Škriniar nebol ani na lavičke, Inter prehral a na Neapol výrazne stráca

Futbalisti Interu Miláno.
Futbalisti Interu Miláno. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. feb 2023 o 15:03 (aktualizované 26. feb 2023 o 23:10)

O triumfe Bologne rozhodol Orsoliniho.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno prehrali v nedeľnom zápase 24. kola talianskej Serie A na ihrisku Bologne 0:1.

V zostave hostí chýbal pre zranenie slovenský obranca Milan Škriniar. Inter tak nedokázal znížiť stratu na vedúci SSC Neapol, ktorý po víkende zvýšil náskok pred druhým tímom tabuľky už na 18 bodov.

O triumfe Bologne rozhodol gól Riccarda Orsoliniho zo 76. minúty. Škriniar chýbal v zostave hostí, lebo ho trápi sedací sval, ktorý si poranil v stredajšom zápase Ligy majstrov proti FC Porto (1:0).

"Nerazzurri", ktorí doteraz ťahali sériu šiestich zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach, majú na druhom mieste trojbodový náskok pred tretím AS Rím a AC Miláno, ktorých však ešte čakali duely 24. kola.

Futbalisti Salernitany so slovenským obrancom Norbertom Gyömbérom sa po troch prehrách za sebou dočkali trojbodového zisku. Vďaka trom gólom po zmene strán zvíťazili doma nad Monzou 3:0.

V záverečnom zápase nedeľňajšieho programu zdolalo AC Miláno doma Atalantu Bergamo 2:0. Obhajca titulu sa tak posunul v tabuľke pred AS Rím na tretie miesto, keď sa bodovo vyrovnal Interu.

Hráči AC sa proti Atalante ujali vedenia v 25. minúte, keď Theo Hernandez trafil z voleja žrď a lopta sa od chrbta brankára hostí Juana Mussa odrazila do siete.

Víťazstvo poistil v 87. minúte Junior Messias. "Rossoneri" po sérii neúspechov chytili nový dych, vyhrali štvrtý zápas za sebou vo všetkých súťažiach.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Škriniar nebol ani na lavičke, Inter prehral a na Neapol výrazne stráca