Milan Škriniar so svojimi spoluhráčmi aj trénerom Simonem Inzaghim.
Milan Škriniar so svojimi spoluhráčmi aj trénerom Simonem Inzaghim. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. dec 2021 o 18:55 (aktualizované 22. dec 2021 o 22:54)

Z víťazstva sa tešili aj futbalisti Lazia.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom zvíťazili v stredajšom domácom zápase 19. kola talianskej Serie A nad FC Turín 1:0. Jediný gól padol v 30. minúte, jeho autorom bol Denzel Dumfries.

Obhajca titulu potvrdil výbornú formu, v lige vyhral siedmykrát za sebou a upevnil si post lídra tabuľky. Pred AC Miláno má štvorbodový náskok, keďže "Rossoneri" zvládli súboj na pôde Empoli a po dobrom výkone zvíťazili 4:2.

Naopak, sedembodové manko zostalo pri Neapole. Ani Stanislav Lobotka, ktorý odohral 78 minút, nezabránil prekvapujúcej prehre 0:1 so Speziou.

Rímske Lazio zvíťazilo na ihrisku FC Benátky 3:1. Nováčik súťaže natiahol sériu bez víťazstva na šesť zápasov, naposledy sa tešil 21. novembra proti Bologni (1:0). Lazio nadviazalo na triumf nad FC Janov a v tabuľke mu patrí 8. miesto.

Empoli - AC Miláno 2:4 (1:2)

Góly: 18. Bajrami, 84. Pinamonti (z 11 m) - 12. a 42. Kessie, 63. Florenzi, 69. Hernandez

Neapol - Spezia 0:1 (0:1)

Gól: 37. Jesus (vlastný)

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 78. minúty - David Strelec (Spezia) nefiguroval na zápasovej súpiske/