Pulišič odštartoval turnaj rýchlym gólom, USA si vedenie udržali

Christian Pulišič. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. jún 2024 o 09:39

V druhom zápase si Uruguaj poradil s Panamou.

ARLINGTON. Futbalisti USA vstúpili úspešne do kontinentálneho šampionátu Copa America.

Domáci tím triumfoval v Arlingtone nad Boliviou 2:0, keď sa už v prvom polčase prezentoval gólom a asistenciou kapitán Christian Pulisic.

V ďalšom dueli C-skupiny vyhral Uruguaj nad Panamou 3:1.

Pulisic otvoril skóre už v 3. minúte a krátko pred prestávkou prihral na druhý gól Folarinovi Balogunovi.

"Začali sme výborne a určite nám pomohol aj rýchly gól. Celkovo to bol z našej strany dominantný výkon," vyhlásil americký kapitán po stretnutí. Bolívia vyhrala od roku 1999 na deviatich turnajoch Copa America jediný duel.

Päťnásťnásobný víťaz juhoamerického šampionátu Uruguaj splnil v Miami úlohu favorita proti Paname.

Jeho góly zaznamenali Maximiliano Araujo, Darwin Nunez a Matias Vina, v drese Panamy skorigoval skóre v nadstavení Michael Amir Murillo.

"V prvom polčase sme boli lepší. V druhom sme sa trochu trápili, upokojil nás až druhý gól. Nevyužili sme mnoho šancí a to musíme zlepšiť," povedal Nunez, ktorý v 85. minúte zvýšil na 2:0 pre Uruguaj.

Copa America 2024 - C-skupina:

USA - Bolívia 2:0 (2:0)

Góly: 3. Pulišič, 43. Balogun

Uruguaj - Panama 3:1 (1:0)

Góly: 16. Araujo, 85. Nunez, 90.+1 Vina - 90.+5 Murillo

Domov»Futbal»Reprezentácie»Pulišič odštartoval turnaj rýchlym gólom, USA si vedenie udržali