Dvakrát nekompromisne zakončil, Benzema zariadil výhru Realu

Karim Benzema.
Karim Benzema. (Autor: TASR/AP)
TASR, pf|30. dec 2022 o 19:15 (aktualizované 30. dec 2022 o 23:45)

Borja Mayoral strelil oba góly zápasu.

MADRID. Futbalisti Getafe CF zvíťazili v piatkovom zápase 15. kola španielskej La Ligy na domácej pôde nad RCD Mallorca 2:0.

Hrdinom zápasu bol Borja Mayoral. Dvadsaťpäťročný útočník, ktorý hrával aj za Real Madrid, AS Rím či Wolfsburg strelil oba góly zápasu.

Slováci v drese Mallorcy do duelu nezasiahli. Brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov a obranca Martin Valjent chýbal pre trest za žlté karty.

FC Sevilla nepotvrdila rolu favorita na pôde tímu Celta Vigo a rovnaký výsledok 1:1 sa zrodil aj v konfrontácii medzi Cadizom a Almeriou.

Na záver piatkového programu sa tešil z víťazstva Real Madrid. Proti Realu Valladolid sa dlho trápil, ale v 83. minúte suverénne premenil penaltu Karim Benzema a o päť minút neskôr nekompromisne zakončil aj z vnútra šestnástky.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Dvakrát nekompromisne zakončil, Benzema zariadil výhru Realu