Futbalisti MFK Ružomberok.
Futbalisti MFK Ružomberok. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|23. okt 2024 o 16:24 (aktualizované 23. okt 2024 o 17:03)

Obhajca titulu si postup do osemfinále pohodlne postrážil.

KOSTOLNÉ KRAČANY. Futbalisti MFK Ružomberok postúpili do 5. kola (osemfinále) Slovenského pohára - Slovnaft Cup-u 2024/2025.

Obhajca prvenstva zvíťazil v 4. kole na pôde účastníka piatej ligy TJ Kostolné Kračany 3:0. Ružomberok v boji o štvrťfinále čaká KFC Komárno.

Kostolné Kračany mali pred zápasom s Ružomberkom skóre 5:1 (plus 4). Ak by teda víťazovi minulého ročníka podľahli o menej ako tri góly, získali by tritisíc eur.

To sa im nakoniec nepodarilo, keď v 90. minúte inkasovali od Adama Tučného na konečných 0:3. Vďaka tomuto gólu tak finančná odmena poputuje do Bytče.

Oba tímy majú celkové skóre +1, no Bytča strelila 9 gólov a Kostolné Kračany len 5.

Do ďalšej fázy sa prebojoval aj DAC Dunajská Streda, keď triumfoval na ihrisku FK Slovan Duslo Šaľa, účastníka III. ligy - skupiny Západ 2:1.

Šaľa podala sympatický výkon, vypracovali si viacero dobrých šancí. Tesne pred koncom však prišlo k nešťastnému vybehnutiu domáceho brankára a DAC z penalty zásluhou Yhoana Andzouanu rozhodlo o svojom postupe.

Dunajská Streda si v osemfinále zmeria sily s MFK Dukla Banská Bystrica.

Slovnaft Cup - 4. kolo:

TJ Kostolné Kračany - MFK Ružomberok 0:3 (0:2)

Góly: 14. a 42. Boďa, 90. Tučný

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

FK Slovan Duslo Šaľa - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)

Góly: 74. Palacios Romana - 16. Trusa, 88. Andzouana (z 11 m)

Domov»Futbal»Slovensko»Kostolné Kračany prišli o finančnú prémiu v poslednej minúte, DAC zachraňovalo blamáž v závere