

Víťazstvo Toulouse na pôde Montpellieru v pomere 3:0 naštartoval dvoma presnými zásahmi v priebehu úvodných ôsmich minút Zakaria Aboukhlal, ktorý navyše asistoval na záverečný gól v podaní Joshuu Kinga.

Ten zas prihrával marockému spoluhráčovi v piatej minúte. Krátko po prestávke išiel predčasne do šatne domáci Teji Savanier, no hostia už góly nepridali.

Prevahu naopak využilo OGC Nice, keď vylúčenie Vandersona potrestal Gaetan Laborde. Ďalší dvojgólový strelec Andrey Santos skóroval za Racing Štrasburg, ktorý si poradil s FC Nantes 3:1.

Ligue 1 - 9. kolo:

Montpellier HSC - FC Toulouse 0:3 (0:3)

Góly: 5. a 8. Aboukhlal, 27. King. ČK: 51. Savanier (Montpellier)

OGC Nice - AS Monaco 2:1 (1:1)

Góly: 45.+1. Guessand, 71. Laborde - 39. Embolo. ČK: 45.+4. Vanderson (Monaco)

Racing Štrasburg - FC Nantes 3:1 (1:0)

Góly: 17. a 57. Santos, 73. Bakwa - 83. Guirassy

Olympique Lyon - AJ Auxerre 2:2 (1:0)

Góly: 45.+5. a 62. Mikautadze (druhý z 11 m) - 47. Diomande, 72. Traore

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Paríž St. Germain hladko vyhral v Marseille, Škriniar sledoval zápas z lavičky