Atlético vyhralo prestrelku, Valencia s Getafe nezvládajú boj o záchranu

Santi Mina v drese FC Valencia.
Santi Mina v drese FC Valencia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|30. apr 2023 o 16:04 (aktualizované 30. apr 2023 o 22:52)

Na ihrisku Valladolidu padlo sedem gólov.

MADRID. Futbalisti Atlética Madrid vyhrali prestrelku s Realom Valladolid v rámci 32. kola španielskej La Ligy. Na ihrisku hostí vyhrali 5:2.

Tretí tím tabuľky sa viedol už v 38. minúte rozdielom triedy, domáci však ešte do polčasu znížili a štvrťhodinu pred koncom znížili len na rozdiel jedného gólu.

Atlético sa však v závere ešte dvakrát presadilo.

Tretí tím tabuľky potvrdil výbornú formu, vybojoval ôsmy triumf z uplynulých deviatich zápasov. Valladolid figuruje na 15. priečke, od pásma zostupu ho delia štyri body.

Boj o záchranu nečakane nezvláda Valencia, ktorá prehrala na pôde Cádizu 1:2. Drží si tak len dvojbodový náskok od 18. Getafe, ktoré prehralo v Espanyole.

Valladolid - Atlético Madrid 2:5 (1:3)

Góly: 42. Larin, 74. Escudero - 20. Molina, 24. Gimenez, 38. Morata, 86. Fernandez (vlastný), 93. Depay

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Atlético vyhralo prestrelku, Valencia s Getafe nezvládajú boj o záchranu