Sevilla vydrela len štvrtú výhru v sezóne, jej trénera rozhodca vylúčil

Tréner Jorge Sampaoli.
Tréner Jorge Sampaoli. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. jan 2023 o 16:45 (aktualizované 21. jan 2023 o 23:15)

Real Sociedad si upevnil tretiu priečku.

MADRID. Futbalisti Realu Sociedad natiahli v španielskej La Lige šnúru víťazstiev na päť. Na ihrisku Raya Vallecana triumfovali v zápase 18. kola 2:0.

Vďaka tomu si upevnili tretiu priečku v tabuľke. Už v prvom polčase rozhodli o zisku troch bodov pre hostí gólmi Alexander Sörloth a Ander Barrenetxea.

Espanyol Barcelona si doma poradil s Betisom Sevilla 1:0. Jediný presný zásah dosiahol v 43. minúte Martin Braithwaite. Dánsky útočník pôsobí od sezóny 2019/2020 v Barcelone, no predošlé tri sezóny strávil v slávnejšom FC.

Atlético Madrid rozhodlo o víťazstve nad Valladolidom 3:0 tromi gólmi v priebehu desiatich minút prvého polčasu. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Alvaro Morata, Antoine Griezmann a Mario Hermoso.

FC Sevilla si pripísala len štvrté víťazstvo v sezóne. Cádiz zdolala 1:0, hoci sa v druhom polčase musela zaobísť bez vylúčeného trénera Jorgeho Sampaoliho. O jediný gól zápasu sa z pokutového kopu postaral Ivan Rakitič.

La Liga - 18. kolo:

Rayo Vallecano - Real Sociedad 0:2 (0:2)

Góly: 15. Sörloth, 36. Barrenetxea

Espanyol Barcelona - Betis Sevilla 1:0 (1:0)

Gól: 43. Braithwaite

Atlético Madrid - Real Valladolid 3:0 (3:0)

Góly: 18. Morata, 24. Griezmann, 28. Hermoso

FC Sevilla - Cádiz 1:0 (0:0)

Gól: 89. Rakitič (z 11 m)

ČK: 87. Alejo (Cádiz) po druhej žltej karte

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Sevilla vydrela len štvrtú výhru v sezóne, jej trénera rozhodca vylúčil