Dánsky futbalista Christian Eriksen  sa teší po strelení gólu.
Dánsky futbalista Christian Eriksen sa teší po strelení gólu. (Autor: TASR/Ritzau Scanpix via AP)
TASR|5. jún 2024 o 22:42 (aktualizované 6. jún 2024 o 00:00)

V akcii bolo aj Belgicko, ktoré sa v skupinovej fáze EURO stretne s futbalistami Slovenska.

BRATISLAVA. Futbalisti Španielska si v stredajšom prípravnom zápase pred ME poradili s Andorrou 5:0. Na štadióne v Badajoze sa hetrikom blysol Mikel Oyarzabal, ďalšie góly strelili Ayoz Perez a Ferran Torres.

Darilo sa aj Francúzom, ktorí v Métach zvíťazili nad Luxemburskom 3:0 po góloch Randala Kola Muaniho, Jonathana Claussa a Kyliana Mbappeho.

Belgičania zvíťazili v Bruseli 2:0 nad Čiernou Horou. O úvodný gól duelu sa postaral v 44. minúte Kevin de Bruyne, v závere pridal druhý z pokutového kopu Leandro Trossard.

Belgičania sú prvý súper slovenských reprezentantov na šampionáte, vzájomný súboj tímov E-skupiny je na programe 17. júna vo Frankfurte.

Hráči Dánska zdolali v severskom derby Švédsko 2:1. Víťazný gól dal v 86. minúte Christian Eriksen.

Futbalisti Uruguaja zvíťazili v v americkom Denveri nad Mexikom 4:0. Hetrikom sa blysol útočník Darwin Nunez, Facundo Pellistri pridal štvrtý gól.

Pre Uruguaj to bola generálka pred turnajom Copa America (od 20. júna do 14. júla), Mexiko sa ešte v sobotu na College Station v Texase stretne s Brazíliou.

Prípravné zápasy:

Francúzsko - Luxembursko 3:0 (1:0)

Góly: 43. Kolo Muani, 70. Clauss, 85. Mbappe

Španielsko - Andorra 5:0

Góly: 53., 66. a 73. Oyarzabal, 24. Perez, 73. F. Torres

Belgicko - Čierna Hora 2:0 (1:0)

Góly: 44. De Bruyne, 90.+3. Trossard (z 11 m), ČK: 88. Brnovič (Č. Hora) po 2. ŽK

Dánsko - Švédsko 2:1 (1:1)

Góly: 2. Höjbjerg, 86. Eriksen - 9. Isak

Nórsko - Kosovo 3:0 (1:0)

Góly: 15., 70. a 75. Haaland

Mexiko - Uruguaj 0:4 (0:3)

Góly: 7., 44. a 49. Nunez, 26. Pellistri

Domov»Futbal»Reprezentácie»VIDEO: Eriksen parádnou strelou rozhodol derby, Haaland potvrdil svoje kvality hetrikom