Real mal šancu vystriedať Barcelonu na čele, prekvapivo však zakopol

Real Madrid prehral s Villarrealom.
Real Madrid prehral s Villarrealom. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. jan 2023 o 18:23 (aktualizované 8. jan 2023 o 07:55)

Valjent pomohol k víťazstvu Mallorcy.

VILLAREAL. Futbalisti Villarrealu zdolali v 16. kole španielskej La Ligy na domácom ihrisku Real Madrid 2:1.

"Biely balet" nevyužil zakopnutie prvej Barcelony a možnosť dostať sa v neúplnej tabuľke na čelo.

Mužom zápasu bol španielsky útočník Gerard Moreno, ktorý prihral na prvý gól Yeremiho Pina a druhý sám strelil, keď premenil pokutový kop.

"Žltá ponorka" zvíťazila nad obhajcom titulu prvýkrát po takmer piatich rokoch.

V drese hostí sa v základnej jedenástke neobjavil ani jeden španielsky hráč, stalo sa tak po prvý raz v 121-ročnej histórii klubu. Informoval o tom portál fourfourtwo.com.

V zápase Mallorcy s Valladoidom sa čakalo na jediný gól až do posledných sekúnd duelu. V poslednej nadstavenej minúte rozhodol o výhre Mallorcy 1:0 premiérovým gólom v sezóne Abdon Prats.

Za domácich odohral celý zápas slovenský obranca Martin Valjent a v 31. minúte videl šiestu žltú kartu v sezóne. Slovenský brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov Mallorcy.

Futbalisti Espanyolu Barcelona remizovali na domácom ihrisku s Gironou 2:2. Naplno nezabodovali už v siedmom zápase za sebou a sú prví pod čiarou zostupu o bod za Cadizom.

La Liga - 16. kolo

Villarreal CF - Real Madrid 2:1 (0:0)

Góly: 47. Pino, 63. Moreno (z 11 m) - 60. Benzema (z 11 m)

RCD Mallorca - Real Valladolid 1:0 (0:0)

Gól: 90.+4 Prats

/Martin Valjent odohral celý zápas; Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov (obaja Mallorca)/

Espanyol Barcelona - Girona FC 2:2 (0:1)

Góly: 51. Puado, 76. Joselu - 32. Villa, 85. Herrera

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real mal šancu vystriedať Barcelonu na čele, prekvapivo však zakopol