Robert Lewandowski a jeho gólová radosť.
Robert Lewandowski a jeho gólová radosť. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. aug 2022 o 21:40 (aktualizované 29. aug 2022 o 00:05)

Z víťazstva sa tešil aj Real Madrid.

MADRID. Futbalisti Barcelony zvíťazili v zápase 3. kola La Ligy nad Realom Valladolid 4:0. O dva góly v sieti nováčika sa postaral Robert Lewandowski, ktorý si v úvodných troch ligových kolách pripísal už štyri presné zásahy.

Poľský kanonier otvoril skóre v 24. minúte a na 2:0 zvýšil do prestávky Pedri. Krátko po hodine hry sa opäť presadil Lewandowski.

V nadstavenom čase spečatil výsledok Sergi Roberto, pričom jeho presnému zásahu predchádzalo zakončenie Lewandowského do brvna.

Barcelone patrí v neúplnej tabuľke so siedmimi bodmi tretie miesto za vedúcim Betisom, Valladolid je s jedným bodom devätnásty.

Lídrom tabuľky je po treťom kole Real Madrid.

Biely balet uspel na ihrisku Espanyolu Barcelona 3:1, keď o jeho víťazstve rozhodol Karim Benzema gólmi z 88. a 90.+10 minúty. Krátko predtým dostal červenú kartu domáci brankár Benjamin Lecomte.