AC Miláno zarmútil VAR, Lobotka prispel k víťazstvu Neapolu

Stanislav Lobotka v súboji s Olivierom Giroudom.
Stanislav Lobotka v súboji s Olivierom Giroudom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. dec 2021 o 15:15 (aktualizované 19. dec 2021 o 22:58)

Klub spod Vezuvu je v tabuľke na druhom mieste.

RÍM. Futbalisti Fiorentiny remizovali v nedeľňajšom zápase 18. kola talianskej najvyššej súťaže so Sassuolom 2:2. Po prvom polčase síce domáci prehrávali 0:2, ale po zmene strán odvrátili črtajúcu sa prehru.

Prispel k tomu aj srbský kanonier Dušan Vlahovič, ktorý v 51. minúte upravil skóre na priebežných 1:2. V aktuálnom ročníku má na konte už šestnásť presných zásahov, vďaka čomu je najlepším strelcom Serie A.

Svojimi výkonmi vzbudil záujem európskych veľkoklubov a údajne o jeho služby prejavili záujem Real Madrid, Manchester City či Paríž Saint-Germain.

Taliansky futbalový klub ACF Fiorentina totiž stanovil jeho prestupovú čiastku na 100 miliónov eur, informovala La Gazzetta dello Sport.

Srbský futbalista Dušan Vlahovič.
Srbský futbalista Dušan Vlahovič. (Autor: TASR/AP)

Šláger kola sa hral na milánskom San Sire, kde domáce AC hostilo Neapol. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral za klub spod Vezuvu od 54. minúty a prispel k dôležitej výhre svojho tímu 1:0.

O osude stretnutia rozhodol v 5. minúte Elif Elmas. V závere dostal loptu do siete Franck Kessie, no vyrovnávajúci gól neplatil pre ofsajd, o čom rozhodol VAR.

Neapol sa vďaka najtesnejšiemu víťazstvu v tabuľke dotiahol na AC a na vedúci Inter stráca po osemnástich kolách len štyri body.

Serie A - 18. kolo:

Fiorentina - Sassuolo 2:2 (0:2)

Góly: 51. Vlahovič, 61. Torreira - 32. Scamacca, 37. Frattesi

ČK: 68. Biraghi (Fiorentina)

Spezia - Empoli 1:1 (0:0)

Góly: 50. Marchizza (vlastný) - 71. Nikolaou (vlastný)

Tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»AC Miláno zarmútil VAR, Lobotka prispel k víťazstvu Neapolu