Griezmann rozhodol o výhre Atlética, Girona zachránila bod v 101. minúte

Hráči Atletico Madrid, ilustračná snímka.
Hráči Atletico Madrid, ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|15. okt 2022 o 16:06 (aktualizované 15. okt 2022 o 23:05)

Mallorca s Martinom Valjentom doma prehrala.

MADRID. Futbalisti Girony remizovali v sobotnom dueli 9. kola španielskej ligy doma s Cádizom 1:1, keď bod pre nováčika zabezpečil v 11. minúte nadstaveného času útočník Cristhian Stuani z pokutového kopu.

Girona odvrátila hrozbu štvrtej prehry za sebou, Cádiz po tretej remíze v rade zostal na predposlednej priečke.

Bodoval aj posledný tím La ligy, a to na ihrisku favorizovanej Valencie 2:2. Po dva góly zaznamenali Edinson Cavani i Pere Milla. Valencia je v tabuľke priebežne siedma.

Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom prehrali doma s FC Sevilla 0:1. Hostia sa na nich v tabuľke bodovo dotiahli a patrí im 13. miesto.

Vo večernom zápase vyhralo favorizované Atlético Madrid na ihrisku Athletic Bilbao 1:0. O jediný gól sa postaral Antoine Griezmann krátko po začiatku druhého polčasu.

Atlético Madrid sa posunul na priebežné 3. miesto La Ligy, o tri body viac a zápas k dobru majú Barcelona a líder Real Madrid.

La Liga - sobota - 9. kolo:

Girona – Cádiz 1:1 (0:0)

Góly: 90.+11 Stuani (z 11m) - 47. Alex Fernandez

Valencia - Elche 2:2 (2:1)

Góly: 41. a 45.+7 Cavani (prvý z 11m) - 30. a 66. Milla (prvý z 11m)

Mallorca - Sevilla 0:1 (0:0)

Gól: 53. Gudelj

/Martin Valjent (Mallorca) celý zápas/

Athletic Bilbao - Atlético Madrid 0:1 (0:0)

Gól: 47. Griezmann

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Griezmann rozhodol o výhre Atlética, Girona zachránila bod v 101. minúte